اشتباهات معمول در انتخاب کابینت برای آشپزخانه کوچک * صحت نیوز


این اشتباهات در هنگام خرید کابینت آشپزخانه رایج است

اگر می خواهید آشپزخانه خود را با کابینت های کلاسیک دوباره تزئین کنید، یکی از بهترین راه ها این است که کابینت های جدید تهیه کنید. اما گاهی با وجود انجام این کار و تعویض دفتر، نتیجه اصلا خوشایند نیست و فقط پول و وقت ما هدر می رود. برای اینکه بتوانید از زمان و هزینه خود به درستی استفاده کنید و در نتیجه از نتیجه کار راضی باشید و در خرید کابینت آشپزخانه دچار اشتباه نشوید، بهتر است قبل از هر اقدامی اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید.

در ادامه در مورد اشتباهات رایجی که برخی افراد هنگام خرید و تعویض کابینت آشپزخانه مرتکب می شوند صحبت خواهیم کرد. دانستن این موارد و انجام ندادن آن ها به شما کمک می کند تا فضای آشپزخانه خود را متحول کنید و زیبایی را به بهترین شکل ممکن به خانه خود بیافزایید.

شما به کیفیت محصول توجه نمی کنید

از مهم ترین اشتباهاتی که هنگام خرید کابینت آشپزخانه در تهران برخی افراد هنگام تعویض کابینت منزل مرتکب می شوند این است که به کیفیت توجه نمی کنند و خیلی سریع و عجولانه عمل می کنند. این امر منجر به این واقعیت می شود که کیفیت پایین محصول پس از مدتی باعث ایجاد مشکلات زیادی برای صاحب خانه می شود. به عنوان مثال درب و دستگیره کابینت برداشته می شود یا ظاهر آن تغییر می کند.

به همین دلیل از همان ابتدا باید به خصوص به کیفیت فکر کنید. بی توجهی به این مشکل می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله بودجه کم، عدم آگاهی، عدم مراجعه به فروشگاه های معتبر، عدم کمک مشاوران و کارشناسان باشد. برای رفع مشکل اشتباه در خرید کابینت آشپزخانه بهتر است بودجه کافی را اختصاص دهید و از تجربه افراد مجرب استفاده کنید.

توجه داشته باشید که خرید کابینت بی کیفیت نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود، بلکه محیطی ناخوشایند ایجاد می کند و باید هزینه تعمیر یا تعویض آن را بپردازید. بنابراین از همان ابتدا با توجه به بودجه خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

نور و ابعاد آشپزخانه را در نظر نمی گیرید

هر آشپزخانه ای معماری خاص خود را دارد و بی توجهی به ویژگی های آن باعث اشتباه در خرید کابینت آشپزخانه و تصمیم گیری اشتباه در تهیه کابینت مناسب می شود. برخی از آشپزخانه ها به دلیل وجود پنجره و یا به دلیل نوع ساخت بسیار پرنور هستند و فضای روشنی دارند. اما در طرف مقابل، آشپزخانه هایی وجود دارند که فاقد پنجره هستند یا نور. ما نمی توانیم برای همه خانه ها یک نسخه صادر کنیم و بر اساس آن عمل کنیم. شما باید قبل از خرید فضای خانه خود را در نظر بگیرید و در نهایت بر اساس اندازه و نور تصمیم بگیرید.

توصیه کلی ما این است که از کابینت های کلاسیک برای آشپزخانه های کوچک استفاده نکنید و سبک مدرن را انتخاب کنید. همچنین اگر نور کافی ندارید استفاده از رنگ های تیره برای شما مناسب نیست زیرا باعث کوچکتر شدن محیط می شود. اما اگر آشپزخانه شما بزرگ است و نور کافی دارد، می توانید سبک های کلاسیک و رنگ های تیره تر را انتخاب کنید.

