[ad_1]

اندرو کارت ، رئیس ستاد سابق رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش ، روز پنجشنبه در CBSN هشدار داد که انتقال به تأخیر افتادن ریاست جمهوری می تواند به امنیت ملی آسیب جدی برساند و هم اکنون به اعتبار آمریکا به عنوان رهبر جهان آزاد لطمه می زند.

کارت نویسنده روزنامه واشنگتن پست است که با رئیس دفتر کارکنان کاخ سفید در دوران کلینتون ، جان پودستا ، همکار است و در مورد خطرات انتقال آهسته هشدار می دهد زیرا پرزیدنت ترامپ از تحویل باتوم به جو بایدن رئیس جمهور منتخب خودداری می کند. کارد و پودستا هنگام انتقال کلینتون و بوش ، که با اختلاف نظر در انتخابات سال 2000 به تأخیر افتاد ، با یکدیگر همکاری کردند و این تأخیر عواقبی به همراه داشت.

کارد به CBSN گفت: “ما یک درس ارزشمند آموختیم.” “بدیهی است ، 2001 ، پس از رئیس جمهور شدن جورج دبلیو بوش ، شامل 11 سپتامبر 2001 ، و حملات به مرکز تجارت جهانی ، پنتاگون و آن هواپیمایی که در شانکسویل ، پنسیلوانیا سقوط کرد. کمیسیون از 11 سپتامبر ، هنگامی که همه چیز را بررسی کرد آنها در حقیقت نقل کرده اند که چه اتفاقی برای این حمله افتاده و چه سودی در آن ایجاد شده است که باید اجازه داده می شد زمان انتقال و اطلاعات بیشتری با رئیس جمهور آینده در اختیار گذار باشد تا وی آماده شود. ”

کارد گفت ، در آغاز ریاست جمهوری بوش بحران هایی وجود داشت ، حتی قبل از 11 سپتامبر ، که اطلاع رسانی کامل برای آقای بوش مفید بود.

وی گفت: “این بسیار مهم است و ما با جان پودستا توافق كردیم كه دولت باید برای انتقال آماده شود تا اطمینان حاصل شود كه رئیس جمهور بعدی آمادگی كامل برای استفاده از چماق و مقابله با چالش ها را دارد.”

امسال ، با چالش اضافی COVID-19 ، که در حال حاضر بیش از 240،000 آمریکایی را به کام مرگ کشانده است ، تیم رئیس جمهور منتخب بایدن نمی تواند توسط سازمان های بهداشتی در مورد بحران مطلع شود ، زیرا مدیر خدمات عمومی هنوز آقای را شناسایی نکرده است. n بایدن به عنوان برنده.

“بی پروا است که پرزیدنت ترامپ اجازه نمی دهد یک روند گذار کامل به جلو حرکت کند ، حتی اگر دونالد ترامپ در تلاش های خود برای خواستار بازشماری مجدد و چالش ها موفق باشد ، ما وضعیتی خواهیم داشت که می توانیم رئیس جمهور جو بایدن را داشته باشیم ، و او باید کارد گفت: “تا روز اول آمادگی کامل برای پاسخگویی به چالش های همه گیر و همچنین همه چالش های سیاست امنیت ملی را داشته باشیم و امروز چالش های زیادی در سراسر جهان وجود دارد.”

آقای بایدن همچنین باید در زمینه هایی مانند ایران ، چین ، بلاروس و ارمنستان ، کارد آموزش ببیند. وی گفت که ایالات متحده از مدت ها قبل نمونه درخشان نحوه برخورد با دموکراسی بوده است ، اما این شهرت به دلیل عدم موفقیت ترامپ در حرکت به جلو با انتقال “آلوده” است.

کارد گفت: “جای تأسف است که آنها دموکراسی را می بینند که انتقال آن سخت است.” “و مشخصه یک دموکراسی بزرگ مشخصه توانایی آن در انتقال قدرت از یک رئیس جمهور دیگر است ، حتی اگر آنها دشمن فانی باشند. حتی اگر آنها دشمن فانی باشند. بنابراین کشور ما به عنوان یک نمونه درخشان از آن تپه شهرت زیادی دارد ، که دموکراسی می تواند باشد و باید باشد. متأسفانه ، ما در حال حاضر با همکاری نکردن اجازه می دهیم کسی آماده شود تا به بزرگترین دفتر کشور منتقل شود ، به این تصویر آسیب می رسانیم. “

کارد اظهار امیدواری کرد که رئیس ستاد فعلی کاخ سفید ، مارک میدوز ، آقای ترامپ را تشویق کند تا اجازه انتقال داده شود.

کارد گفت: “ما نمی خواهیم که مخالفان ما از وقفه ناشی از یک دوره انتقالی غیر همکار برای رئیس جمهور مستقر ایالات متحده هنگام آماده شدن رئیس جمهور بعدی برای آماده سازی استفاده کنند.”

[ad_2]

منبع: elitenews.ir