اربعین زمینه ساز ظهور * سرخط نیوز خواهد بود


سرخات نیوز/ قزوین رئیس مرکز تحلیلی استان قزوین گفت: اربعین آغاز انقلاب اسلامی است. مردم با حضور اربعین می توانند دلیل ظهور باشند، اما به شرطی که به زیارت نگاه نکنند، بلکه آن را به عنوان یک حادثه الهی که می تواند منجر به تمدن شود، تشخیص دهند.

حجت‌الاسلام روح‌الله محمدی در گفت‌وگو با سرخات نیوز گفت: بعد از انقلاب بلوک اسلامی شرق به نام امام خمینی (ره) توسط گورباچف ​​منهدم شد.

وی ادامه داد: پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، پیاده روی اوربان برای مقابله با شرایط نئولیبرالی و پست مدرنی که فقط در بلوک غرب وجود داشت انجام شد. این دیدار جهانی فقط یک پیاده روی و زیارت نیست.

یکی از کارمندان مرکز تحلیلی استان قزوین تصریح کرد: عرب پیرخ شباهت بسیار زیادی در طول تاریخ بشریت مشاهده شده است. در دنیای مدرن، خدا محدود به غرب و سکولار بود.

وی خاطرنشان کرد: پیاده روی اربعین در دنیای مدرن و بدون رسانه های فاسد، دنیای صنعت و فناوری و دنیایی که نظام سرمایه داری و نظام قدرت به زور دارد، بزرگترین اجتماع بشری است، تجمعی که محور معنوی و معنوی دارد. . بدون دخالت مستقیم هیچ دولتی و کاملاً توسط سازمان مردمی تشکیل شده است. اگر همه غرب و شرق دور هم جمع می‌شدند، حتی با معیارهای دنیوی و نفسانی، نمی‌توانستند چنین جمعیتی را در زمان و مکان معینی جمع کنند، و با این حال هر سال رشد می‌کرد.

بلوک غرب پاسخی برای اربعین ندارد

حجت‌الاسلام محمدی تصریح کرد: معجزه اربعین برای ما محسوس است و بلوک غرب و نظام امپریالیستی پاسخی برای آن ندارند و نمی‌توانند آن را رد یا حذف کنند. بنابراین، علیه خودش کار می کند.

حتما بخوانید:
زیارت صندوق حفاظت از انسان - انسان شدن * سرخات نیوز

وی تصریح کرد: پس از انقلاب اسلامی، غرب و شرق که در جنگ سرد قدرت داشتند، پاسخ معنوی نداشتند، در حالی که ایران 8 سال در مقابل چشمان جوانان خود و با حداقل تجهیزات نظامی در برابر همه متحدان مقاومت کرد. و دشمنان آنها در جنگ جهانی دوم پاسخی به رفتار جوانان ایرانی ندادند، پس از آن شوروی دچار فروپاشی فردی شد و اکنون بزرگترین جامعه بشری شکل یک نظام قدرتمند و کاملا مادی به خود گرفته است.

این مسئول همچنین خاطرنشان کرد: در مرحله دوم انقلاب اسلامی به ساخت تمدن نوین اسلامی نزدیک می شویم. کاترنشان گفت: 40 سال از انقلاب اسلامی می گذرد اما نتوانسته ایم الگوهای تمدنی برای خود بسازیم و انقلاب اسلامی را به تمدن تبدیل کنیم. بر همین امر اصرار دارند.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد یکی از مهم ترین شاخص های تمدنی است، افزود: بهترین الگوی اقتصاد را در بستر اربعین می بینیم چرا که هیچ فردی بی خانمان و بی غذا نیست.

حجت الاسلام محمدی گفت: اربعین یک نماز و تمرین در آب کتوزی، اسلامی، قیچی و ناطق است. حوزه های مختلف الگوبرداری شده در اربعین باید در حکومت اسلامی پیاده شود. در دوران اسلامی بلوک شرک از بین رفت و بلوک غرب نیز در حال تخریب است. این مدل اکنون در مرحله چهارم است و باید در دولت اجرایی شود.

מדל עשמים ארבין מרדופאיה אסט

نماینده مرکز تحلیل استان قزوین تاکید کرد: الگوی اقتصادی اربعین بر این اساس است که این الگو باید در جوانان ما شکل بگیرد. مثلاً بعد از انقلاب سازمان هایی مثل کمیته امداد و مالیات وجود داشت و متأسفانه مدل اروپایی را در آن قرار دادیم و رفت و آمد مردم را متوقف کردیم.

حتما بخوانید:
بررسی انوع باتری ریموت دزدگیر ماشین

وی یادآور شد: اربعین وضعیت کنونی است که خلاف نظام غربی و آمریکایی است و قطعا نظام غربی را نابود خواهد کرد. عرب در موزة عرب علی کلبه العالمی دلیل جهانی شدن عربستان بود. امام زمان (عج) نیز ظهور خود را فردض امام حسین (ع) می داند.

حجت الاسلام محمدی تصریح کرد: با هزار در تعقیب اعراب نه تنها زائر را به چشم می نگرند بلکه می دانند که او خدایی است. توافقی که می تواند به تمدن منتهی شود.

وی گفت: باید تاثیر اربعین را بر زندگی فردی و اجتماعی مردم کشور ببینیم. بیایید نگاهی متمدنانه به چهار نفر بیندازیم و از مدل مدیریتی آنها درس بگیریم و در طول سال در زندگی خانوادگی و اجتماعی خود ادامه دهیم. حوضر موکب عرب در قیام و سیل اعراب در آن ک دی رمز در جماعت است.

نماینده اتاق فکر استان قزوین در پایان یادآور شد: مردم برای رفع مشکلات منتظر ظهور امام زمان(عج) هستند در حالی که امام زمان(عج) برای خلقت در زمین ظاهر می شود. از عربی است و نمونه آن در تاریخ بشر در حدید است. در عین حال باید گفت که در عصر بعد از ظهور، مردم به همان شکلی زندگی می کنند که در ایام اربعین با یکدیگر زندگی می کردند.

انتهای پیام

Leave a Comment