کل فضا را با کابینت پر می کنید

اشتباه دیگری که هنگام خرید کابینت روکش چوب می توانیم مرتکب شویم، سفارش تعداد زیاد محصول است. برخی افراد دوست ندارند در آشپزخانه خود فضای خالی بگذارند و به همین دلیل تمام فضا را با کابینت پر می کنند. یا چون برخی از افراد چیزهای زیادی برای گذاشتن در کمد دارند، فکر می کنند استفاده از کمدهای زیاد می تواند راه حل خوبی باشد.

اما در واقع این اشتباه است و باعث ازدحام بیش از حد می شود. بهتر است قبل از سفارش با اصول برنامه ریزی آشنا شوید. می توانید در اینترنت جستجو کنید و مقالات مرتبط با این موضوع را مطالعه کنید و یا از مشاوران مجرب در این زمینه کمک بگیرید.

اگر دلیل شما برای خرید زیاد کابینت، داشتن وسایل زیاد است، بهترین راه حل استفاده از لوازم جانبی است. انواع لوازم جانبی به شما کمک می کند تا تمام وسایل خود را در کمدها به بهترین شکل ممکن مرتب کنید. همچنین نظم و زیبایی را به محیط می بخشند. از جمله این لوازم می توان به لوازم جانبی کشویی، برای سطل زباله، قطره چکان، گیره آویزان در قابلمه و … اشاره کرد.

حتما بخوانید:
نیک سبان ، سرمربی آلاباما بار دیگر آزمایش COVID-19 مثبت است

اندازه گیری شما نادرست است

اگر قصد دارید فضای آشپزخانه را برای ساخت و نصب کابینت اندازه گیری کنید، ممکن است اشتباه کنید و نتیجه نهایی را تحت تاثیر قرار داده و به دلیل ابعاد نامتناسب با محیطی نامناسب و نامرتب مواجه خواهید شد. برای جلوگیری از این مشکل دو راه حل وجود دارد، اول اینکه اگر قصد اندازه گیری خود را دارید، حتماً طبق دستورالعمل این کار را انجام دهید و در هنگام ثبت اندازه گیری ها دقت کنید.

راه حل دوم که بهترین راه محسوب می شود، کمک گرفتن از افراد متخصص است. برخی از شرکت ها تمام مراحل آماده سازی کابینت را از ابتدا انجام می دهند و اندازه گیری قبل از ساخت یکی از این مراحل است. آنها به خوبی با اصول این کار آشنا هستند و به همین دلیل احتمال اشتباه به حداقل می رسد.

نصب بدون کمک متخصص

یکی دیگر از اشتباهات خرید کابینت آشپزخانه این است که در هنگام نصب از متخصص کمک نمی گیریم و خودمان شروع به کار می کنیم. در حالی که نصب کمد کار سختی نیست، اصولی وجود دارد که بی توجهی به این موارد در آینده منجر به مشکلاتی می شود. یکی از عواقب نصب نامناسب این است که پس از مدتی بین کابینت ها فاصله ایجاد می شود و زمان و هزینه شما صرف تغییر روکش می شود.

از آنجایی که مراحل نصب کابینت با یکدیگر متفاوت است، نصاب حرفه ای با در نظر گرفتن نوع محصول و سایر عناصر ضروری این کار را به صورت کاملاً حرفه ای و اصولی برای شما انجام می دهد و به این ترتیب می توانید با کمک آنها از عواقب آن جلوگیری کنید. آشپزخانه زیبا و مرتبی دارند

صرف نظر از رنگ دکوراسیون

یکی دیگر از اشتباهات مهم در خرید کابینت آشپزخانه که بسیاری از خانواده ها به آن توجهی ندارند، بی توجهی به رنگ خانه و سازگاری آن با محصول انتخابی است. در خرید کمد لباس اگر به رنگ دکوراسیون و دیوارها توجه نکنید بدون شک انتخاب اشتباهی خواهید داشت و خیلی زود پشیمان خواهید شد. بنابراین از همان ابتدا فضای کلی خانه و لوازم خود را در نظر بگیرید و رنگی را انتخاب کنید که با این وسایل هماهنگ باشد.

