[ad_1]

یک قاضی فدرال در بروکلین پس گرفتن اتهامات قاچاق مواد مخدر و مواد مخدر علیه وزیر دفاع پیشین مکزیک را که متهم به گرفتن رشوه از یک کارتل وحشی برای تسهیل ارسال هزاران پوند مواد مخدر به ایالات متحده است ، تصویب کرد.

ژنرال سالوادور Cienfuegos Zepeda توسط هیئت منصفه عالی در سال 2019 و در لس آنجلس دستگیر شد در ماه اکتبر وی بالاترین مقام مکزیکی است که تاکنون به قاچاق مواد مخدر متهم شده و ماه گذشته خود را بی گناه اعلام کرده است.

وزارت دادگستری تصمیم گرفته است پرونده را مختومه کند تا Cienfuegos به مکزیک منتقل شود و احتمالاً در آنجا متهم شود. دادستان کل ویلیام بار از توافق با دولت مکزیک برای انتقال حضانت سیانفوئگوس در روز سه شنبه خبر داد.

کارول آمون ، قاضی منطقه ایالات متحده ، از ناحیه شرقی نیویورک ، روز چهارشنبه طرح لغو اتهامات را در دادگاه تأیید کرد. اگرچه وی این پرونده را “اتهامی بسیار جدی علیه شخص قابل توجهی” توصیف کرد ، اما گفت هیچ دلیلی برای شک و تردید در توافق بین کشورهای همسایه ندارد و درخواست رد کیفرخواست را تأیید کرد.

دادستان ها Cienfuegos ، معروف به El Padrino را به قاچاق مواد مخدر و پولشویی متهم كردند و ادعا كرد كه وی از کارتل خشونت آمیز H-2 رشوه گرفته و به آنها اجازه داده است “بدون مجازات کار کنند”. اقدامات وی تولید و توزیع مواد مخدر مانند هروئین و کوکائین را در حالی که وزیر دفاع مکزیک بود ، مطابق با کیفرخواست سال 2019 تسهیل کرد. ادعا می شد سیان فوئگوس می دانست که این مواد مخدر به ایالات متحده حمل می شود و کار تا سود خود را از فعالیت های غیرقانونی مقامات پنهان کند. وی از سال 2012 تا 2018 وزیر دفاع بود.

20201118-113554-resized.jpg
تصاویر چهارشنبه ، 18 نوامبر 2020 ، وزیر دفاع سابق مکزیک ، سالوادور سیانفوئگوس زپدا ، در برابر دادگاه فدرال نیویورک

جین روزنبرگ


روز چهارشنبه در دادگاه ، دادستان ها به قاضی اطلاع دادند که “از بابت اجرای پرونده علیه سیانفوئگوس” نگران نیستند ، اما گفتند که آنها باید خواست خود را برای پیگرد متهم با “علاقه گسترده تر” به سیاست خارجی ایالات متحده متعادل کنند روابط قدرتمند اجرای قانون با مکزیک.

دادستان در پاسخ به س aال قاضی مبنی بر اینکه آیا تصمیم برای رد اتهامات در بالاترین سطح دولت اتخاذ شده است ، دادستان ها تایید کردند که بار با هماهنگی دولت مکزیک با برکناری موافقت کرده است.

وکلای آمریکایی ژنرال نیز با این توافق موافقت کردند.

Cienfuegos ، که روز چهارشنبه در دادگاه حاضر شد و به سوالات سوگند ترجمه شده درباره درک خود از توافق نامه آمریکا و مکزیک پاسخ داد ، اکنون داوطلبانه ایالات متحده را در بازداشت مارشال های ایالات متحده ترک خواهد کرد. دادستان ها می گویند او “در اسرع وقت” به مکزیک منتقل خواهد شد.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر