آیا بایدن برای “بازیابی مجدد رهبری آمریکا” سفیر سازمان ملل را لمس می کند؟


سازمان ملل – سه بحران – همه گیری جهانی و پیامدهای اقتصادی آن ، تغییرات آب و هوایی و تقابل هسته ای با ایران – در انتظار جو بایدن رئیس جمهور منتخب در سازمان ملل است. دیپلماتی که وی برای خدمت به عنوان سفیر ایالات متحده در نهاد جهانی انتخاب کرده است ، نقشی بزرگ در تعیین موفقیت رویکرد چند جانبه وی که اخیراً ترمیم شده است ، نسبت به این موضوعات خاردار و موارد دیگر خواهد داشت.

گفتگوها با سفیران سابق سازمان ملل ، ناظران خارجی و اعضای تیم انتقالی بایدن ، دیدگاه های مختلفی را درباره اهمیت پست نشان داد.

جان نگروپونته ، سفیر و رئیس اطلاعات سابق سازمان ملل به سی بی اس نیوز گفت: “همه به دنبال” لحظه Adlai Stevenson “برای تعریف ارزش ها ، ماهیت و هدف هستند.” “او خیلی خوب بازی کرد.”

اشاره نگروپونته به سفیر رئیس جمهور جان اف کندی در سازمان ملل ، فرماندار سابق ایلینوی و کاندیدای ریاست جمهوری آدلای استیونسون دوم ، رویارویی تنش آمیز با والرین A. Zorin سفیر وقت شوروی در جریان بحران موشکی کوبا (هسته ای) در سال 1962 بود. هنوز در سالن های دفتر مرکزی سازمان ملل متحد انعکاس می یابد.

سفیر نرم نرم با پرسیدن “یک سوال ساده” که آیا اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی موشک در کوبا قرار داده بود ، از همتای روسی خود پرسید: “بله یا نه – منتظر ترجمه نباشید – بله یا نه؟” شما در حال حاضر در دادگاه افکار جهانی هستید … من آماده ام تا جواب من صبر کنم تا جهنم یخ بزند. ”


استراتژی چینی بایدن چیست؟

06:02

اگرچه طی سالهای گذشته سازمان ملل متحد لحظات چشمگیر بسیاری از این دست را فراهم کرده است ، روسای جمهور آمریکا همیشه در مورد اهمیت سازمان جهانی در ارتقا peace صلح و پیشرفت – و منافع ایالات متحده – اختلاف نظر داشته اند ، و این در شخصی که آنها را به عنوان سفیر منصوب می کنند و مهمتر از همه ، منعکس می شود. ، آیا این نقش توسط موقعیتی در سطح کابینه در دولت اشغال می شود.

پرزیدنت ترامپ با انتشار توئیتی سازمان ملل متحد ، اما با این وجود فرماندار کاریزماتیک سابق نیکی هیلی ، کارولینای جنوبی را به عنوان سفیر خود در سازمان ملل متحد به عضویت کابینه درآورده است. او همین کار را برای معاونش ، کلی کرافت انجام نداد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در حال بحث درباره تحریم های اضافی علیه کره شمالی است
نیکی هیلی ، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل ، پس از رأی شورای امنیت سازمان ملل برای اعمال تحریم های جدید علیه کره شمالی در 22 دسامبر 2017 در نیویورک ، یک لیوان آب می ریزد.

اسپنسر پلات / گتی


رئیس جمهور بایدن می تواند یک دیپلمات باتجربه ، یک نامزد سابق ریاست جمهوری یا یک وفادار سیاسی را انتخاب کند. لیست طولانی از مدعیان وجود دارد ، برخی نام های خود را به گردش می اندازند ، برخی دیگر به نقل از تیم انتقال اعضا. انتخاب احتمالی منوط به انتخاب آقای بایدن به عنوان وزیر امور خارجه خواهد بود. CBS News گزارش داد که رقیب اصلی حزب دموکرات ، پیت بوتیگ ، در میان کسانی است که تحت نظارت دقیق قرار دارند. سناتور سابق هیلاری کلینتون ، دانشگاهی و معاون سابق وزیر امور سیاسی وندی شرمن، و همچنین نیکلاس برنز ، کارمند خدمات خارجی ، نیز ذکر شد.

نگروپونته می گوید سفیر ایالات متحده در سازمان ملل یکی از برجسته ترین نقش ها در هر دولت است.

استفان شلزینگر ، مورخ سازمان ملل ، نویسنده کتاب “قانون آفرینش: تاسیس سازمان ملل” گفت ، اگر سفیر ایالات متحده در کابینه توسط بایدن منصوب و توسط سنا تصویب شود ، “از همان ابتدا رهبری آمریکا آشکار خواهد شد”. “و یکی از اعضای بنیاد قرن.