استفاده از رنگ هایی که با محیط خانه هماهنگی ندارند و یا استفاده از چندین رنگ مختلف می تواند فضای زشتی ایجاد کند. اگر در هارمونی رنگ ها به خوبی آشنا نیستید، می توانید قبل از تصمیم گیری نهایی در اینترنت جستجو کنید یا از کارشناسانی که دانش کافی در این زمینه دارند کمک بگیرید.

در آخر این نکته را اضافه کنم که کابینت یکی از مهم ترین عناصر در طراحی خانه ما است و از آنجایی که سبک خانه ها تغییر کرده است و اکثر آشپزخانه ها بدون دیوار و در ساخته می شوند، بنابراین کابینت مناسبی را انتخاب کنید. فضای خانه شما بسیار مهم است مقدار زیادی دارد اگر در خرید کابینت آشپزخانه دقت کافی نداشته باشید و مرتکب اشتباه شوید، به زودی با عواقب زیادی روبرو خواهید شد و حتی ممکن است مجبور شوید دوباره برای تعویض یا تعمیر هزینه کنید.

برخی از اشتباهات رایج در طراحی آشپزخانه

آشپزخانه فضایی است که افراد بیشتر وقت خود را در آن می گذرانند، بنابراین دکوراسیون اولیه در این قسمت از خانه بسیار مهم است. برخی افراد برای داشتن آشپزخانه ای جذاب هزینه های زیادی می کنند اما دکوراسیون آن راضی کننده نیست زیرا طراحی دکوراسیون به گونه ای است که حتی کوچکترین اشتباهی می تواند ظاهر و کیفیت آن را تحت تاثیر قرار دهد و زیبایی آشپزخانه را از بین ببرد. در ادامه، برخی از اشتباهات رایج در طراحی آشپزخانه را توضیح خواهیم داد تا بتوانید با شناخت و اصلاح آنها، ظاهری جذاب و رضایت بخش داشته باشید.

· قرار دادن نامناسب تجهیزات

بسیاری در انتخاب وسایل آشپزخانه بسیار دقت می کنند، اما اصول قرار دادن را رعایت نمی کنند، در این صورت لباس شما خیلی زیبا نخواهد بود. چیدمان آشپزخانه باید به گونه ای باشد که از تمام فضا به نحو مطلوب استفاده شود و بتوان وسایل و لوازم مورد نیاز را در آن قرار داد. در ضمن برای هر وسیله ای باید جای مناسبی اختصاص دهید مثلا اگر یخچال و گاز را به هم وصل کنید یخچال مثل قبل کار نمی کند و به مرور زمان خراب می شود.

حتما بخوانید:
شهر شگفت انگیز "مایا" - صحت نیوز * صحت نیوز

· ناهماهنگی رنگ ها با یکدیگر

یکی دیگر از اشتباهات رایج در طراحی آشپزخانه استفاده از رنگ های نامتناسب است. رنگ در دکوراسیون بسیار مهم است. بسیاری از افراد با توجه به سلیقه رنگ ها را انتخاب می کنند، در این صورت رنگ های استفاده شده نمی توانند زیبایی فوق العاده آنها را منتقل کنند. هنگام انتخاب رنگ باید به فضای خانه خود نیز توجه کنید. مثلا برای خانه های کوچک بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضا بزرگتر به نظر برسد.

بی دقتی در انتخاب کمد لباس

نکته دیگری که در دکوراسیون آشپزخانه باید به آن توجه کرد، انتخاب کابینت های متناسب با آشپزخانه است. کابینت ها در سبک ها و مدل های مختلف و در رنگ های بسیار متنوع موجود هستند، بنابراین در انتخاب کابینت باید به رنگ و مدل آشپزخانه توجه کنید. کابینت های شیشه ای بلند معمولا برای آشپزخانه های کوچک استفاده می شوند تا با بازتاب نور و اشغال فضای کمتر، فضا را بزرگتر نشان دهند. همچنین باید به تعداد قفسه ها و کشوهای کمد توجه کنید و اگر ظروف زیادی ندارید نیازی به استفاده از چند تکه کمد نیست.

