این مقام گرجی می گوید ، ادعاهای دروغ ترامپ در مورد انتخابات “کنترل جمهوریخواهان بر سنا” را به بار خواهد آورد


انتظار نمی رود نتایج سرشماری دوم در گرجستان بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری تأثیر بگذارد. کارمندان دولت گواهی داده اند که رئیس جمهور منتخب جو بایدن رئیس جمهور ترامپ را در جورجیا شکست داده است با بیش از 10 هزار رأی.

رئیس جمهور خواستار سرشماری جدیدی است که طبق قانون ایالت مجاز است ، اما برخی دیگر از جمهوری خواهان نگران هستند که اطلاعات غلط منتشر شده توسط آقای ترامپ به حزب وی آسیب برساند انتخابات دور دوم سنا در ژانویه ، این تصمیم گیری در مورد سنای ایالات متحده را تعیین می کند.

آنها به رئیس جمهور می گویند که از مبارزه خود دست بکشد ، عقب نشینی کند و دیگر از گفتن حرف های منصرف شود آنها و کارگران انتخاباتی آنها را به خطر می اندازد.

وزیر امور خارجه گرجستان برد رافنسپرگر در یک کنفرانس خبری گفت: “محققان ما تقلب گسترده ای مشاهده نکرده اند.” “به نظر می رسد که بایدن معاون رئیس جمهور جورجیا را حمل خواهد کرد ، و او رئیس جمهور تازه انتخاب شده ما است.”

اما رئیس جمهور واقعیت را نخواهد پذیرفت. در عوض ، او به مقامات جمهوری خواه در این ایالت حمله کرد که از تغییر نتایج به نفع خود امتناع ورزیدند. در روز شکرگذاری ، آقای ترامپ رافنسپرگر را “دشمن مردم” خواند.

برخی از طرفداران رئیس جمهور تهدید به مرگ علیه رافنسپرگر و همچنین مدیر سیستم رای گیری گابریل استرلینگ هستند که رئیس جمهور را به سخنان ملتهب متهم کرده است.

استرلینگ روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری گفت: “کسی صدمه خواهد دید ، کسی مورد اصابت گلوله قرار خواهد گرفت ، کسی کشته خواهد شد.”

حتما بخوانید:
تحلیلگر امنیت سایبری اخراج یک مقام ارشد امنیت انتخابات را در نظر گرفته است

استرلینگ ، که اکنون از حمایت پلیس برخوردار است ، گفت تهدیدهایی علیه وی و سایر مقامات انتخاباتی از جمله یک تکنسین 20 ساله وجود دارد.

“آنها خانواده اش را دنبال کردند و خانواده او را مورد آزار و اذیت قرار دادند. توییتی بود که کسی حلقه ای متزلزل در آن قرار داد و گفت ، می دانید ، خیانت کردی ، خدا روح تو را بیامرزد. و در آن لحظه من تقریبا عصبانی شدم. استرلینگ به خبرنگار CBS News مارک استراسمن گفت.

ماه آینده جورجیا دو مرحله نهایی دور دوم سنا را برگزار خواهد کرد. کلی لوفلر و دیوید پوردی جمهوری خواهان در تلاشند تا در صندلی های خود باقی بمانند – مکانهایی که تصمیم خواهند گرفت که جمهوری خواهان کنترل سنای آمریکا را حفظ کنند.

دموکرات ها امیدوارند که تلاش های ثبت نام رای دهندگان به جان اوسوف و روحانی رافائل وارنوک کمک کند تا رای کافی برای لرزش کشور را بدست آورند.

در همین حال ، رئیس جمهور و متحدانش همچنان به رای دهندگان می گویند که این سیستم جعل شده است.

“آنها رأی شما را به دست نیاوردند. آیا آنها را به آنها نمی دهید. چرا می خواهید برگردید و در یک انتخابات جعلی جدید برای خدا رأی دهید؟” وكیل لین وود در یك رویداد در آتلانتا گفت.

استرلینگ گفت که او معتقد است چنین سخنانی موجب خفه شدن آرا می شود ، “و این باعث می شود جمهوریخواهان مجلس سنای ایالات متحده را کنترل کنند.”

وی گفت: “من معتقدم آنها مشاركت مردم را از یك سو ، عمدتاً طرف جمهوری خواه ، سرکوب خواهند كرد ، زیرا به آنها گفته می شود كه آرا your شما شمرده نمی شوند ، واقعی نیستند.”

حتما بخوانید:
با هیلاری کلینتون و ملان وورور روی آتش صحبت کنید

آقای ترامپ یک تجمع در گرجستان برگزار خواهد کرد آخر هفته برای مبارزات انتخاباتی سناتورهای لوفلر و پردو.


منبع: elitenews.ir