امضای قرارداد همکاری بین شهرداری تهران و وزارت علوم * سرخات نیوز


تفاهم نامه ای بین شهر تهران و وزارت علوم امضا شد.

به گزارش سرخط نیوز، اصل تبادل تفاهم بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شهر تهران امروز به منظور استفاده مشترک از پتانسیل این دو گروه در بین خود و با حمایت علیرضا زاکانی شهردار تهران و محمدعلی زلفی گل وزیر علوم در شهرداری ستکرون برگزار شد.

علیرضا زاکانی در این مراسم گفت: مفتخریم که امروز تفاهم نامه ای را امضا کنیم که از سوی دیگر به مدیریت شهری، رشد دانش، توسعه فناوری و شکل گیری شهر هوشمند کمک می کند. با توجه به پتانسیل بالای شهر تهران. این تفاهم نامه کمک می کند تا بزرگترین مجموعه دانش کشور در بالاترین سطح خدمت رسانی شود.

وی با اشاره به اینکه در این دوره از حکمرانی شهری، حکمرانی مشارکتی را برای دستیابی به پیشرفت های مادی و معنوی در ابعاد مختلف تجربه می کنیم، افزود: عظمت علم بر همگان معلوم است. امروز مفتخریم که با یکی از مراکز دانشگاهی تفاهم نامه امضا کرده ایم و پس از آن نیازهای شهرستان را به گوش اهالی دانش می رسانیم و تلاش می کنیم خدمات خود را به دانشگاه نیز ارائه دهیم.

اولین بار انجامش بده تامین امنیت شهر و جبران کاستی های آن. در اصل ما الگوی نوسازی شهری هستیم.

شهردار تهران افزود: تحول نرم و روح شهر دومین سطح تحول است.

وی اظهار داشت: سومین سطح تحولی که این دو بخش را به هم متصل می کند، تحول فناوری است که منجر به شهر هوشمند می شود. .

محمدعلی زلفی گل وزیر علوم با قرائت بیانیه دانشگاه تهران گفت: واضح است که شهردار تهران معتقد است علم و فناوری جایگاه ویژه ای برای علم و فناوری دارد. هدف از این تفاهم نامه درک توانایی های یکدیگر و تعامل با یکدیگر است.

حتما بخوانید:
چین همزمان با طلوع یک سفینه فضایی با سنگهای قمری ، تصویری از پرچم خود را بر روی ماه می اندازد

وی گفت: اگر تصمیم شهردار قرار دادن هویت شهر در مسیر علم و فناوری است، این پتانسیل ویژه ای برای وزارت علوم است و ما از این بابت خوشحالیم.

زلفی گل گفت: چنین تفاهمی به وزارت علوم کمک می کند در مواردی مانند اتصال دانشگاه های پراکنده در سطح شهر تهران، هزینه دانشگاه افزایش پیدا کند. بنابراین شهرداری می تواند در تغییر کاربری املاک دانشگاه کمک کند و در بحث اراضی مربوط به شهرداری و دانشگاه در نقاط مختلف برای تجمیع آنها در یک پردیس همکاری داشته باشد که البته شهرداری هزینه ها را به طور کامل پرداخت خواهد کرد.

به گزارش سایت شهر، در این تفاهم نامه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از جمله پارک علمی معتبری در تهران ایجاد کرد و افزود: علاوه بر این، بر اساس این تفاهم نامه تلاش کردند فرصت یادگیری را به معلمان بدهند. و با مسائل شهر و شهرداری آشنا شوند تا ککککک داشته باشند شهر تهران شهر شردانی و زیدان شود.

انتهای پیام

Leave a Comment