[ad_1]

این شرکت فروش اولین آزمایش خون را برای تشخیص بیماری آلزایمر آغاز کرده است ، جهشی در این زمینه که می تواند یادگیری در صورت ابتلا به زوال عقل را برای بسیاری از افراد آسان کند. همچنین نگرانی هایی در مورد صحت و تأثیر چنین اخباری که زندگی را تغییر می دهد ، ایجاد می کند.

متخصصان مستقل ضعیف هستند زیرا نتایج اصلی آزمون منتشر نشده و آزمایش توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است – با توجه به قوانین عمومی تر برای آزمایشگاه های تجاری فروخته می شود. اما آنها موافقت می کنند که مدت هاست که به یک آزمایش ساده که می توان در مطب پزشک انجام داد ، نیاز بوده است.

دکتر کارن ابرشکین ، متخصص طب داخلی ، روز سه شنبه به CBSN گفت: “من فکر می کنم دو مرحله اساسی وجود دارد که باید قبل از گسترش این آزمایش واقعاً انجام شود.” “یکی این است که ما باید داده هایی را که برای تهیه آزمایش استفاده می شود ، ببینیم. ما هنوز آن را ندیده ایم. منتشر نشده است ، بنابراین نمی دانیم این آزمایش تا چه اندازه نسبت به بیماری آلزایمر حساس یا خاص است.”

به گفته ابراشکین ، مورد دیگر تأیید FDA است.

وی گفت: “این واقعاً یک مهر تأیید است که باید قبل از گسترش آزمایش انجام شود.”

آزمایشی که می تواند تامی مایدا را یک دهه از سفرهای بی معنی به پزشکان که علائم وی را به افسردگی ، اضطراب یا یائسگی قبل از اسکن مغزی 5000 دلاری در سال گذشته تشدید کردند ، نجات دهد. آلزایمر.

پرستار 63 ساله سابق اهل سن خوزه ، کالیفرنیا گفت: “من قبلاً یک جواب دارم.”

وی گفت ، اگر آزمایش خون در دسترس باشد ، “شاید من از نتایج می ترسیدم” ، اما “می پریدم روی آن”.

بیش از 5 میلیون نفر در ایالات متحده و میلیون ها نفر در سراسر جهان به بیماری آلزایمر ، رایج ترین شکل زوال عقل مبتلا هستند. برای تشخیص این بیماری ، افراد باید علائمی مانند از دست دادن حافظه به علاوه شواهدی از تجمع پروتئینی به نام بتا آمیلوئید در مغز داشته باشند.

اکنون بهترین روش برای اندازه گیری پروتئین PET گران قیمت است اسکن مغز که معمولاً تحت پوشش بیمه نیست. این بدان معناست که اکثر افراد آن را دریافت نمی کنند و متعجب می شوند که آیا مشکلات آنها به دلیل طبیعی بودن است سالخورده، بیماری آلزایمر یا چیز دیگری.

آزمایش خون St. Louis C2N Diagnostics قصد دارد این خلا را پر کند. بنیانگذاران این شرکت شامل دکتر. دیوید هولتزمن و راندال باتمن از دانشكده پزشكی دانشگاه واشنگتن ، كه تحقیقاتی را كه منجر به انجام این آزمایش شد ، هدایت كردند و در اختراع ثبت شده ای كه دانشگاه سنت لوئیس مجوز C2N را گرفت ، شامل می شوند

درباره آزمون – و محدودیت های آن

این آزمایش برای غربالگری عمومی یا افراد بدون علامت در نظر گرفته نشده است – این آزمایش برای افراد 60 ساله و بالاتر است که دارای مشکلات فکری هستند و از نظر بیماری آلزایمر مورد ارزیابی قرار می گیرند. تحت پوشش بیمه یا مدیکر نیست. این شرکت 1250 دلار هزینه می گیرد و تخفیف های مبتنی بر درآمد را ارائه می دهد. فقط پزشکان می توانند آزمایش را سفارش دهند و نتایج ظرف 10 روز اعلام می شود. در تمام ایالتهای ایالات متحده فروخته می شود ، با این تفاوت که به تازگی برای فروش در اروپا تصویب شده است.

