[ad_1]

باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین در یک مصاحبه 60 دقیقه ای جدید ، درباره ادعاهای بی اساس رئیس جمهور دونالد ترامپ درباره تقلب در رای دهندگان اظهار نظر کرد.

اوباما در ویدئویی از مصاحبه CBS Evening News به اسکات پلی گفت: “به نظر می رسد انگیزه آنها تا حدی است زیرا رئیس جمهور دوست ندارد باخت و هیچ وقت قبول نمی کند که باخت.”

علاوه بر این ، رئیس جمهور سابق می گوید اعضای حزب رئیس جمهور كه ​​”به ادعاهای بی اساس وی درباره تقلب در انتخابات” عمل می كنند ، دموكراسی را در مسیری خطرناك قرار می دهند.

اوباما گفت: “من بیشتر نگران این واقعیت هستم که سایر مقامات جمهوری خواه ، که به وضوح بهتر می دانند ، با این موافق هستند و از این طریق توهین می کنند.” “این گام دیگری در جهت مشروعیت بخشیدن نه تنها از دولت آینده بایدن ، بلکه از دموکراسی به عنوان یک کل است. و این یک مسیر خطرناک است.”

رئیس جمهور ترامپ از به رسمیت شناختن انتخابات امتناع ورزیده است رئیس جمهور منتخب جو بایدن و مجموعه ای از پرونده های قضایی را آغاز کرد که ادعای کلاهبرداری گسترده در چندین کشور را داشتند. هیچ مدرکی برای اثبات ادعاهای رئیس جمهور وجود ندارد. در حالی که برخی از جمهوری خواهان پیروزی در انتخابات ، بایدن ، رئیس جمهور منتخب را تبریک گفتند ، برخی دیگر گفتند که باید به ادعاهای آقای ترامپ رسیدگی شود.

آقای اوباما در اولین مصاحبه های خود ظاهر می شود برای کتاب جدیدش “سرزمین موعود” در گزارش هایی که یکشنبه به مدت 60 دقیقه و “CBS Sunday Morning” پخش می شود.

© 2020 CBS Interactive Inc. کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

منبع: elitenews.ir