افزایش خودکشی زنان در بحران COVID در ژاپن می تواند برای جهانیان هشدار دهنده باشد


توکیو – برای کوکی اوزورا ، زنگ های هشدار از تابستان شروع می شود. وی به سی بی اس نیوز گفت: “در ماه جولای ، پیامهای زیادی را از مردم دریافت كردیم كه می گفتند آنها می خواهند خودكشی كنند.” اوزورا بنیانگذار خدمات مشاوره آنلاین است که عمدتا توسط دختران و زنان جوان استفاده می شود.

Chiyoko Uchida ، روانپزشک توکیو ، بسیاری از مشتریان خود را تحت فشار همه گیر ویروس کرونا دیده است. وی به CBS News گفت: “زندگی بیماران من وارونه است.”

همانند قبل از همه گیری ، خودکشی بیشترین تلفات را در مردان ژاپنی دارد که کمتر به دنبال کمک هستند. طبق آمار وزارت بهداشت که هفته گذشته منتشر شد ، مردان حدود دو سوم از 2،158 مرگ ناشی از خودزنی را گزارش می دهند که در ماه اکتبر گزارش شده است. اما در حالی که ماه گذشته نسبت به اکتبر 2019 میزان خودکشی در مردان بیش از 20 درصد افزایش داشت ، با ادامه روند وحشتناکی که از ماه آگوست آغاز شد ، درصد زنان بیش از 80 درصد افزایش یافت.

برای کمک فوری اگر در ایالات متحده دچار بحران هستید ، با شماره تلفن رایگان پیشگیری از خودکشی در این کشور تماس بگیرید 1-800-273-TALK (8255)، 24 ساعت در روز ، 7 روز هفته. همه مکالمات محرمانه است. تلفن کمک به بلایا 1-800-985-5990 همچنین بصورت محرمانه ، رایگان و در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته در دسترس است. مردم همچنین می توانند بنویسند TalkWithUs تا 66746 برای تماس با یک مشاور بحران آموزش دیده

شیوع بیماری ویروس کرونا (COVID-19) در توکیو ، ژاپن
مسافران ژاپنی از طریق ایستگاه Shinagawa در توکیو ، ژاپن ، در 13 نوامبر سال 2020 ، در میان یک بیماری همه گیر ویروس کرونا ، سفر می کنند.

کیم کیونگ-هون / روترها


زنان جوان تر – کارگران دارای نمایندگی بیش از حد و کارگران نیمه وقت – به طور نامتناسبی تحت تأثیر تعدیل نیروها و استثنائات در ژاپن ناشی از یک بیماری همه گیر قرار دارند.

در مطالعه ای که توسط پروفسور میشیکو یودا از دانشگاه واسدا در توکیو انجام شد ، یک سوم زنان زیر 40 سال از دست دادن شغل و نتایج قابل توجه درآمد گزارش کردند ، در حالی که این فقط 18 درصد مردان است.

اوزورا ، بنیانگذار آناتا نو ایباشو (مکان شما) مشاوره رایگان پیامکی را ارائه می دهد – احتمالاً یکی از دلایل مراجعه مشتریان سازمان به نوجوانان و جوانان 20 ساله است.

وی به سی بی اس نیوز گفت: “بزرگترین دلیل این است که زنان شغل خود را از دست می دهند و نمی دانند چگونه از خود و خانواده خود حمایت کنند.”


استرس از نبود خانواده

05:55

کارشناسان می گویند ، حتی برای کسانی که توانسته اند به شغل خود پایبند باشند ، کار در مسافت طولانی تأثیر زیادی بر سلامت روان دارد.

اوچیدا ، روانپزشک در توکیو گفت: “اگرچه برخی از افراد از کار در خانه لذت می برند ، اما معایب زیادی وجود دارد.” نبودن در دفتر به معنای نداشتن شخصی در هنگام نفس کشیدن است.

وی افزود: کار از راه دور همچنین دریافت راهنمایی را برای مدیران دشوار می کند. “خوب یا بد ، بازخورد درباره کار شما می تواند منبع اطمینان باشد.”

به گفته پروفسور یودا ، همه گیر یا ناگهانی ، مجموعه ای از خودکشی افراد مشهور در سال جاری افزایش شدید تعداد مرگ های ناشی از خود زنان را تشدید کرده است. تحقیقات او نشان می دهد در روزی که خودکشی افراد مشهور خبرساز می شود ، مرگ های ناشی از خودشان تا 6٪ جهش می کنند – این تاثیری است که روزها ادامه دارد.

اپیدمی ویروس ها در ژاپن زندگی روزمره
زنی با ماسک صورت در 30 نوامبر سال 2020 در Hodenji ، معبد بودایی در اوزاکا ، غرب ژاپن نماز می خواند.

هیرو کومه / AP


اوزورا ، 21 ساله ، دانشجوی جامعه شناسی در دانشگاه نخبگان کیو در توکیو ، سرویس پیام رسانی متنی خود را در ماه مارس راه اندازی کرد. این موضوعی است که وی پس از زنده ماندن در اقدام به خودکشی به لطف مداخله یک معلم هوشیار دبیرستان ، با آن آشنا است.

اوزورا با دریافت اینکه اکثر خطوط تلفن اواخر شب بسته شد ، تقاضای مشاوره به اوج خود رسید ، شبکه ای از داوطلبان ژاپنی ساکن خارج از کشور را استخدام کرد که می توانستند به پیام های کل شب در ژاپن پاسخ دهند.

از تاریخ 3 نوامبر ، سرویس آن بیش از 300000 پیام از نزدیک 26000 مشتری در ژاپن ارسال کرده است.

وی گفت: “تعداد زیادی خط تلفن مانند ما وجود دارد ، اما نیاز بسیار زیاد است.” “تماس های زیادی برای رسیدگی وجود دارد.”

به دلیل نرخ بالای مرگ و میر ناشی از خودکشی ، ژاپن یک سیستم ردیابی خودکشی غیرمعمول سریع ، دقیق و دانه دانه ایجاد کرده است. ارقام ماهانه ظرف چند هفته منتشر می شود ، که باعث می شود داده های اولیه و فوق العاده شگفت انگیز ژاپن یک قناری احتمالی در معدن ذغال سنگ برای سایر کشورها باشد ، کارشناسان در اینجا هشدار می دهند.


مرگ بر اثر خستگی

03:45

در حالی که محاصره های مبهم COVID به دلیل افزایش افکار خودکشی در کشورهای دیگر مقصر شناخته شده است ، محدودیت های ضد ویروس ژاپن نسبتاً ناچیز است و دولت در عوض به اعمال داوطلبانه و بدون تحریم اعتماد می کند.

یودا گفت: “پیامی که می پذیرم ، این است که” اگر تأثیر همه گیری بسیار ضعیف تر باشد و با این وجود شاهد این تأثیر عظیم در خودکشی باشیم ، ممکن است در هر کجا رخ دهد. “


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*