این دو نوع ذره آمیلوئید به همراه اشکال مختلف پروتئین را اندازه گیری می کند که نشان می دهد کسی ژنی دارد که خطر بیماری را افزایش می دهد یا خیر. این فاکتورها به فرمولی ترکیب می شوند که شامل سن است و بیماران تخمین می زنند که احتمال کم ، متوسط ​​یا زیاد بودن تجمع آمیلوئید در مغز را نشان می دهد.

باتمن گفت ، اگر این آزمایش آنها را در رده پایین قرار دهد ، “دلیل محكمی برای جستجوی چیزهایی غیر از آلزایمر است.”

هولتزمن گفت: “هزاران چیز وجود دارد که می تواند منجر به اختلال شناختی شود ، از کمبود ویتامین گرفته تا دارو.”

وی گفت: “من فکر نمی کنم با آزمایشاتی که اکنون انجام می دهیم تفاوتی داشته باشد ، با این تفاوت که با آزمایش خون است نه اسکن مغز.” “و همچنین 100٪ دقیق نیستند.”

اگرچه هنوز درمانی برای این بیماری وجود ندارد ، دکتر ابرشکین موافقت کرد که هدف از تشخیص زودرس مهم است.

وی گفت: “درک اینکه آیا این بیماری آلزایمر است راه های مختلفی برای حمایت از افراد مبتلا به آلزایمر دارد و ممکن است در آینده روش های درمانی بیشتری برای این بیماری وجود داشته باشد.” “به همان اندازه مهم است که درک کنیم وقتی فردی به بیماری آلزایمر مبتلا نیست و آن را رد کرده و به دنبال دلایل دیگر اختلال شناختی است.”

این شرکت هیچ اطلاعاتی در مورد صحت آزمایش منتشر نکرده است ، اگرچه پزشکان آزمایشات آمیلوئید منجر به آزمایش را منتشر کرده اند. مواد تبلیغاتی این شرکت نتایج مقایسه این آزمایش را با اسکن مغزی PET – استاندارد طلای فعلی – در 686 فرد 60-91 ساله با اختلال شناختی یا زوال عقل ذکر می کند.

دکتر جوئل براونشتاین ، مدیر عامل شرکت گفت ، اگر اسکن PET تجمع آمیلوئید را نشان دهد ، آزمایش خون نیز در 92٪ موارد احتمال بالایی را نشان می دهد و 8٪ آنها را از دست می دهد.

اگر اسکن PET منفی باشد ، آزمایش خون تجمع آمیلوئید را در 77٪ موارد منتفی می داند. براونشتاین گفت که 23 درصد دیگر آزمایش مثبت داشتند ، اما این لزوما به معنای نادرست بودن آزمایش خون نیست. مطالعه منتشر شده نشان می دهد که ممکن است تجمع آمیلوئید را قبل از آشکار شدن در اسکن ، تشخیص دهد.

براونشتاین گفت که این شرکت به دنبال تأیید FDA است و آژانس مشخص کرده است که چه چیزی می تواند سرعت بررسی را افزایش دهد. وی گفت كه نتایج نظرسنجی منتشر خواهد شد و از تصمیم شروع فروش این آزمایش در حال حاضر دفاع كرد.

وی پرسید: “آیا باید این فناوری را حفظ کنیم که می تواند تأثیر زیادی در مراقبت از بیمار داشته باشد؟”

دکتر الیزر ماسلیاه ، رئیس علوم اعصاب در انستیتوی ملی پیری ایالات متحده ، گفت که دولت برخی از کارهای منتهی به آزمایش و همچنین انواع دیگر آزمایش خون را تأمین می کند.

وی درباره ادعاهای این شرکت گفت: “من در تفسیر هر یک از این موارد محتاط هستم.” “ما تشویق می کنیم ، علاقه مند هستیم ، این کار را تأمین مالی می کنیم ، اما می خواهیم نتیجه بگیریم.”

هدر اسنایدر از انجمن آلزایمر گفت که او آزمایش را بدون تأیید FDA تأیید نمی کند. این آزمایش همچنین باید در جمعیت های بزرگتر و متنوع تر مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: “كاملاً مشخص نیست كه نتایج دقیق یا خلاصه هستند.”

[ad_2]

منبع: elitenews.ir