[ad_1]

باستان شناسان در نروژ یک مکان دفن منحصر به فرد برای وایکینگ ها کشف کرده اند ، که در اعماق زیر زمین پنهان شده است و قدمت آن به بیش از 1000 سال پیش برمی گردد. محققان فقط با استفاده از رادار یک سالن تعطیلات ، یک خانه فرقه ، یک مزرعه و بقایای کشتی را شناسایی کردند.

طبق تحقیقی که روز چهارشنبه در مجله Antiquity منتشر شد ، محل دفن در Gjellestad ، در جنوب شرقی نروژ است. بر اساس گزارش موسسه تحقیقات میراث فرهنگی نروژ ، در Gjellestad محل تل تل است که یکی از بزرگترین گوردخمه های عصر آهن در اسکاندیناوی است.

محققان توانسته اند با استفاده از رادار نفوذپذیر زمینی (GPR) اشیا map را در زیر سطح زمین نقشه برداری کنند و محل را بدون نیاز به حفاری در زیر زمین پیدا کنند. این مطالعه ابتدا در سال 2017 برای جستجوی مکان های خطرناک دفن قبل از یک پروژه ساختمانی آغاز شد.

باستان شناسان پس از یافتن سنجاق و حلقه های مس ، یک سکه نقره و بیشتر یک آویز طلا ، این مکان را به عنوان “وضعیت عالی” طبقه بندی کرده اند. قایق ها ، که نمادی برای عبور ایمن به زندگی پس از مرگ بودند ، همچنین مختص افراد قدرتمند وایکینگ بود.

لارس گوستاوسن ، نویسنده اصلی مقاله ، در یک خبرنامه مطبوعاتی گفت: “به نظر می رسد این سایت به بالاترین رده نخبگان عصر آهن در منطقه تعلق داشته و کانونی برای کنترل سیاسی و اجتماعی در منطقه خواهد بود.”

screen-shot-2020-11-11-at-11-57-26-am.png
نقشه تفسیر گورستان تپه بر اساس طیف وسیعی از عمق مجموعه داده های GPR (سمت چپ). برش های مربوطه برای عمق زیر سطح زمین (راست).

منبع نقشه: Kartverket / CC-BY-4.0. شکل L. Gustavsen


داده های GPR نشان داد که طول قایق حدود 62 فوت بود – بسیار بزرگ و پراکنده به نظر می رسید – و تا 4.6 فوت در زیر زمین دفن شده بود. اگرچه برخی از آنها از بین رفته است ، اما این رادار همچنین 13 گورگاه دفن را کشف کرده است که زمانی در منطقه وجود داشته است ، حدود 100 فوت عرض.

این سایت منظره ای بی نظیر از زندگی وایکینگ ها را ارائه می دهد. علاوه بر کشتی ، محققان یک خانه روستایی ، یک ساختمان بزرگ را که آنها آنها را تعطیل می دانند و یک سازه دیگر که ممکن است یک خانه فرقه یا یک ساختار مذهبی جایگزین باشد ، پیدا کردند.

محققان بر این باورند که ممکن است از تپه ژله قرنها استفاده شده باشد ، احتمالاً در اوایل قرن 5 میلادی ، اگرچه به نظر می رسد این کشتی قرن ها بعد به خاک سپرده شده است. این دوره احتمالاً با یک دوره سرنوشت ساز در تاریخ اسکاندیناوی ، از فروپاشی امپراتوری روم غربی تا ظهور وایکینگ ها ، همپوشانی دارد.

محققان گفتند: “ما فرض می كنیم كه این محل از یك گورستان تپه ای معمولی سرچشمه گرفته باشد ، كه بعداً به گورستانی با جایگاه عالی تبدیل شد و توسط مقبره های بنای یادبود ، ساختمان های سالن و دفن كشتی ها نشان داده شد.”

در حال حاضر حفاری کاملی از دفن کشتی در حال انجام است ، که برای اولین بار به خاک سپاری یک کشتی وایکینگ در تقریباً 100 سال گذشته انجام می شود – اولین بار با فناوری مدرن.

گوستاوسن گفت: “این گامی برای تحقیق بیشتر در مورد توسعه و ماهیت ساختارهای اجتماعی ، سیاسی ، مذهبی و اقتصادی در این دوره آشفته است.”

[ad_2]

منبع: elitenews.ir