[ad_1]

اتریش روز شنبه اعلام کرد که در حال محکم نگه داشتن قفل جزئی خود است ، از جمله با بستن مغازه های ناچیز و هدایت مدارس به یادگیری آنلاین ، در میان یک دادخواست ویروس کرونا سطح عفونت در کشور آلپ

صدراعظم سباستین کورز گفت این اقدامات ضروری شده است زیرا اتریش در هفته گذشته 550 مورد ویروس کرونا در هر 100000 نفر دیده است ، 11 برابر بیشتر از آنچه مقامات گفتند پایدار است.

کورز به خبرنگاران در وین گفت: “اگر ما به طور دسته جمعی واکنش نشان ندهیم ، در این صورت خطر ادامه یا افزایش تعداد همچنان زیاد است.” وی افزود ، مقامات بهداشتی اتریش قادر به ردیابی 77 درصد موارد جدید نیستند.

از روز سه شنبه ، کشور نزدیک به 9 میلیون نفری منع رفت و آمد محدود را وضع می کند و علاوه بر رفتن به محل کار ، تهیه لوازم اولیه ، ورزش یا کمک به افراد نیازمند ، خروج از خانه را نیز ممنوع می کند. بلوک جزئی قرار است تا 6 دسامبر ادامه یابد.

کورز گفت: “درخواست فوری من برای چهار هفته آینده این است: با کسی ملاقات نکنید.” “هر تماس اجتماعی بیش از حد است.”

علاوه بر رستوران ها و امکانات تفریحی که تقریباً دو هفته تعطیل نبوده است ، مقامات اتریشی دستور بسته شدن آرایشگاه ها ، اماکن ورزشی و کتابخانه ها را صادر کرده اند.

رودولف انشوبر ، وزیر بهداشت ، هشدار داد که بسیاری از کارمندان بهداشت تقریباً خسته شده اند و گفت اقدامات جدید کنترل عفونت “آخرین چاره برای جلوگیری از سقوط بیمارستان ها” است.

وی مورد انتقاد پزشكان همسایه آلمان قرار گرفت و آنها از دولت خواستند كه تضمین های مالی بیشتری را به بیمارستان ها ارائه دهد تا عمل فوری به تعویق بیفتد و كاركنان بر روی بیماران جدی مبتلا به COVID متمركز شوند.

انجمن پزشكي آلمان و چهار انجمن پزشكي روز شنبه در بيانيه مشتركي اظهار داشتند كه تا زماني كه استرس بر كاركنان كاهش يابد ، “بسياري از بخش هاي مراقبت ويژه به زودي از نقطه شكست عبور خواهند كرد.”

آلمان در هفته گذشته بیش از 141 مورد ویروس کرونا در هر 100000 نفر جمعیت داشته است. آنگلا مرکل صدراعظم روز دوشنبه برای دیدار در مورد کافی بودن اقدامات وضع شده برای ماه نوامبر با مقامات ارشد دیدار خواهد کرد.

در آلمان ، حمایت گسترده ای از محدودیت ها وجود دارد ، اما اقلیت صوتی – با حمایت افراط گرایان راست افراطی – به طور منظم اعتراضاتی را علیه قوانین و مقررات بهداشت عمومی ، مانند الزام به ماسک زدن ، ترتیب می دهد.

روز شنبه پلیس در مرکز فرانکفورت از آب پاش علیه هر دو معترض نقابدار و معترضین استفاده کرد.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر