اسکاتلند اولین کشوری بود که با یک دوره آزاد قوانین محصولات را تصویب کرد


دوره ها یک استعداد بیولوژیکی برای به دنیا آوردن یک زن است و یک زن متوسط ​​حدود 7 سال از زندگی خود را با قاعدگی سپری خواهد کرد ، اما بسیاری از زنان و دختران در سراسر جهان توانایی خرید محصولات دوره ای را ندارد. روز سه شنبه ، اسکاتلند با ساختن محصولات قاعدگی رایگان در مکان های عمومی در سراسر کشور اولین کشوری بود که برای مقابله با این مشکل قانون وضع کرد.

پارلمان اسکاتلند روز سه شنبه در یک توییت تایید کرد که این لایحه به اتفاق آرا تصویب شده است. طبق وب سایت پارلمان ، این قانون دولت اسکاتلند را ملزم به ایجاد یک سیستم جهانی می کند تا هر کسی که به محصولات دوره ای نیاز دارد بتواند آنها را به صورت رایگان تهیه کند. مدارس ، کالج ها و دانشگاه ها نیز ملزم به ارائه محصولات قاعدگی رایگان در توالت ها خواهند بود. مقامات محلی و ارائه دهندگان آموزش مسئولیت اطمینان از ارائه محصولات رایگان مطابق قانون را بر عهده خواهند داشت.

طبق لایحه مربوط به این لایحه ، حدود 1.57 میلیون مرد در اسکاتلند زندگی می کنند. بر اساس این رقم ، تخمین زده می شود که هزینه قانون جدید دولت اسکاتلند در حدود 8/7 میلیون پوند در سال 2022/23 هزینه شود ، اگرچه هزینه های واقعی بستگی به تعداد افراد استفاده شده از محصولات ارائه شده دارد.

این لایحه توسط مونیکا لنون ، نماینده اسکاتلندی در آوریل 2019 ارائه شد. پس از تصویب این لایحه در روز سه شنبه ، وی در توییتر نوشت که “یک زمان خونین” است.

لنون در سندی خواستار محصولات رایگان منتشر شده در سال 2017 ، واقعیت های سخت را توضیح داد دوره فقر وی در اسکاتلند و بقیه انگلستان گفت که افزایش سطح فقر در اسکاتلند به طور کلی زنان را مجبور به انتخاب بین خرید مواد غذایی یا محصولات قاعدگی می کند.

وی نوشت: “علی رغم این واقعیت که یک بسته نوار بهداشتی با قیمت چند پوند در بیشتر سوپرمارکت ها یافت می شود و ممکن است هزینه زیادی به نظر نرسد – وقتی درآمد نداشته باشید یا درآمد بسیار کمی داشته باشید ، می تواند طاقت فرسا باشد.”

طبق وب سایت دولت اسکاتلند ، تا سال 2018 تقریباً 220،000 دختر و زن در سنین 12 تا 54 سال پس از هزینه های مسکن در فقر نسبی زندگی می کنند.

کمبود محصولات قاعدگی مناسب می تواند بر سلامت شخصی تأثیر منفی بگذارد. استفاده طولانی مدت از تامپون می تواند منجر به سندرم شوک سمی (TSS) شود که می تواند کشنده باشد. کسانی که مشکلات بهداشتی اضافی دارند ممکن است برای هر ماه به محصولی با مدت زمان بیشتر از حد متوسط ​​احتیاج داشته باشند که بار هزینه بالاتری را ایجاد می کند. این مسئله همچنین می تواند یک نگرانی باشد ، زیرا بسیاری از زنان و دختران از پریود شدن خود احساس شرمندگی یا نگرانی می کنند و از درخواست محصولات ناراحت می شوند ، حتی اگر توانایی خرید آنها را ندارند.

موسسه خیریه جهانی کودکان برنامه بین المللی آماری را در سال 2017 منتشر کرد که نشان می دهد کمبود محصولات قاعدگی یک مشکل گسترده در میان زنان و دختران در انگلستان است که دلیل اصلی آن هزینه های آن است.

طبق گفته این سازمان ، 10٪ دختران در انگلیس توانایی تهیه محصولات بهداشتی مانند پد و تامپون را ندارند و 15٪ دختران در انگلیس برای تهیه آنها در تلاش هستند. 19 درصد دیگر دختران از چهار کشور – اسکاتلند ، انگلیس ، ولز و ایرلند شمالی – به دلیل هزینه مجبور به استفاده از محصولات کم مصرف بودند. كمتر از 50٪ دختران انگلستان گزارش می كنند كه به دلیل پریود بودن مدرسه خود را از دست داده اند.

دولت مرکزی انگلیس نیز امسال اقداماتی را برای مقابله با فقر در این دوره انجام داده است. به گزارش بی بی سی ، در ماه مارس اعلام شد که از ژانویه 2021 ، مالیات 5 درصدی فعلی فروش لوازم بهداشتی ، که مدتها به عنوان “مالیات تامپون” شناخته می شود ، اعمال نخواهد شد.
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*