· نور ناکافی یکی از اشتباهات رایج در طراحی آشپزخانه است

بسیاری از افراد به نورپردازی توجهی ندارند و به همین دلیل طراحی نامناسبی در آشپزخانه ایجاد می کنند. نورپردازی در طراحی آشپزخانه بسیار مهم است. انتخاب نوع نورپردازی بستگی به ابعاد آشپزخانه، رنگ کابینت ها و سبک دکوراسیون شما دارد. اگر کابینت تیره دارید، به نور بیشتری در فضا نیاز دارید. هر چه نور بیشتری در فضای خود داشته باشید، تهیه غذا و توجه بیشتر به نظافت محیط برای شما آسان تر می شود و از همه مهمتر لباس جذاب تری خواهید داشت.

از بهم ریختن فضا خودداری کنید

یکی دیگر از اشتباهات رایج، بهم ریختن فضا است. قرار دادن ظروف لوکس و زیبا روی تزئینات کابینت به زیباتر شدن دکوراسیون شما کمک می کند اما زیاده روی در آن عکس را تنگ و زشت نشان می دهد. بنابراین توصیه می کنیم تعادل را حفظ کنید و تنها از چند تکه از ظروف مدرن و لوکس خود برای تزیین استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که این ظروف باید از نظر رنگ و سبک با دکوراسیون شما مطابقت داشته باشند.

کاربردی ناکافی فضای آشپزخانه

تنها چیدمان و قرار دادن وسایل در دکوراسیون آشپزخانه و تمرکز بر زیبایی محیط برای رسیدن به یک دکوراسیون زیبا کافی نیست. به احتمال زیاد برای داشتن یک دکوراسیون استاندارد علاوه بر زیبایی باید به تاثیرگذاری آن نیز توجه کرد. مثلاً باید کمدهای خود را طوری طراحی کنید که درهای همه آنها کاملاً باز شود. اگر مانعی بر سر راه کابینت ها باشد درها کاملا باز نمی شوند و نمی توانید از کل فضای کابینت استفاده کنید.

عدم هماهنگی مکان

قبل از شروع دکوراسیون آشپزخانه، باید وسایلی را انتخاب کنید که با یکدیگر سازگاری داشته باشند. به عنوان مثال اگر رنگ دکوراسیون شما پیچیده است و فقط یک رنگ روشن در فضا دارید، تمام توجه به آن جلب می شود و بیننده نمی تواند به سایر لوازم آشپزخانه توجه کند. همچنین در هنگام ترکیب رنگ ها دقت کنید که رنگ های انتخابی به خوبی با یکدیگر همخوانی داشته باشند تا زیبایی آشپزخانه چندین برابر شود.

بی توجهی به لوازم خانگی یکی دیگر از اشتباهات رایج طراحی آشپزخانه است

هنگام قرار دادن تجهیزات، نوع و عملکرد آن باید در نظر گرفته شود. مثلا قرار دادن یخچال در کنار گاز روشی غیر اصولی است که در نهایت خراب می شود و عمر یخچال را کوتاه می کند. در ضمن استفاده از کابینت های معمولی بدون روکش ضد آب در کنار سینک آشپزخانه باعث افت کیفیت کابینت ها می شود و به مرور زمان کابینت های شما متورم و غیر قابل استفاده می شوند. بنابراین هنگام طراحی دکور باید تمام اصول چیدمان را در نظر بگیرید.

توجه به نیازهای جزیره

درست است که جزیره تأثیر زیادی در زیبایی آشپزخانه دارد، اما نباید در همه آشپزخانه ها باشد. اگر فضای آشپزخانه شما بسیار کوچک است، قرار دادن جزیره در آن فضا را کم می کند و حرکت و کار را برای شما سخت می کند. اما اگر اصرار به استفاده از جزیره دارید، باید از جزیره های متحرک استفاده کنید تا در مواقعی که نیاز ندارید، آن را در گوشه ای قرار دهید و از دیگر فضاهای خانه استفاده بهینه کنید.

Leave a Comment

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis