ایالات متحده موارد بیشتری از COVID-19 را در ماه نوامبر گزارش کرده است که بیشتر کشورها در طول سال داشته اند


در ماه نوامبر ، ایالات متحده بیش از 4 میلیون مورد ویروس کرونا را گزارش کرد که بالاتر از کل موارد مشاهده شده در طول سال از هر کشور جهان به جز هند و برزیل است. کارشناسان بهداشت عمومی هشدار دادن که ایالات متحده همچنان شاهد رکورد ارقام در آخرین ماه سال 2020 خواهد بود.

براساس داده های دانشگاه جان هاپکینز ، بیش از 13.3 میلیون مورد تأیید شده و بیش از 267،000 مرگ در ایالات متحده از زمان شیوع بیماری گزارش شده است که بالاترین تعداد در جهان است. ایالات متحده نزدیک به 20 درصد از مرگ و میرهای جهان را تشکیل می دهد.

به گفته جان هاپکینز ، هند 9.4 میلیون مورد و برزیل 6.3 میلیون مورد گزارش کرده است. کشورهای دیگر با بیشترین تعداد موارد – از جمله روسیه ، فرانسه ، اسپانیا و انگلستان – بین 1.6 میلیون و 2.3 میلیون نفر دارند. در کل 62.8 میلیون مورد تایید شده و 1.4 میلیون مرگ در سراسر جهان وجود دارد.

ایالات متحده در ماه نوامبر چندین مورد را شناسایی کرد سوابق جدید تلخ در همه گیر این اولین بار در 4 نوامبر از 100000 مورد روزانه و برای اولین بار در 28 نوامبر بیش از 200،000 مورد روزانه بود. 90،000 بستری برای ویروس کرونا برای اولین بار. بیمارستان های بسیاری از جوامع ظرفیت یا نزدیک به آن را دارند و نگرانی هایی را در این باره ایجاد کرده اند بار بیش از حد با ادامه رشد تقاضا.

24 نوامبر با بیش از 2100 مورد مرگ ویروس کرونا در سراسر کشور مرگبارترین روز همه گیری از ماه مه بود. تقریباً نیمی از 50 کشور جهان بالاترین هزینه روزانه ویروس را گزارش می کنند ، زیرا بسیاری از کشورها مجدداً وارد این ویروس شده اند محدودیت ها یا اضافه شده موارد جدید سعی کنید گسترش را محدود کنید.

این ماه همچنین اخبار دلگرم کننده ای در مورد واکسن ها به ارمغان آورد ، با سه نامزد بیش از 90٪ اثربخشی و انتظار می رود اولین واکسیناسیون های آمریکایی انجام شود پس از صدور مجوز اضطراری توسط FDA در ماه دسامبر آغاز می شود. کارکنان بهداشتی اولین افرادی هستند که واکسینه می شوند.

مونسف اسلاوی ، رهبر عملیات واکسیناسیون Warp Speed ​​دولت ایالات متحده ، گفت که می تواند دوزهای کافی برای 25 تا 30 میلیون آمریکایی در ماه در سال 2021 وجود داشته باشد.

اما ایالات متحده آمادگی دارد روزهای بدتری را در بیماری همه گیر قبل از در دسترس قرار گرفتن واکسن به طور گسترده مشاهده کند. CDC گفته است كه تعداد كشته شدگان ممكن است در ایالات متحده افزایش یابد 321 000 تا اواسط دسامبر.

دکتر آنتونی فاوسی ، کارشناس برجسته کشور در زمینه بیماری های عفونی ، هشدار داده است که جهش های بیشتری در میلیون ها نفر رخ خواهد داد برای شکرگذاری سفر کرد – چیزی که مقامات بهداشت عمومی به آمریکایی ها توصیه کردند از آن اجتناب کنند.

Fautsi این هفته به ABC News گفت: “ما می توانیم پرش پس از پرش را ببینیم.” “ما نمی خواهیم مردم را بترسانیم ، اما این فقط واقعیت است.”
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*