آیا مجسمه فردوسی از دورانگا می آید؟ * سرخط خبرها


در حالی که شهرداری در حال مرمت و بهسازی مجسمه فردوسی – اثر ارزشمند ابوالحسن صدیکی – پس از 63 سال است، خبر می رسد که بر اثر حادثه ای که در چند ماه اخیر رخ داده، این مجسمه اصل نیست.

سازمان بهسازی شهر تهران دو هنرمند و مجسمه ساز به نام های ایرج محمدی و طاهر شیخ الخمایی را برای همکاری در مرمت و بهسازی مجسمه فردوسی معرفی کرد که قرار است مورد بررسی قرار گیرد. .

این مجسمه ساز به صحت نیوز گفت: در جلسه پیروزی است، رودخانه تنزید هر چه که باشد رونق خواهد داشت.

وی درباره احتمال مرمت مجسمه فردوسی پس از مرمت و تعمیر نیز گفت: مشکل را برطرف می کنم. از آنجایی که مجسمه در فضای باز و در معرض عواملی مانند آلودگی هوا، باد و باران قرار دارد، قطعا این مسائل بر مجسمه تاثیر می گذارد.

آیا مجسمه فردوسی از دورانگا می آید؟

مجسمه فردوسی بعد از شستن اصل نیست

به گزارش سرخات نیوز، تیرماه سال جاری یکی از مجسمه سازان در فضای مجازی اعلام کرد مجسمه فردوسی در زمینی به همین نام در تهران پس از شست و شو، اصل نبوده و مشاهدات خبرنگار صحت نیوز تایید می کند. جنازه تاریک و روشن بود، ابوالحسن صدیق.

در آن زمان با توجه به اینکه سازمان بهسازی شهر تهران برنامه های سالانه مرمت و پاکسازی بناهای شهر را در برنامه کاری خود دارد، به نظر می رسد تنها بخشی از مجسمه فردوسی پاکسازی یا تغییر رنگ یافته است. تعمیر و تمیز کردن آنها برای جلوگیری از آسیب و آسیب بیشتر متوقف شده است.

حتما بخوانید:
حامی ترامپ پس از مشاهده در فیلم ، به تجاوز معترضین دو بار به متهم شدن به حمله متهم شد

اما مسئولان سازمان بهسازی شهر تهران از رنگ آمیزی مجسمه فردوسی در تهران مطلع شدند و مجید قدیری معاون فرهنگی و هنری سازمان بهسازی شهر تهران اعلام کرد که برنامه تعمیر و نگهداری مستمری را در تهران برای بهسازی بنا در دستور کار دارند. شهر. سازمان مرمت، شستشو و تعویض نماهای شهر کین در حال خونریزی است. زیرا آنها محصول را تعمیر یا تمیز نمی کنند یا کار را به طور کامل انجام نمی دهند. اما پس از تست، تمیز کردن و حفظ این اثر در اولویت قرار خواهد گرفت.

بیژن غنچه پور همچنین گفت: زمانی که یک مجسمه ساز فرم مجسمه خود را می سازد، تاریکی، روشنی و خاکستری مجسمه را کنترل می کند. اما زمانی که فرآیند مرمت باعث از بین رفتن این رنگ‌های خاکستری و حذف انتخابی قسمت‌هایی از مجسمه می‌شود، همان اتفاقی که برای مجسمه فردوسی افتاد، طرح و ایده مجسمه‌ساز نادیده گرفته شد.

در همان زمان رگبار انتقادات به سازمان زیباسازی شهر تهران آمد و حتی برخی از مجسمه سازان گفتند که رفتار مجسمه فردوسی اولین نمونه نیست، بلکه بدترین نمونه در نوع خود است. ارزش، اهمیت و امضای مجسمه در حال بازگشت است.

حتی برخی بر این باور بودند که سازمان بهسازی تهران در سال های اخیر اقداماتی را انجام داده که گویی با کارشناسان یک حوزه خارجی مشورت کرده است که نتیجه خوبی نداشته است. زیرا هنر و مجسمه سازی شهری یک تجارت تخصصی است و هر کار مرتبط با آن غیر از تعمیر و نقاشی نیز یک تخصص محسوب می شود و بنابراین هیچ سازمان و فرد بدون تجربه نباید در امور مربوطه دخالت کند. امور

حتما بخوانید:
بررسی حرفه ای تحلیل سریال لوسیفر

البته رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران نوشت: از سملا شهرداری تهران، اینسر به نسیت در روستای این میلی لیتری که یکی از نام های پرتغالی است، اقدام فوری می کند.

اکنون با گذشت دو ماه از این حادثه، سازمان زیباسازی شهر تهران اعلام کرده است که مجسمه فردوسی را پس از گذشت 63 سال از ساخت آن با استفاده از تمام توان علمی و دانشگاهی خود مرمت خواهد کرد. چه اتفاقی خواهد افتاد؟

انتهای پیام

Leave a Comment