فقط با بکار بردن پتا نسيل لازم در الکترود سرد قوس الکتريکي بوجود نمي آيد . حالت پايداري که بين شدت جريان و ولتاژ پس از چند ثانيه بوجود مي آيد به علت گرم شدن الکترود و يا ايجاد حوضچه و يک تعادل حرارتي مي باشد . اين عمل در حدود چند ثانيه انجام مي گيرد . در انجام جوشهای لب رولب یا جوشهای ورق نازک فلزی برای تشکیل جوش ، فلز اضافی کمی لازم است . این روش جوشکاری که با نام MIG یا جوشکاری گاز خنثی- فلز نیز شناخته می شود، روشی بسیار ساده بوده که حتی جوشکاران مبتدی نیز قادر به انجام جوشکاری با این تکنیک می باشند. به همین دلیل از آن ها برای جوشکاری فولادهای با کربن بالا استفاده می کنند. این الکترود برای جوشکاری فولادهای زنگ نزن سری AISI 316 و فولادهای مشابه بکار می رود . این قطعه ها در انواع مختلف فولاد ضد زنگ، فولادهای کم کربن،فولاد آلومینیومی و فولاد نیکلی در بازار وجود دارند. با شعله ملایم پستانک کوچکی که زاویه که تمایل آن نسبت به قطعه کار در حدود 30 درجه باشد می توان با سرعت زیاد قطعات روی را جوش داد و درز جوش خورده تمیزی به دست آورد.

الکترود جوشکاری ضد سایش اقلام همراه: انبر جوش با 4 متر کابل – انبر اتصال با 2 متر کابل. روش هاي ديگري نظير قرار دادن گلوله اي از پشم فولادي يا اتصال يک سيم نازک با طول و قطر مشخص به نوک الکترود را نيز مي توان براي شروع قوس الکتريکي استفاده کرد. الکترود نیکلی خالص که برای جوشکاری چدن و همچنین اتصال چدن به فولاد، مس و آلیاژهای نیکل و اصلاح قطعات شکسته یا فرسوده چدنی و برطرف کردن مک یا اشتباهات ضمن کار توسط جوشکاری اتصالی یا روکشی، کاربرد بسیار عالی دارد. از آنجایی که تعویض این قطعات نیاز به صرف هزینه های گزاف می باشد بنابراین به منظور کاهش هزینه ها از عملیات سخت کاری سطحی یا هاردفیسینگ جهت تعمیر، بازسازی و افزایش عمر مفید قطعات استفاده می شود. در مورد اپراتور مسئلی مانند قرار گیری قطعات و تعامد صحیح الکترود بر ورق، موقعیت درست نقطه جوش و.. در الکترود مصرفي مقداري حرارت مقاومتي در اثر عبور جريان برق در الکترود توليد مي شود که اين حرارت باعث بالا رفتن نرخ ذوب الکترود شده و به حوضچه جوش بر مي گردد. از نظر جوشکاري دو نوع قوس الکتريکي بر حسب ذوب الکترود و يا عدم ذوب آن وجود دارد . ویژگی هایی همچون نقطه ذوب پایین ، قابلیت سیال شدن زیاد، قابلیت جذب ارتعاش خوب، مقاومت بالا در مقابل سایش، عدم حساسیت در برابر شیارهای سطحی و کم بودن میزان انقباض در زمان انجماد و سرد شدن از ویژگی های مثبت این آلیاژ است.

قیمت سپری بر اساس متریال به کار رفته در آن، روش تولید و استاندارد های به کار رفته در آن، ابعاد و سایز و شکل ظاهری آن متفاوت می باشد. این یک فرایند از سرعت بالایی برخوردار بوده که معمولا در صنعت خودرو از آن استفاده می شود. بسیاری از مردم اگر از آنه بخواهی که الکترود زیرکونیومی به ما بدهند، کلاس 2 را به شما می دهند اما مواد و ترکیبات دیگری هم وجود دارد که می تواند استحکام و آنالیز شیمیایی را متفاوت از کلاس 2 کنند کروم یکی از آنها است که می تواند در چسبیدن سره الکترود نقش داشته باشد.البته یک استثنا هم در این مورد داریم و آن پوشش تیتانیم که شرکتی در کانادا آن را ابداع کرده هر چند این وجود این پوشش گرمای سطح را افزایش می دهد، اما مذاب روی را کاملا کنار می کشد. همانطور که مي توان انتظار داشت الکترودي ساخته نشده است که کليه خواسته ها را در تمام شرايط پاسخگو باشد ؛ بنابر اين انواع گوناگون الکترود توليد مي شود که هر نوع آن مناسب براي درخواست هاي خاصي است . ب : رطوبت به صورت مستقيم و يا غير مستقيم ، در حين حمل و نقل يا انبارداري جذب پوشش مي شود در هر حالت چنين الکترودي فاسد تلقي مي شود ، چرا که وقتي الکترود با پوشش مرطوب را استفاده مي کنيم رطوبت بخار شده و اين بخار باعث افزايش ترشح يا پاشيدگي شده و ضمنا رطوبت ايجاد شده چون در اثر تجزيه بخار آب است باعث تردي هيدروژني ودر نتيجه متخلخل شدن وترکيدگي قطعه را در پي خواهد داشت.

معمولاً در جريان AC شروع مجدد قوس مسئله خاصي است چون در هر سيکل وقتي جريان به صفر مي رسد قوس خاموش مي شود. اما اگر الکترود از جنس فلز با نقطه ذوب پايين تر باشد همزمان با ايجاد قوس الکتريکي انتهاي الکترود ذوب شده و قطرات فلز مذاب مي تواند از الکترود جدا شده و در فاصله قوس الکتريکي به طرف حوضچه جوش با سرعت زياد پلاسما جت منتقل شوند در اين حالت الکترود را مصرفي مي نامند چون در روش قوس يا الکترود مصرفي قسمتي از جوش نتيجه ذوب الکترود است . ولتاژ در حدود 104 ولت نياز است تا در فاصله بين الکترودها و کار جرقه ايجاد شود . اگر براي شروع قوس اوليه پتانسيلي در حدود چند هزار ولت نياز باشد براي شروع مجدد قوس در حين کار پتانسيل در حدود چند صد يا چند ده ولت نياز است . البته براي نگهداشتن قوس نياز به ولتاژ مي باشد . در عمل استفاده ولتاژ بسيار بالا خطرناک بوده و معمولاً از دشارژ با فرکانس بالا استفاده به عمل مي الکترود ضد سایش آما آيد. در حوضچه ي جوش، مذاب وارد شده از الکترود با فلز پايه ي ذوب شده امتزاج يافته و فلاکس مذاب به واسطه ي چگالي کم تر بر روي فلز مذاب قرار مي گيرد ، تا اين که در نهايت تمامي مذاب منجمد شده و تشکيل فلز جوش و سرباره را مي دهند.

ایندکسر

کولر گازی اقساطی