[ad_1]

رئیس جمهور پیشین باراک اوباما تبریک گفت رئیس جمهور منتخب جو بایدن و معاون منتخب رئیس جمهور کامالا هریس در بیانیه ای که روز شنبه در توییتر منتشر شد پس از گزارش های خبری متعدد ، پیروزی بایدن بر رئیس جمهور دونالد ترامپ را پیش بینی کرد.

بیانیه آغاز شد: “من نمی توانم افتخار بیشتری داشته باشم که به رئیس جمهور بعدی خود ، جو بایدن و بانوی اول بعدی ما ، جیل بایدن تبریک بگویم.”

آقای اوباما همچنین “انتخاب انقلابی هریس به عنوان معاون بعدی ما” را ستود. هریس که در سال 2016 از کالیفرنیا به عنوان سناتور انتخاب شد ، اکنون به عنوان اولین زن و اولین چهره ای که به عنوان معاون رئیس جمهور انتخاب شد ، به تاریخ پیوست.

آقای اوباما ادامه داد: ما خوشبختانه جو رئیس جمهور شدن را در اختیار دارد و قبلاً چنین رفتاری داشته است.

وی گفت که بایدن “با مجموعه ای از چالش های خارق العاده که تاکنون هیچ رئیس جمهور جدیدی مواجه نبوده است” روبرو خواهد شد ، از جمله بیماری همه گیر ویروس کرونا و تغییر جهانی به حاکمیت استبدادی.

سخنگوی آقای اوباما تأیید کرد که رئیس جمهور سابق بعد از ظهر شنبه به طور جداگانه با بایدن و هریس صحبت کرده و از آنها استقبال کرده است ، “و به آنها گفت که چقدر به کارزاری که آنها در یک زمان بی سابقه انجام داده اند افتخار می کند.”

CBS News روز شنبه پیش بینی کرد که بایدن با 20 رأی انتخاباتی پنسیلوانیا و نوادا با 6 رأی انتخاباتی پیروز شود و 279 رأی قاطع انتخاباتی را به او بدهد.

روسای جمهور سابق بیل کلینتون و جیمی کارتر نیز به رئیس جمهور منتخب تبریک گفتند.

“آمریكا صحبت می كند و دموكراسی پیروز می شود. ما در حال حاضر یك رئیس جمهور تازه انتخاب شده و یك معاون رئیس جمهور تازه انتخاب شده داریم كه به همه ما خدمت می كند و همه ما را گرد هم می آورد. پیروزی مهم شما را به جو بایدن و كاملا هریس تبریک می گوییم!” آقای کلینتون در توییتر نوشت.

آقای کارتر ، که آخرین رئیس جمهور فعلی بود که قبل از شکست پیش بینی شده آقای ترامپ ، انتخاب مجدد خود را از دست داد ، به بایدن و هریس تبریک گفت بیانیه ارسال شده توسط توییتر توسط مرکز کارتر. وی گفت: “ما به مبارزات انتخاباتی خوب آنها افتخار می کنیم و مشتاقانه منتظر هستیم که تغییر مثبتی را که برای ملت ما ایجاد می کنند ، مشاهده کنیم.”

این امر پس از آن انجام می شود که رئیس جمهور پیشین اوباما آخرین روزهای مبارزات انتخاباتی را لجن زده بر سر نامزد سابق خود ، از جمله سخنرانی در تجمعات در میادین اصلی نبرد که برای پیروزی بایدن ضروری بود ، انجام داد.

آقای اوباما همچنین از داوطلبان برای مبارزات انتخاباتی بایدن و همه آمریکایی های درگیر در روند انتخابات ، از جمله “همه کسانی که برای اولین بار رأی دادند” تشکر کرد.

وی همه کسانی را که از مبارزات انتخاباتی بایدن حمایت می کردند به “لذت بردن از این لحظه” تشویق کرد ، اما آنها را به “پایبندی” به روند دموکراتیک دعوت کرد.

وی نوشت: “من می دانم که ممکن است طاقت فرسا باشد.” “اما برای تداوم این دموکراسی ، به شهروندی فعال ما و تمرکز مداوم بر مشکلات نیاز دارد – نه فقط در فصل انتخابات ، بلکه در تمام روزهای بین آنها.”

چرخه انتخابات در سال 2020 با حضور برخی از کشورها در رای گیری زودهنگام و میزان مشارکت رای دهندگان در انتخابات ، رکورد زد. در حالی که آرای نهایی هنوز در حال شمارش است ، بایدن برای انتخاب با تاریخ به تاریخ پیوسته است بیشترین تعداد آرا popular مردمی یک بار کاندیدای ریاست جمهوری شد.

آقای اوباما سخنان خود را با قول به رئیس جمهور تازه انتخاب شده خاتمه داد: “من و میشل مشتاقانه منتظر حمایت رئیس جمهور بعدی و بانوی اول خود هستیم.”[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر