اتهاماتی که یک سال پس از فوران کشته شدن 22 نفر در نیوزیلند تشکیل شد


روز دوشنبه ، مقامات نیوزیلند اتهامات مربوط به نقض امنیت را علیه 10 سازمان و سه نفر پس از فوران آتشفشان در جزیره سفید سال گذشته 22 نفر را کشت. این جزیره قبل از فوران در تاریخ 9 دسامبر یک مقصد گردشگری محبوب بود ، اما اکنون بسیاری شک دارند که چرا به گردشگران اجازه بازدید داده شده است ، به ویژه پس از اینکه کارشناسان لرزه نگاری سطح هشدار آتشفشان را دو هفته قبل از فوران بالا بردند.

نام متهمان در حال حاضر طبق قوانین قانونی نیوزلند توسط مقامات مخفی نگه داشته می شود.

دو آژانس که به بودجه عمومی متکی هستند نشان دادند که آنها در میان متهمان هستند: GNS Science و آژانس ملی مدیریت اضطراری. برخی از اتهامات دیگر ممکن است شامل شرکت های خصوصی باشد که گردشگران را به این جزیره می بردند. متهمان یا مدیر شرکت بودند یا مدیر.

حداکثر جریمه هر یک از سازمانها 1.5 میلیون دلار (1.1 میلیون دلار) است. برای هر شخص اتهام حداکثر 300000 NZ (211،000 دلار) جریمه در نظر گرفته شده است.

این اتهامات توسط آژانس WorkSafe نیوزیلند تنظیم شده و جدا از تحقیقات پلیس در مورد فوران است که می تواند اتهامات بیشتری را به دنبال داشته باشد. خانواده های برخی از کشته شدگان و مجروحان نیز شکایت کرده اند.

فیل پارک ، مدیرعامل WorkSafe گفت: “این واقعه عمیقا غم انگیز غیرمنتظره بود. اما این به معنای غیرقابل پیش بینی بودن آن نیست.”

وی گفت: قربانیان ، از جمله گردشگران و راهنماها ، انتظار داشتند كه بتوانند به این جزیره بروند ، معتقدند كه سازمان های شركت كننده الزامات مراقبت از سلامتی و ایمنی خود را برآورده كرده اند.

در جزیره وایت ، نوک آتشفشان زیرآبی ، که به نام محلی آن Maori Wakaari نیز شناخته می شود ، هنگام فوران بخار بیش از حد گرم 47 نفر زندگی می کردند و بیشتر 25 نفر باقی مانده که بر اثر سوختگی شدید کشته نشده اند.

بسیاری از کشته شدگان و زخمی ها گردشگرانی بودند که از استرالیا با کشتی تفریحی “Ovation of the Seas” در دریای کارائیب سفر می کردند. از میان کشته شدگان ، 14 نفر استرالیایی ، 5 نفر آمریکایی ، دو نفر نیوزلندی و یک نفر اهل آلمان بودند.

WorkSafe برای تشکیل اتهامات یک سال محدودیت قانونی داشت ، بنابراین اعلامیه آن نزدیک به یک سالگرد بود.

نخست وزیر جاسیندا آردرن گفت: “من اکنون می دانم که همه نیوزیلندی ها به خانواده ها و کسانی که دچار خسارت یا جراحت شده اند فکر می کنند.” “هیچ فرایند ساده ای در اینجا وجود ندارد. اما کار WorkSafe این است که مطمئن شود اگر سوالی وجود دارد که باید به آنها پاسخ داده شود ، آنها در پیگرد قانونی این موضوع نقش دارند.”

یک زوج آمریکایی که از فوران آتشفشانی مرگبار جان سالم به در بردند ، اوایل سال جاری علیه Royal Caribbean و ID Tours New Zealand Ltd.

نجات از آتشفشان نیوزیلند. png
مت و لورن یوری از فوران آتشفشان در جزیره سفید در ماه دسامبر جان سالم به در بردند.

اخبار CBS


دسامبر گذشته ، مت و لورن یوری با گرفتن عکس در نزدیکی دهانه آتشفشان جزیره سفید سفر کردند. آنها در حال بازگشت به سمت قایق خود بودند که آتشفشان فوران کرد. آنها شنیدند که راهنما فریاد می زند: “بدو” و در کمتر از یک دقیقه غرق در خاکستر و دود سوزان شدند. آنها پشت سنگی پنهان شدند.

“این فقط سیاه تیره بود. شما چیزی را نمی توانستید جلوی خود ببینید و احساس می کنید پوست شما می سوزد و سنگ می زند. افتضاح بود.” مت صبح امروز در ماه ژوئن به CBS گفت.

مت گفت او و لورن یکدیگر را نمی بینند.

وی گفت: “او مچ دست من را گرفته بود ، اما من هیچ ایده ای نداشتم جز اینکه او آنجا بود.” “من صادقانه فکر کردم این پایان زندگی من است و فکر کردم این پایان زندگی لورن است.”

مت و لورن با سوختن و به سختی نفس کشیدن راهی به یک قایق تفریحی پیدا کردند که آنها را به سرزمین اصلی رساند. آنها خود را در بیمارستان های 600 مایلی دورتر یافتند.

لورن گفت: “بیمارستانی که ما در ابتدا در آن بودیم … از عهده همه سوختگان برنمی آمد.” “دقیقاً آن مرد است.”

هر دو در کما ناشی از پزشکی قرار گرفتند و تحت پیوند پوست و جراحی پلاستیک قرار گرفتند. نزدیک به دو ماه طول می کشد تا آنها در ایالات متحده متحد شوند


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*