بازگو کردن ماجرا با ورود می فلاور ، 400 سال بعد


فقط در یک ماه ، خجالتی از چهار قرن پیش ، یک کشتی با امید به آینده ای جدید به سواحل پلیموث ، ماساچوست رسید.

ریچارد پیکرینگ ، رئیس مورخ موزه پلیموث پاتوکس ، در سرنشین Mayflower II ، تولید مثل تازه ساخته شده کشتی را که 102 مسافر در بدنه تاریک خود داشت و به دنبال آزادی مذهبی و زندگی بهتر بودند ، به نانسی چن گزارش داد

آنها پس از سفری 66 روزه ، در اواخر دسامبر 1620 وارد پلیموث شدند و پایه های آغاز دموکراسی آمریکا را بنا نهادند.

پیمان می فلاور اولین سندی بود که خودگردانی نمایندگی را در آمریکای استعماری ایجاد کرد.

میشل پكورارو ، مدیر اجرایی Plymouth 400 ، بخشی از جشن زیارت ، با یك همكاری كه قبلاً در مراسم سالگرد گذشته غایب بود ، گفت: “این قطعاً آغاز كشور ما بود.”

برای اولین بار ، مردم محلی به عنوان شریک درگیر می شوند. پکورورو گفت: “ما اعضای هیئت مدیره وامپانوآگ داریم ، ما یک کمیته مشورتی وامپاناگ داریم که از مردم محلی تشکیل شده است.” “بنابراین این اولین تلاش واقعی برای داشتن یک افتخار تاریخی دقیق و دارای فرهنگ است.”

استیو پیترز که عضوی از قبیله مشپی وامپانوآگ بود ، در هنگام ورود زائران نمایشگاهی برای Plymouth 400 ایجاد کرد ، به نام داستان “ما”: 400 سال تاریخ وامپانوآگ.

چن پرسید: “این اتفاقی که حتی یک نسل پیش هم نمی توانست رخ دهد؟”

پیترز گفت: “بله ، من فکر نمی کنم که 20 سال پیش این اتفاق افتاده باشد.”

پیترز در پاسخ به سوالی برای توصیف وقایع 400 سال پیش گفت: “این آغاز پایان مردم من در اینجا است. برای مردم مهم است که این موضوع را درک کنند تا کمی انسانی تر و دلسوزانه تر نسبت به مردم ما و موقعیتی که در آن قرار داریم شروع کنند. امروز. “

امروز حدود 3000 عضو قبیله Mashpee Wampanoag وجود دارد. مردم وامپانوآگ به عنوان یک ملت 14000 سال در پلیموث امروزی ساکن بوده اند.

پیترز گفت: “ما به معنای واقعی کلمه در زمینی نشسته ایم که می توانست روستای Patuxet باشد ، مثلاً در سال 1614.” “آنها زندگی می کردند ، من می خواهم فکر کنم ، یک زندگی کاملاً ایده آل”.

این اتفاق تا زمانی بود که کمی قبل از ورود حجاج ، همه گیر شد و حدود 90٪ از جمعیت وامپانوگ را کشت. این بیماری ها توسط اروپایی های قبلی آورده شده بودند. او به “مرگ بزرگ” معروف بود.

مورخ Donna Curtin ، مدیر اجرایی موزه تالار زائران ، گفت: “این داستان Plymouth است – روستای Patuxet به طور کامل ویران شده است.”

مردم وامپانوآگ متحمل خسارات سنگینی شدند که این امر باعث پذیرایی بیشتر آنها برای اتحاد جدید شد.

این دو گروه برای جشن شکرگذاری بعد از برداشت این پاییز ، که اکنون آن را شکرگذاری می نامیم ، گرد هم آمدند و قبل از جنگ ، جمعیت و سبک زندگی وامپانوآگ را به شدت نابود کردند و 50 سال در کنار هم زندگی کردند.

داستان آنچه بعد از آن اتفاق افتاد اغلب در داستان شکرگذاری فراموش می شود.

پکورورو گفت: “واقعاً چیزهای زیادی از تاریخ باقی مانده است.” “فقط به این دلیل که نوشته شده به معنای آن نیست ، الف) کاملاً درست و ب) تنها روش بیان آن.”

هدف Plymouth 400 روایت این داستان فراگیرتر است. اما به دلیل همه گیری ، برگزارکنندگان بسیاری از رویدادها را به سال 2021 موکول کردند ، در حالی که برخی نمایشگاه ها و کنفرانس ها را به کنفرانس های مجازی تبدیل کردند.

این همکاری شامل اقیانوس ها ، همکاری چهار کشور انگلیس ، هلند ، آمریکا و میهن وامپانوآگ است.

می فلاور 400 در انگلیس آغاز سفر حجاج است ، زیرا زائران آزار دیده قبل از اینکه 12 سال در هلند کنونی زندگی کنند ، از پلیموث انگلیس حرکت کردند. لیدن 400 برنامه ای را به نام شهر محل زندگی زائران ایجاد کرد.

همه شرکا بر یک داستان گسترده تر تأکید دارند.

میراث میلفور امروز نیز ادامه دارد. حدود 25 میلیون آمریکایی از هیئت مدیره خارج می شوند ، از جمله حداقل 9 رئیس جمهور آمریکا.

کرتین گفت: “این چیزی است که بسیاری از مردم می توانند به آن افتخار کنند.” “این بخشی از پیشینه آنها است ، بخشی از تاریخ آنها ، بخشی از تاریخ خودشان است. اما این تاریخچه همه را منعکس نمی کند.”

برگزارکنندگان رویدادها مواظب هستند آن را یادبود بخوانند تا تعطیلات. با این حال ، اعضای Wampanoag هستند که نگران این همکاری هستند.

این شکرگذاری همچنین پنجاهمین سالگرد روز ملی عزاداری را نشان می دهد ، زمانی که مردم محلی برای بزرگداشت نیاکان خود در پلیموث گرد هم می آیند و از مبارزات مداوم خود عزاداری می کنند.

پیترز شب خود را قبل از جشن امشب در آنجا آغاز خواهد کرد ، مانند بسیاری دیگر از آمریکایی ها که سپاسگزار هستند.

پیترز گفت: “اگر به شام ​​شکرگذاری ما نگاه کنید ، برای بقیه مانند شام شکرگذاری خواهد بود.” ” برای توانایی اجداد ما در تحمل علی رغم هر مانعی که وجود داشته است [placed] قبل از آنها در 400 سال گذشته از ورود و استعمار اروپا به این کشور. بنابراین برای آن از تو متشکرم. ”


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*