[ad_1]

کوهنورد صخره نورد Emily Harrington اولین زن و چهارمین فردی بود که طی یک روز مسیر Golden Gate را روی دیواره گرانیت پارک ملی Yosemite صعود کرد. این واقعه تقریباً یک سال پس از بستری شدن هرینگتون در بیمارستان به دلیل جراحات رخ می دهد پس از سقوط وحشتناک در ال کاپیتان.

سان فرانسیسکو کرونیکل روز جمعه گزارش داد ، در حالی که بیشتر کشور بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در اوایل روز چهارشنبه متمرکز بود ، 34 ساله مقیاس El Captain را شروع کرد. او 21 ساعت ، 13 دقیقه و 51 ثانیه بعد به اوج رسید.

هرینگتون روز شنبه پیام و تصویری را به مناسبت این موفقیت در اینستاگرام منتشر کرد.

این پست اینستاگرام را بررسی کنید

Golden Gate ✨ رایگان 💫 در یک روز ⚡️ 📸jonglassberg /jess_talley / @ louderthan11 هیچ وقت باور نکردم که در اولین روزی که هدف خود را تعیین کردم می توانم آزادانه از El Cap صعود کنم. به نظر نمی رسید که یک هدف واقع بینانه باشد. من مهارت ، تناسب اندام یا مشخصات خطر نداشتم که بتوانم خیلی سریع روی یک قطعه سنگ بزرگ حرکت کنم. اما من آن را به همین دلیل انتخاب کردم. رویاهای غیرممکن ما را به چالش می کشد که بالاتر از آنچه که اکنون هستیم قرار بگیریم تا ببینیم آیا می توانیم نسخه های بهتری از خود شویم. در 4 نوامبر ، من در ساعت 1:34 صبح باalexhonnold شروع به کوهنوردی کردم ، درگیر درام درونی خودم برای دستیابی به یک هدف زندگی و شیوع بیشتر انتخابات – هر دو به طور موازی در مغز من رشد می کنند. می دانستم که روز بزرگی پیش رو دارم – اما به همین دلیل آنجا بودم. من می خواستم حد خودم را پیدا کنم و در آن وجود داشته باشم و فراتر از آن بجنگم. یک لغزش ناخوشایند روی زمین 13a Golden Desert تقریباً تصمیم من را گرفت – یک شکاف عمیق روی پیشانی من خونین و شکست خورده است. من دوباره ادامه دادم ، بخشی از من واقعاً مایل به ماندن در دیوار نبودم و بخشی دیگر شجاعت و جریان را جمع کردند. مدام فکر می کردم ، “چرا هنوز معلق هستم؟” زمین بعدی تراورس A5 بود ، جایی که سال گذشته شکست خوردم. این بار حد من نبود. من لجبازی می کردم ، اما با حرکات بی عیب و نقص در تاریکی. با تأخیر گریه کردم – این ممکن است این بار اتفاق بیفتد … 5 زمین آخر در شرایط فعلی من ترسناک بود ، اما در کمال ناباوری لب نهایی را در ساعت 22:30 متوقف کردم. هنوز چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد ، اما بیش از همه من می خواستم از عشق و حمایت دوستان ، خانواده و غریبه ها سپاسگزارم. در حال حاضر من عشق را به شدت احساس می کنم. با تشکر از همه درjonglassberg برای دوستی ، خلاقیت و توانایی شما در گرفتن یک داستان در عین سبک نگه داشتن آن و همیشه سرگرم کننده. سرانجام به بهترین دوست ، شریک زندگی ، عاشق ، یکی از دوستداران همه زمان ها Adrianballinger – حمایت و عشق شما به من از طریق تاریکی و نور هرگز تزلزل نکرد. دوستت دارم بی پایان ❤️❤️❤️ انتظار بیشتری داشته باش !!! thenorthface /kodiakcakes /petzl_official /lasportivana

پست به اشتراک گذاشته شده توسط ʜᴀʀʀɪɴɢᴛᴏɴ (emilyaharrington) در

وی نوشت: “من هرگز اعتقاد نداشتم كه واقعاً می توانم آزادانه از ال كپ صعود كنم در روزی كه هدف خود را تعیین كردم. به نظر نمی رسید كه چنین هدفی واقع بینانه باشد.” ببینید آیا می توانیم نسخه های بهتری از خودمان شویم. “

فقط سه نفر – همه مردها – در یک روز صعود رایگان در این مسیر را انجام داده بودند.