رتبه بندی در دفتر

از 30 سفیر نماینده ایالات متحده در سازمان ملل ، تقریباً دو سوم اعضای کابینه هستند.

وابستگی به حزب نشانه ای نیست که آیا رئیس جمهور آمریکا نماینده سازمان ملل را در سطح کابینه انتخاب می کند یا خیر. نه جورج دبلیو دبلیو و نه جورج دبلیو بوش به سفیران خود صندلی در کابینه نگذاشتند ، اما رونالد ریگان آن را داد.

این درجه دسترسی راحت تر به فارغ التحصیلان به مقامات ارشد کاخ سفید می دهد. آنها را در نزد همکاران دیپلمات در مقر سازمان ملل توانمند می کند و قدرت آنها را در مذاکرات تقویت می کند. و سیگنال روشنی به جهان ارسال می کند که تعهد جهانی اولویت دولت است.

سفیر سابق سازمان ملل و رهبر حقوق مدنی اندرو یانگگزارش CBS News ، توسط رئیس جمهور جیمی کارتر با درجه ای در کابینه منصوب شده است.

اما نگروپونته ، اولین سفیر سازمان ملل در جورج دبلیو بوش ، گفت که صندلی در کاخ سفید می تواند “کمی سردرگمی در مورد پایان دادن به وظایف وزیر امور خارجه” و آغاز سفیر را ایجاد کند.

وی با بیان اینکه ممکن است سفیران در سطح کابینه با گفتگوهای نیویورک با شرکت در جلسات واشنگتن حواسشان را پرت کنند ، گفت: “ممکن است ترجیح داده شود که شخصی در کابینه عضو نباشد.”

ترمیم سرب

گزارشی که این هفته توسط مرکز علوم و امور بین المللی بلفر در مدرسه هاروارد کندی منتشر شد ، می گوید وزارت امور خارجه ایالات متحده ، که اغلب برای تعیین یک دولت جدید از صفوف خود تحت فشار قرار می گیرد ، با “یکی از عمیق ترین بحران ها” روبرو است ، کمبود “حمایت ، بودجه ، آموزش و رهبری” وجود دارد.

در گزارش ، خدمات دیپلماتیک ایالات متحده برای قرن بیست و یکم، این مدرسه استدلال می کند که دولت بایدن “باید نقش برجسته وزارت امور خارجه را در اجرای سیاست خارجی کشور بازیابی کند.”

نگروپونته موافق است و جریان را صدا می زند فقدان دستیار منشی امور خارجه “واقعاً مضحک است.”

وی با بیان اینکه “شرم آور است” افزود: مهمترین کاری که رئیس جمهور بعدی می تواند انجام دهد تعیین سریع یک فرستاده عالی است.

image578480x.jpg
جان نگروپونته ، سفیر وقت ایالات متحده ، در سمت راست ، در حالی كه كوفی عنان ، دبیر كل ، پس از تأیید قطعنامه قطعنامه مورد حمایت آمریكا در مورد كمك به عراق پس از جنگ در مقر سازمان ملل در مقر سازمان ملل در 16 اكتبر 2003 ، صحبت كرد دبیر كل كافی عنان.

AP


شلسینگر ، مورخ سازمان ملل ، می گوید مهمترین ویژگی منصوب شده این خواهد بود که “آنها در آغوش جاه طلبانه بایدن از چند جانبه گرایی و همکاری مشترک باشند”.

وی گفت كه بایدن باید “موقعیت پیشین آمریكا در سازمان را بازیابد.”

جان بولتون ، سفیر سابق سازمان ملل ، به وسیله جورج دبلیو بوش ، به سی بی اس نیوز گفت که به سفیر بعدی در بایدن چه می گوید: “شما سفیر ایالات متحده در سازمان ملل هستید ، نه برعکس. کار شما پیشبرد منافع آمریکا است ، و نه برای دفاع از آنچه بوروکرات ها و اعضای سازمان ملل انجام می دهند. ”

بولتون گفت: “بهترین نتیجه ممکن برای سازمان ملل متحد امریکا قوی است که با شور و نشاط منافع و ارزش های آن است.”

سفیر پیشین یانگ معتقد است که با پیروزی قابل پیش بینی آقای بایدن ، “ایالات متحده اعتبار خود را به دست آورد … این سیگنالی است که جهان برای دستیابی به آینده آمریکا باید ببیند.”

یونگ گفت: “ما تمایل داریم فکر کنیم که قدرت ما در ارتش ماست و بیشتر آن است ، اما حتی بیشتر در اقتصاد ما ، بلکه همچنین در چشم انداز و نگرانی ما نسبت به جهان است.”


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*