افسران پلیس پاریس پس از فیلم ضرب و شتم ظالمانه در حال تحقیق هستند


چهار افسر پلیس پاریس متهم به ضرب و شتم تولید کننده موسیقی سیاه پس از انتشار تصاویر این حادثه در فضای مجازی شدند.

این ویدئو نشان می دهد که سه نفر از افسران در استودیوی موسیقی وی میشل زوکلر را مورد ضرب و شتم قرار می دهند ، سپس او را لگد می زنند ، او را لگد می زند و چند دقیقه با مکرر او را می زند. هنگام رفتن ، افسر چهارم گاز اشک آور را از درب پرتاب می کند.

زکلر 41 ساله گفت که وی نیز مورد توهین نژادپرستانه قرار گرفته است ، اگرچه پلیس این موضوع را تکذیب کرد.

او گفت که می ترسد ، از زندگی اش می ترسد. وی گفت: “من كاری برای استحقاق آن انجام ندادم.”

paris-protest.jpg
هزاران معترض در روز 28 نوامبر در پاریس علیه قانون جدید فرانسه که به اشتراک گذاشتن تصاویر افسران پلیس را محدود می کند ، گرد هم آمدند ، تنها چند روز پس از تکان خوردن فیلم در کشور که نشان می داد مقامات یک تهیه کننده موسیقی را ضرب و شتم و تجاوز نژادی می کنند ، در پاریس تجمع کردند.

فیلم رویترز


این ویدئو باعث خشم در فرانسه به بالاترین سطح شد. امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه گفت که این تصاویر “شرم آور” است. وی با ارسال پست در فیس بوک ، آنچه را “حمله غیرقابل قبول” خواند ، تقبیح کرد.

پیش از این اتهاماتی علیه سه افسر پلیس که به دلیل خشونت عمدی گروهی با سلاح گرفتار شده بودند ، تشکیل شده است. از افسر چهارم پلیس متهم به پرتاب گاز اشک آور به دلیل خشونت عمدی تحقیق شده است. برای دو نفر بازداشت شد ، در حالی که به دو نفر دیگر آزادی مشروط داده شد.

رمی هیتز ، دادستان پاریس روز یکشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت مقاماتی که در این فیلم دیده می شوند گفته اند که آنها وحشت کرده اند ، اما اذعان کردند که ضربات آنها “غیرموجه بوده و عمدتا از ترس عمل کرده اند”.

پلیس گفت که آنها به زکلر نزدیک شده اند زیرا ماسک به دست نداشته است. هیتز گفت که آنها بوی حشیش نیز می دهند اما با جستجوی کیف وی فقط نیمی گرم از دارو کشف شد.

این ویدئو وقتی آشکار شد که در فرانسه نگرانی هایی مبنی بر تضعیف اعتماد مردم به پلیس وجود داشت.

هفته گذشته ، رئیس پلیس پاریس از تحقیقات داخلی در مورد افسران پلیس متهم به خشونت هنگام پاکسازی اردوگاه غیرقانونی پناهندگان در مرکز شهر در 23 نوامبر خبر داد.

حادثه زکلر همچنین نگرانی هایی را ایجاد کرد که می تواند برای سرپوش گذاشتن بر تخلفات ادعایی از قانون جدید محدود کننده حق انتشار یا پخش تصاویر برخی از عملیات های پلیس استفاده کند.

ماده 24 قانون منجر به ادعاهایی مبنی بر نقض آزادی مطبوعات توسط دولت شده است. روزنامه نگاران می گویند که این امر گزارش دادن درباره فعالیت های پلیس و تقریباً غیرممکن بودن پخش مستقیم از عملیات پلیس را دشوار می کند.

اتحادیه های پلیس از این مقاله دفاع کردند و گفتند که اعضای آنها اغلب با تلفن های هوشمند از نزدیک با افرادی که ویدیو یا عکس ها را در شبکه های اجتماعی قرار می دادند ، با نام کارمندان و گاهی نام و آدرس خانواده های آنها و حتی محل بچه ها ، از نزدیک گرفته می شدند. من به مدرسه آنها می روم

اعتراضات علیه قانون شنبه گذشته در مرکز پاریس تبدیل به خشونت شد. متخلفان وسایل نقلیه را سوزاندند ، مغازه های خرابکاری کردند و به سمت پلیس سنگ و آتش نشانان پرتاب کردند ، آنها با شارژ بخشی از جمعیت و شلیک گاز اشک آور به این مسئله پاسخ دادند.

در میان کشته شدگان این درگیری ها ، عامر الحابی خبرنگار عکاسی سوری بود که اکنون در پاریس مستقر است و می گوید این امر مانند حضور در حلب است.

روز دوشنبه ، قانونگذاران با قول بازنویسی کامل مقاله جنجالی ، متوقف خواهند شد.

ارگان نظارت بر آزادی مطبوعات RSF- گزارشگران بدون مرز پاسخ داد که برای بازنویسی ماده 24 کافی نیست ، بلکه مقاله باید کاملاً کنار گذاشته شود.

کریستوف دلور ، دبیر کل RSF ، همچنین از دولت خواست “اقدامات مشخصی را برای پایان دادن به خشونت پلیس علیه روزنامه نگاران تظاهرات ارائه دهد”.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*