ایالات متحده بیش از 121000 مورد COVID-19 را ثبت کرده است و رکوردی برای موارد جدید روزانه به ثبت می رساند


ایالات متحده 121،888 مورد جدید را ثبت کرده است کووید -19 به گفته دانشگاه جان هاپکینز ، این موارد در روز پنجشنبه ، شکسته شدن رکورد جدید موارد ویروس کرونا برای روز دوم متوالی است. رکورد قبلی بود بپرس چه وقت 102000 عفونت جدید در روز چهارشنبه ثبت شد.

بستری شدن در بیمارستان نیز پرش کرده است ، حداقل 16 کشور در حال شکستن رکورد هستند از پنجشنبه شب. همچنین ایالات متحده 1210 مورد مرگ و میر جدید را ثبت کرده است.

ایالات متحده با بیش از 9.6 میلیون مورد و بیش از 235000 مرگ به دلیل ویروس بیشترین تعداد آلودگی را در جهان دارد. بیش از 48.9 میلیون مورد در سراسر جهان گزارش شده است.

از نظر شهرستانهایی که بیشترین آلودگی را دارند ، شهرستان لس آنجلس با 315،564 مورد تأیید شده و 7،140 مورد مرگ پیشرو است. بعدی کوک کانتی ، ایلینوی ، شیکاگو است که 204،977 مورد تایید شده را ثبت کرده است. شهرستان میامی-داد با 190،728 مورد تأیید شده دنبال می شود.

بر اساس ردیاب COVID-19 جان هاپکینز ، نقاط داغ مانند جنوب کالیفرنیا و جنوب فلوریدا در حال ثبت بیشترین موارد جدید هستند ، در حالی که غرب میانه منطقه ای است که بیشترین موارد را از نظر جمعیت گزارش می کند.

در آیووا ، موارد برای سومین بار در حال افزایش است ، که باعث هشدار اضطراری سورش گوناسکاران ، رئیس اجرایی بیمارستان ها و کلینیک های دانشگاه آیووا می شود. گوناسكاران در بیانیه ای این هفته خطاب به همكاران گفت: “دوباره ، ما در معرض خطر از دست دادن كنترل این بیماری همه گیر در آیووا هستیم.” “میزان مثبت COVID ما تاکنون دو برابر شده است ، اما این اولین بار است که شاهد چنین مقادیر بالایی هستیم در حالی که با بستری شدن بیماران در بیمارستان بستری هستیم.”

حتما بخوانید:
هر آنچه که باید درباره کرم ضد آفتاب بدانید

بیانیه ادامه داد: “Iowans قبلاً با چالش تسطیح منحنی روبرو شده اند.” “اکنون این س isال مطرح است که آیا مالکان می توانند برای سومین بار از پس چالش برآیند. شخصاً ، من معتقدم که می توانیم. اما این نیاز به اصلاح فوری رفتار هر یک از ما دارد.”

وی گفت كه بیمارستانها ممكن است نیاز به ایجاد تغییراتی داشته باشند ، دیگر به بازدیدكنندگان اجازه ندهند و برنامه ها و اقدامات غیر فوری را برنامه ریزی كنند. وی همچنین شهروندان را به ایجاد تغییراتی مانند قربانی کردن جشن های شکرگذاری و عروسی برای کمک به سطح منحنی دعوت کرد.

ویسکانسین همچنین هشدار شدیدی در مورد افزایش موارد در آنجا دریافت کرد. در یادداشت خصوصی دریافت شده از CBS News ، گروه ویژه ویروس کرونا ویروس کاخ سفید هشدار داد که این وضعیت به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است “” شاهد افزایش غیرقابل تحمل موارد و آزمایش مثبت در طی دو ماه گذشته با یک وضعیت اضطراری بهداشتی است که همچنان منجر به بستری شدن و مرگ بیشتر خواهد شد. “

در این یادداشت آمده است: “یک استراتژی تخفیف جامع تر لازم است.”


منبع: elitenews.ir