آیا این خانه زیر صومعه ای در ناصره خانه پسران عیسی است؟


کن دارک اذعان می کند: “شما علامتی پیدا نخواهید کرد که نشان دهد خانه ی عیسی است.”

خانه قرن اول توسط خواهران Nazareth.jpg
پرفسور کن دارک ، باستان شناس ، ورودی خانه ای را در قرن اول واقع در زیر صومعه خواهران ناصره در ناصره اسرائیل می داند که خانه پسران عیسی مسیح است.

KR تاریک


خانه مورد نظر یا آنچه از آن به جای مانده است را می توان در زیر صومعه خواهران ناصره در مرکز ناصره ، اسرائیل یافت. نزدیک به کلیسای معروف بشارت است ، جایی که بسیاری از مسیحیان معتقدند که فرشته جبرئیل به مریم اطلاع داده است که او صاحب فرزند خواهد شد.

قدمت این بنا به قرن اول میلادی برمی گردد و به گفته پروفسور دارک ، به نظر می رسد “یک خانه خانوادگی معمولی در زمان و مکان خود” باشد.

وی به سی بی اس نیوز گفت: “هیچ چیز غیرمعمولی در این مورد وجود نداشت. این بدبختانه فقیر نیست ، اما هیچ نشانه ای از ثروت زیاد وجود ندارد. “اگر این محیط کودکی عیسی است ، هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم او در جایی غیر از یک خانه روستایی بسیار معمولی در جلیل بزرگ شده است.”

بنابراین چه سرنخ هایی وجود دارد؟

nazareth-jesus-house.jpg
عکس خانه ای از قرن اول که در آن باستان شناس کن دارک معتقد است که عیسی مسیح احتمالاً در کودکی زندگی می کرده و یکی از دیوارهای تراشیده شده در صخره های او را نشان می دهد

KR تاریک


دارک می گوید ، یک چیز کیفیت ساخت است. “هر کسی که خانه را ساخته است درک بسیار خوبی از پردازش سنگ داشت. این می تواند با دانشی باشد که ما می توانیم از کسی که می توان آن را تکتون نامید” ، منطبق باشد. “به خودی خود ، هیچ چراغ چشمک زن وجود ندارد که می گوید ،” عیسی در اینجا زندگی می کرد. ” اما این از قرن پنجم تا هفتم زیر کلیسای بیزانس است. ”

دارک گفت این کلیسا “تقریباً معلوم است” کلیسایی که توسط زائران در دهه 380 توصیف شده و به عنوان کلیسای تغذیه معروف است. [taken to mean the nurturing or upbringing of Christ]. این نام از این ایده گرفته شده است که این بنا بر روی سردابه ای ساخته شده است که خانه پیامبر جوان را در خود جای داده است.

این کلیسا بسیار بزرگ ، با تزئینات پیچیده و احتمالاً کلیسای جامع بیزانس در ناصره بود. موقعیت و عظمت آن دارک را نشان می دهد که “این مکانی بود که واقعاً مهم تلقی می شد.”

nazareth-vizantine-church-jesus-house.jpg
ورودی غار به یک کلیسای قرن چهارم در محل خواهران ناصره در اسرائیل. این کلیسا عظیم ، تزئینات پیچیده ای بود و باستان شناس کن دارک معتقد است که احتمالاً کلیسای جامع بیزانس در ناصره بوده است که در بالای خانه ای ساخته شده است که ممکن است عیسی مسیح در کودکی در آن زندگی می کرده است.

KR تاریک


در مقایسه ، تاریك یادداشت می كند كه كلیسای بشارت “بر فراز محلی كه آنها معتقدند فرشته به مریم گفت كه عیسی وجود دارد [and] کمتر از کلیسای خواهران ناصره است. هر کسی که آنجا بود ، هر کسی که کلیسای خواهران ناصره را بنا می کرد ، معتقد بود که این یک چیز مهم است و چیزی که احتمالاً نزدیک یا به اندازه بشارت شناخته شده است. این همه فرصت را ترک نمی کند. “

علیرغم اهمیت احتمالی سایت ، وی قبل از انتشار کتاب دارک بسیار مورد توجه آکادمیک قرار گرفته بود ، صومعه خواهران ناصره: مکانی از دوره روم ، بیزانس و جنگهای صلیبی در مرکز ناصره ، در سپتامبر.

وی گفت که این سایت سالها پس از آنکه توسط یک باستان شناس با نفوذ در قرن 20 به دلیل ناچیز رد شد ، مورد غفلت واقع شد. وقتی دارک برای اولین بار در سال 2006 به صحنه آمد ، او ضبط هایی از تحقیقات قبلی را پیدا کرد که هرگز منتشر نشده بودند.

وی گفت: “هیچ كدام از اینها برای نسلها لمس نشده است. دیدن اینكه چقدر كم توجه می شود شگفت آور بود.”

این مکان برای اولین بار در دهه 1880 کشف شد و توسط راهبه های صومعه برای 50 سال آینده حفاری شد.

این پروژه توسط رئیس صومعه ، Mére Giraud آغاز و کارگردانی شده است و یکی از اولین نمونه های یک پروژه باستان شناسی به کارگردانی یک زن است. کاوشهای آن قبل از حدود یک قرن از زنان بود که امروزه به طور کلی در زمینه باستان شناسی از پیشگامان محسوب می شوند.

دارک با وجود شواهد به نفع نظریه خود تأکید کرد که “به هیچ وجه مورد مشخصی نیست”.

“از یک سو ، می توانیم به یک مورد کاملاً معقول و منطقی اشاره کنیم که اینجا خانه دوران کودکی عیسی بوده است. اما از طرف دیگر ، در واقع اثبات این موضوع که از حوصله شواهد خارج است. جای بحث دارد که آیا هرگز اثبات این مسئله امکان پذیر است؟ ،” او گفت.

در حالی که بحث بدون شک ادامه خواهد یافت ، دارک متقاعد شده که کاری انجام داده است و این چیزی فراتر از حدس و گمان است.

وی به سی بی اس نیوز گفت: “من باستان شناس هستم. داستان نمی سازم ، اما شواهد را تهیه می كنم.” “آنچه در زمین وجود دارد بسیار سازگار ، بسیار قانع کننده است.”


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*