این مستند جذابیت نگران کننده QAnon را بررسی می کند


REVERB یک مجموعه مستند از است اصل CBSN. آخرین قسمت “The QAnon Effect” را در پخش کننده ویدیوی بالا مشاهده کنید. اولین بار در CBSN ، یکشنبه ، 29 نوامبر ، ساعت 8 ، 11 و 2 بعدازظهر پخش می شود.


جان ، پیرمرد 30 ساله ای از پنسیلوانیا که از ما خواست از نام خانوادگی اش استفاده نکنیم ، مجموعه ای از کلاه های بیس بال دارد که همه موارد مختلفی هستند. هر یک اشاره ای به رئیس جمهور ترامپ دارد ، مانند “ترامپ 2020” یا “44” و هر کدام حرف “Q” را سنجاق یا دوخته شده اند.

جان به CBSN Originals گفت: “چه کسی Q است؟ خوب ، هیچ کس به طور قطعی نمی داند.” “اما Q به ما گفت كه در واقع Q 10 نفر است كه بسیار به رئیس جمهور نزدیك هستند.”

“Q” ، که توسط جان ذکر شده است ، چهره مرکزی سایه دار در شبکه است تئوری های توطئه شناخته شده به عنوان آنون. از سال 2017 ، Q در حال انتشار سرنخ های مرموزی است که طرفداران آن را مشتاقانه تفسیر و افشا می کنند ، و یک داستان پیچیده در مورد یک گروه ناپاک یا کابالا از نخبگان جهانی که ادعا می شود جهان را کنترل می کنند و رسانه ها را دستکاری می کنند ، در حالی که شرکت در یک عملیات شیطانی قاچاق کودک شامل مشاهیر هالیوود و سیاستمداران دموکرات.

پیروانی مانند جان بر این باورند که کیو یک گروه مخفی از مأموران دولتی با اجازه کاملاً مخفی است و آنها خود را “آنونیت” می نامند. آنها متقاعد شده اند که رئیس جمهور ترامپ قرار است کابالای شیطانی را افشا و شکست دهد. منتقدان این گروه را به یک فرقه مذهبی آخرالزمانی تشبیه کردند و FBI نسبت به تهدید فزاینده خشونت از سوی “افراط گرایان توطئه گر” از جمله QAnon هشدار داد.

در آستانه انتخابات سال 2020 ، یاهو اخبار / نظرسنجی YouGov نشان داد که تقریبا نیمی از طرفداران ترامپ نام QAnon را شنیده اند و بیش از یک سوم آنها معتقدند که حداقل برخی از آنها درست هستند. در مورد ادعای بی اساس مبنی بر اینکه “دموکرات های ارشد” در قاچاق کودک دخیل هستند ، در مورد اینکه نیمی از طرفداران ترامپ موافق بودند ، در پاسخ به این سال.

تجمع طرفدار ترامپ در جزیره استاتن در نیویورک برگزار شد
پیراهن ها ، علائم و پرچم های QAnon در راهپیمایی های ترامپ ، مانند آنچه در محله استاتن آیلند نیویورک در 3 اکتبر سال 2020 برگزار شد ، معمول شد.

گتی ایماژ


خود آقای ترامپ با استدلال در مورد تالار شهر تلویزیون در ماه اکتبر که او “چیزی در این باره” نمی دانست اما شنیده بود “آنها علیه پدوفیلی بسیار قوی هستند و من با آن موافقم”

الیوت بورنشتاین ، استاد تئوری های توطئه در نیویورک ، به CBSN Originals گفت: “یک جنون بزرگ در جناح راست وجود دارد ، این ایده که مردم در آنجا سعی دارند فرزندان شما را ببرند.” “من فکر می کنم که این بسیار خطرناک است. منظورم این است که ، اگر می بینید که برای حزب چای چه اتفاقی افتاد ، که به عنوان منطقه ای شروع شد که مردم خیلی راحت می توانستند از آن مسخره کنند ، در واقع بیشتر حزب جمهوری خواه را تصاحب کرد. اما QAnon خیلی بیشتر از آن چیزی است که مهمانی چای بود یا بود.

به گفته بورنشتاین ، گسترش QAnon از گوشه های تاریک اینترنت در فرهنگ و سیاست اصلی آمریکا بیش از هر چیز نگران کننده است ، زیرا اساساً شکایت عمیق مردم را نشان می دهد.

وی گفت: “تئوری توطئه به طور ضمنی سعی می کند به شکایات ، رنج ها ، دردهایی که مردم متحمل می شوند و اینکه آنها در اثر جریان جمعی مورد غفلت قرار گرفته اند پاسخ دهد.”

