[ad_1]

لندن – انگلیس اولین کشور در غرب تصویب شد کووید -19 واکسن برای استفاده عمومی وزارت بهداشت و رفاه انگلستان در بیانیه ای به آژانس های انگلیسی تأیید کرد که این واکسن که به طور مشترک توسط تولید کننده داروی آمریکایی Pfizer و BioNTech آلمان تولید شده است ، از هفته آینده توزیع می شود. Pfizer اولین شرکت سه دارویی غربی بود که درخواست مجوز اضطراری را در ایالات متحده و اروپا درخواست کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت و رفاه به انجمن مطبوعات انگلیس گفت: “امروز دولت توصیه آژانس تنظیم کننده داروها و محصولات بهداشتی مستقل (MHRA) را برای تصویب واکسن Covid-19 Pfizer / BioNTech پذیرفت.” سخنگوی گفت که مجوز اضطراری “ماه ها با آزمایشات بالینی دقیق و تجزیه و تحلیل عمیق داده ها توسط کارشناسان MHRA به نتیجه رسید که این واکسن از استانداردهای سختگیرانه ایمنی ، کیفیت و اثربخشی برخوردار است.”


با ترشح واکسن COVID چه انتظاراتی می رود

04:56

رهبران و کارشناسان بهداشت انگلیس می گویند کارمندان بهداشت خط مقدم ، ساکنان خانه سالمندان ، افراد مسن و افرادی که شرایط زمینه ای دارند و آنها را به ویژه در معرض عوارض COVID-19 آسیب پذیر می کند اولین کسانی هستند که دوز واکسن دریافت می کنند.

وزیر بهداشت انگلیس مت هانکوک این خبر را “خبر خارق العاده” خواند که تنظیم کننده انگلیس اولین واکسن را تأیید کرده و قول داده است که توزیع از روز دوشنبه آغاز خواهد شد. وی به مشکلات لجستیکی در انتشار واکسن Pfizer اشاره کرد که باید در زیر انجماد نگهداری شود.

دو واکسن دیگر ، یکی از واکسن های مستقر در ایالات متحده نوین، که همچنین به ذخیره سازی زیر صفر و یک مورد ساخته شده توسط شرکت دارویی انگلیس نیاز دارد AstraZeneca همراه با آکسفورد دانشگاه همچنین درخواست مجوز استفاده اضطراری در ایالات متحده و اروپا را داده است.

Pfizer و Moderna گفتند که داده های حاصل از آزمایشات گسترده انسانی روی ده ها هزار نفر نشان داده است که واکسن های آنها حدود 95٪ در جلوگیری از عفونت COVID-19 موثر است. AstraZeneca / Oxford دریافت که واکسن آنها ، که متفاوت عمل می کند ، در رژیم دوز داده شده تا 90٪ موثر است. واکسن تولید شده توسط آکسفورد بسیار ارزان تر است و نیاز به نگهداری در دمای طبیعی در یخچال دارد.

Pfizer و BioNTech در بیانیه مشترکی گفتند که این اولین استفاده اضطراری پس از آزمایش جهانی مرحله 3 واکسن برای کمک به مبارزه با بیماری همه گیر است. و آماده ارائه دوزهای واکسن پس از تأییدیه یا تأییدیه های احتمالی نظارتی هستند. “

مدیر عامل شرکت Pfizer ، آلبرت بورلا ، اقدام در انگلیس را “یک لحظه تاریخی در مبارزه با COVID-19” خواند.

هیچ یک از آزمایشات انسانی بر روی هر یک از سه واکسن اصلی تولید شده در غرب ، عوارض جانبی قابل توجهی را در رابطه با واکسن ها مشاهده نکرده است. برخی از عوارض جانبی ، اغلب همراه با واکسن های طولانی مدت ، از جمله درد در بازو ، خستگی یا سردرد ، که طی چند روز برطرف می شوند ، در این مطالعه گزارش شده است.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir