[ad_1]

واشنگتن – دادستان کل ویلیام بار روز سه شنبه گفت که وزارت دادگستری شواهدی از تقلب گسترده رای دهندگان را که می تواند نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را تغییر دهد ، فاش نکرده است.

اظهارات وی علی رغم ادعاهای مکرر رئیس جمهور ترامپ مبنی بر سرقت انتخابات انجام شد و وی از پذیرفتن شکست خود به رئیس جمهور منتخب جو بایدن خودداری کرد.

در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس ، بار گفت که وکلای آمریکایی و مأموران FBI در حال کار برای ردیابی شکایات و اطلاعات خاصی هستند که دریافت کرده اند ، اما هیچ مدرکی پیدا نکرد که نتیجه انتخابات را تغییر دهد.

بار به AP گفت: “تا به امروز ، ما تقلب گسترده ای را ندیده ایم که بر نتیجه انتخابات تأثیر بگذارد.”

این اظهار نظرها به ویژه از طرف بار ، یکی از سرسخت ترین متحدان رئیس جمهور صورت می گیرد. قبل از انتخابات ، او داشت بارها این ایده را مطرح کرد که تقلب در نامه می تواند به ویژه در برابر تقلب در طی شیوع ویروس کرونا آسیب پذیر باشد ، زیرا آمریکایی ها از رفتن به مراکز رای گیری ترس دارند و درعوض رای گیری از طریق پست را انتخاب می کنند.

ماه گذشته ، بار بخشنامه ای صادر کرد به وکلای آمریکایی در سراسر کشور ، به آنها اجازه می دهد قبل از تصویب انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ، هر “ادعای اساسی” در مورد بی نظمی در رای گیری را دنبال کنند ، اگرچه در آن زمان هیچ شواهدی از تقلب گسترده وجود نداشت. این تفاهم نامه به دادستان ها فرصت می داد تا سیاست دیرینه وزارت دادگستری را که معمولاً اقدامات آشکار قبل از تصویب انتخابات را ممنوع می کند ، دور بزنند. اندکی پس از آزادی ، مقام ارشد جرائم انتخابات اعلام کرد که به دلیل این یادداشت از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

تیم مبارزات انتخاباتی ترامپ به سرپرستی رودی جولیانی مدعی توطئه گسترده دموکرات ها برای پرتاب میلیون ها رأی غیرقانونی به سیستم بدون مدرک است. آنها پرونده های قضایی زیادی را در ایالات در جبهه های جنگ مطرح کرده اند و ادعا می کنند که ناظران چریک در برخی نقاط تصور کافی از مراکز رای گیری ندارند و بنابراین باید اتفاق غیرقانونی رخ داده باشد. ادعاها بود بارها و بارها اخراج شد از جمله توسط قضات جمهوری خواه که در مورد فقدان شواهد رای داده اند. جمهوری خواهان محلی در برخی از ایالت های میدان جنگ ، آقای ترامپ را در چنین ادعاهای بی اساس دنبال کرده اند.

آقای ترامپ در توییت ها و مصاحبه ها با انتخابات مخالفت کرد ، اگرچه دولت خودش گفت انتخابات 2020 امن ترین انتخابات تاکنون بوده است. آقای ترامپ اخیراً به دولت خود اجازه داد انتقال به آقای بایدن را آغاز کند ، اما هنوز هم قبول نمی کند که ضرر کرده است.

موضوعات مطرح شده در مبارزات انتخاباتی آقای ترامپ و متحدان وی معمول در همه انتخابات هاست: مشکلات مربوط به امضاها ، پاکت نامه های حریم خصوصی و تمبرهای پستی برای ارسال برگه های رای گیری و احتمال از بین رفتن یا از دست رفتن تعداد کمی آراots.

اما آنها همچنین خواستار تحقیقات فدرال در مورد ادعاها شده اند. وکیل سیدنی پاول داستان های خیالی درباره سیستم های انتخاباتی که باعث جلب رای می شود ، سرورهای آلمانی اطلاعات مربوط به رای گیری در ایالات متحده را ذخیره می کنند و نرم افزارهای انتخاباتی ایجاد شده در ونزوئلا “به دستور هوگو چاوز” – رئیس جمهور فقید ونزوئلا که در سال 2013 درگذشت. حذف شده از تیم حقوقی پس از مصاحبه ای که او داد ، جایی که او تهدید به “منفجر کردن” گرجستان با اعلامیه دادگاه “کتاب مقدس” کرد.

بار به طور مشخص به پاول اشاره نکرد ، اما گفت: “یک ادعا وجود دارد که این یک تقلب سیستماتیک است و این ادعا است که اساساً ماشین آلات برای تحریف نتایج انتخابات برنامه ریزی شده اند. چیزی برای اثبات آن وجود ندارد. “

وی گفت: مردم استفاده از سیستم عدالت کیفری فدرال را با ادعاهایی که باید در پرونده های مدنی مطرح شود اشتباه می گیرند. وی گفت: چنین درمانی برای این شکایات یک حسابرسی از بالا به پایین است که توسط مقامات دولتی یا محلی انجام می شود ، نه وزارت دادگستری ایالات متحده.

بار گفت: “تمایل فزاینده ای به استفاده از سیستم عدالت کیفری به عنوان چیزی مانند اصلاحیه پیش فرض وجود دارد و مردم چیزی را دوست ندارند ، آنها می خواهند وزارت دادگستری وارد شود و تحقیق کند.”

وی بیش از هر چیز گفت که باید دلیلی وجود داشته باشد که معتقد باشد جرمی برای تحقیق وجود دارد.

بار گفت: “اکثر ادعاهای کلاهبرداری در مورد مجموعه خاصی از شرایط یا شرکت کنندگان یا رفتار بسیار دقیق است. آنها ادعاهای سیستماتیک نیستند و موارد رد شده نیز رد شده اند.” “برخی از آنها دامنه گسترده ای دارند و به طور بالقوه چندین هزار رأی را پوشش می دهند. آنها دنبال شده اند.”

[ad_2]

منبع: elitenews.ir