“من فکر می کنم هر زمان که شما یک نظریه محبوب توطئه دارید ، سوالی که باید بپرسید این است که” در کشور ما چه می گذرد که باعث جذابیت چیزی می شود؟ چه مشکلی وجود دارد؟ ”

آمریکا ، که تحت فشار سیاست های تحریک پذیر ، ناامنی اقتصادی و شیوع ویروس کرونا قرار دارد ، زمینه مناسبی برای QAnon است.

“من فکر می کنم آن زمان بسیار آشفته است ، افراد زیادی هستند که بسیار ترسیده اند. [QAnon] آلیس کان ، محقق آزمایشگاه پزشکی قانونی دیجیتال شورای آتلانتیک ، گفت:

جان گفت: “2020 یک سال استثنایی برای جنبش Q بود.” “ما هرگز بیشتر از امسال حمایت نکرده ایم. من فکر می کنم تب دار بود. شما می بینید که با COVID چه اتفاقی می افتد و شما مجبور به انجام کارهایی می شوید که غیرقانونی است ، مانند ماسک زدن ، و آنها در مورد واکسن های اجباری صحبت می کنند بسیاری از کشورهای آبی و این باعث ترس بسیاری از مردم شده است. “

qanon-john1.jpg
جان ، 30 ساله از پنسیلوانیا ، طرفدار رئیس جمهور ترامپ و نظریه توطئه QAnon است. وی به CBSN Originals گفت: “چه کسی Q است؟ خوب ، هیچ کس به طور قطعی نمی داند.”

اخبار CBS


داده های محققان دیجیتال نشان می دهد که محتوای QAnon به ویژه در اوایل محاصره ویروس کرونا در بهار سال 2020 افزایش یافته است. حتی پس از ورود سیستم عامل های اصلی رسانه های اجتماعی به حساب های مربوط به QAnon ، توییتر آنها را در ماه جولای ممنوع کنید و فیس بوک و یوتیوب این کار را در ماه اکتبر انجام داد – افرادی مانند جان همچنان به گسترش عقاید خود از طریق نام حساب های مبدل و هشتگ ها ادامه می دهند.

یک نظرسنجی در اکتبر سال 2020 نشان داد که از هر 10 کاربر شبکه های اجتماعی 1 نفر گفت که آنها دوستان یا اعضای خانواده خود را دارند که به صورت آنلاین درگیر محتوای QAnon هستند.

در ماه های اخیر ، پیروان QAnon در اعتراض به استودیوهای هالیوود مانند دیزنی و سیاستمدارانی مانند هیلاری کلینتون ، تظاهرات کرده و در آنها ادعا کرده اند که علیه قاچاق کودک موضع می گیرند. آنها همچنین برای این موقعیت انتخاب شدند: حدود دو ده نامزد که درجه ای از آنها را نشان دادند پشتیبانی QAnon در حال شرکت در کنگره است و دو از آنها برنده شد.

در مورد از دست دادن رئیس جمهور ترامپ در انتخابات 2020 و آنچه برای QAnon در نظر گرفته شده است ، جان گفت که او از این بابت نگران نیست.

وی گفت: “آنها در تلاشند انتخابات را از ما بدزدند. همه چیز آشکار خواهد شد.” “من به هیچ وجه ناامید نیستم. در واقع ، من واقعاً از اینکه صادقانه با شما صادق هستم بسیار انرژی دارم.

“ما به جایی نمی رویم. ما در واقع تازه شروع به کار می کنیم.”

به گفته بورنشتاین ، خصوصیات نظریه QAnon ممکن است تغییر کند ، اما س questionsالات اساسی آن به زودی از بین نمی روند.

وی گفت: “QAnon ممکن است طی دو سال زنده نماند ، اما چیز دیگری وجود خواهد داشت ، یا QAnon تغییر نام داده خواهد شد یا به شکل دیگری در می آید.” “مردم خیلی راحت نظر خود را در مورد هر چیزی تغییر نمی دهند. QAnon و تئوری های توطئه و تعصبات سیاسی همه سرمایه های عظیمی هستند. آنها سرمایه گذاری های روحی و روانی هستند.”

برای کسانی که امیدوارند مومنان را از چنین تفکر توطئه آمیز شدید منحرف کنند ، بورنشتاین می گوید: “بهترین رویکرد تعهد طولانی مدت مبتنی بر روابط همدلانه با شخصی است که از این سوراخ خاص خرگوش عبور کرده است. و این تا حد زیادی خارج از بحث است. در مورد آنچه آنها به آن اعتقاد دارند ، اما ما در مورد چیزهایی صحبت می كنیم كه آنها از آنها می ترسند. ”


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*