کوهنوردان رایگان از طناب برای صید آنها در صورت سقوط استفاده می کنند اما برای صعود به آنها کمک نمی کنند.

ال کاپیتان یکی از معروف ترین مکان های کوهنوردی در جهان است. برای چندین دهه ، این محل تمرین بهترین کوهنوردان در پارک ملی بوده است که بسیاری آن را زادگاه صخره نوردی مدرن می دانند.

هرینگتون بارها از مسیری خاص به نام دروازه طلایی عبور کرده بود ، اما هرگز در یک روز نگذشته بود. نزدیک به یک سال پیش ، او سقوط وحشتناکی را متحمل شد و با جراحات به بیمارستان منتقل شد. در آن زمان ، وی عکس هایی از جراحات خود ، از جمله سوزاندن قابل توجه طناب به دور گردن خود را به اشتراک گذاشت و گفت که “بسیار سپاسگزار” امدادگران خود است.

او نذر كرد كه دوباره امتحان كند و ماه ها در سالن بدن سازی خود در شهر تاهو كالیفرنیا به آموزش پرداخت.


کوهنورد از سقوط در ال کاپیتان جان سالم به در برد

02:28

این بار او با کمک دوست خود آدریان بالینجر ، رهبر مشهور اورست و الکس هونولد ، مشهور به صعود انفرادی رایگان و بی سابقه به ال کاپیتان ، صعود کرد. آنها را به همان طناب بسته بودند.

وقتی هارینگتون به یکی از سخت ترین بخشهای مسیر رسید ، پایش لیز خورد و به کنار افتاد و سرش را به دیوار گرانیت کوبید.

بالینجر به روزنامه کرونیکل گفت: “خون تازه شروع به ریختن روی صورتش کرده بود و در سالن روی من می چکید.” “ما بلافاصله فکر کردیم روز او به پایان رسیده است. این یک نگاه گذشته وحشی و ترسناک از پاییز گذشته بود.”

اما بعد از یک ساعت استراحت و زخم بستن ، هارینگتون ادامه داد.

او گفت: “بخشی از من بود که می خواست تسلیم شود و برود.” “اما آن قسمت دیگر من مثل این بود ، به همین دلیل شما اینجا هستید. این باید سخت باشد. شما به خودتان مدیون هستید که دوباره سعی کنید.”

وی گفت که اولین زنی است که در یک ورزش مردسالار به یک موفقیت دست می یابد برای او مهم است.

وی گفت: “من سالها احساس کردم که متعلق نیستم و شاید جایگاه خود را برای کوهنوردی یوسمیتی کسب نکرده ام.” “اما در طول این تجربه ، من فهمیدم که هیچ تعلق یا عدم تعلق ، هیچ فرمولی برای موفقیت وجود ندارد. من خلاق و تجربی بودم و راه خودم را پیدا کردم.”

هرینگتون در یک پست اینستاگرامی به اهمیت تلاش انتخابات در روز انتخابات اعتراف کرد.

او نوشت: “من درگیر درام درونی خودم برای دستیابی به یک هدف زندگی و یکی از رایج ترین گزینه ها شدم – هر دو به طور موازی در مغز من توسعه می یابند.” “من می دانستم که روز بزرگی در پیش است – اما به همین دلیل است من آنجا بودم. “[ad_2]

منبع: elitenews.ir