بار به وكلاي آمريكايي اجازه مي دهد تا “ادعاهاي اساسي” در مورد كلاهبرداري راي دهندگان را تحقيق كنند


در بیانیه روز دوشنبه ، دادستان کل ویلیام بار به وکلای ایالات متحده در سراسر کشور اجازه داده است “قبل از تصویب انتخابات 2020” ادعاهای اساسی در مورد بی نظمی در رای گیری انجام دهند. بار در مدارک تقلب ناشی از انتخابات هفته گذشته شواهدی ارائه نکرد.

بار نوشت: “اگرچه بیشتر ادعاها درباره ادعاهای بی نظمی در انتخابات از چنان بزرگی برخوردار است كه تأثیری در نتیجه انتخابات نخواهد داشت و بنابراین تحقیقات ممكن است به روشی مناسب به تأخیر بیفتد ، اما این همیشه صدق نمی كند.” “این ادعاها و تحقیقات ممکن است در صورت وجود ادعاهای روشن و واضح قابل اعتماد در مورد بی قانونی که در صورت صحت ، می تواند بر نتیجه انتخابات فدرال در یک ایالت خاص تأثیر بگذارد ، انجام شود.”

در این تفاهم نامه دو صفحه ای هیچ مدرکی مبنی بر تقلب در رای دهندگان وجود ندارد ، اتهامات آن گسترده است ، زیرا خبرگزاری ها از جمله CBS News پیش بینی می کنند که رئیس جمهور تازه انتخاب شده جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری برنده شده است. گرچه بار گفت که برخی موارد را بررسی کرده است ، اما تصدیق کرد که “هیچ چیز در اینجا نباید به عنوان نشانه ای باشد که وزارتخانه نتیجه گرفته است که بی نظمی در رای دادن بر نتیجه همه انتخابات تأثیر داشته است.”

قبل از انتخابات ، بار به ایجاد شک و تردید در مورد آرا order سفارشات پستی ، جایگزینی برای رای گیری شخصی کمک کرد ، که امسال به طور گسترده ای به عنوان راهی برای رای گیری ایمن در بیماری همه گیر ویروس کرونا مورد استفاده قرار گرفت. در ماه سپتامبر ، بار به CNN گفت که رای گیری از طریق پست مانند “بازی آتش” است و به راحتی می تواند مورد تقلب و زورگویی قرار گیرد.

حتما بخوانید:
حرف آخر : کنکور ⓿⓿❹❶

مجوز بار از سیاست دیرینه وزارت دادگستری در جلوگیری از نفوذ در نتیجه انتخابات مستثنی است. دفترچه راهنمای واحد جرایم انتخاباتی توصیه می کند ، “تا زمانی که نتایج انتخابات ادعا شده تحت تأثیر تقلب تأیید نشده است ، تحقیقات علنی ، از جمله مصاحبه با رأی دهندگان منفرد انجام نشود.”

اوایل دوشنبه ، بار در جلسه کاپیتول هیل با رهبر اکثریت سنا ، میچ مک کانل ، مشاهده شد. وزارت از اظهارنظر در مورد جلسه خودداری کرد و یک مقام ارشد وزارت دادگستری درخواست نمایندگان مجلس یا کاخ سفید از جمله رئیس جمهور از بار را برای ارسال مجوز انکار کرد.

در حالی که پیش از این انتظار می رفت که بایدن به مقام ریاست جمهوری دست یابد ، دانشکده انتخابات در 14 دسامبر تشکیل جلسه داده و رای گیری می کند و بعداً نتیجه را در 23 دسامبر تأیید می کند.


منبع: elitenews.ir