بانک وال استریت برای کمک به اقتصاد مالیات کار در خانه را ارائه می دهد


ویروس کرونا ویروس تقسیم شدیدی از نیروی کار را نشان داده است ، متخصصان یقه سفید در خانه کار می کنند در حالی که کارگران در خط مقدم کار می کنند ، اغلب با پرداخت حقوق کمتر. اکنون یک بانک ایده ای جدید برای تسطیح شرایط بازی در اختیار دارد: افرادی که از خانه کار می کنند را برای کمک به دیگران که مزایای مشابه را ندارند ، مالیات دهند.

در گزارش دویچه بانک در مورد چگونگی بازسازی اقتصاد پس از COVID-19 ، کارشناسان اقتصادی برای هر کارمندی که از خانه کار می کند ، 5٪ مالیات روزانه پیشنهاد می کنند. در این بیانیه آمده است که از این پول می توان به کارگران کم درآمد که ریسک بیشتری کرده اند کمک کرد زیرا کار آنها از راه دور انجام نمی شود.

بانک خاطرنشان کرد که به نظر می رسد که تغییر در کار از راه دور ، که توسط بیماری همه گیر توربو شارژ می شود ، در طولانی مدت ادامه یابد. در ایالات متحده تعداد افرادی که از راه دور کار می کنند در زمان شیوع بیماری ده برابر 10 برابر شده است و 56٪ از کارگران در ایالات متحده از قبل از راه دور کار می کنند. در انگلیس ، 47٪ این کار را انجام می دهند.

دویچه بانک می نویسد: “انتقال ناگهانی به WFH به این معنی است كه برای اولین بار در تاریخ ، بسیاری از مردم از اقتصاد جدا شده اند.”

بانک ادعا می کند که این کارگران از راحتی و صرفه جویی در هزینه مستقیم بهره مند می شوند ، زیرا مجبور نیستند هزینه سفر برای کار ، اعلامیه ناهار یا لباس های شستشوی خشک را پرداخت کنند. اما این بدان معناست که میلیون ها شرکتی که برای حمایت از کارمندان ادارات رشد کرده اند قادر به بهبودی نخواهند بود.

حتما بخوانید:
ترامپ با جهش سهام در مرحله گذار ، در مورد Dow لاف می زند

به جای اینکه از دولت بخواهد از مشاغلی که دیگر فایده ندارند پشتیبانی کند – به عنوان مثال ، فروشگاه ساندویچ مرکز ، که مشتریانی را که در برج های اداری اطراف کار می کردند ، از دست داد ، سایر کارگران را به کمک مالی برای انتقال به “جمعیت ناگهانی آواره شد نیروهای خارج از کنترل آنها. “

این بانک نوشت: “بسیاری از افراد هنگام آموزش مجدد یا اختراع گام بعدی خود در زندگی باید مشاغل كم درآمد خود را انجام دهند. از نظر شخصی و اقتصادی ، كمك به این افراد منطقی است.” “کسانی که آنقدر خوش شانس هستند که می توانند از اقتصاد شخصی رهایی یابند ، این را مدیون خودشان هستند.”


آمریکایی ها از کار در خانه سوخته اند

01:39

دویچه بانک تخمین می زند که آمریکایی معمولی که از خانه کار می کند 55000 دلار حقوق دریافت می کند که تأثیر مالیات آن در حدود 10 دلار در روز (یا 2500 دلار در سال) است. طبق گفته بانک ، این تقریبا مبلغی است که یک کارگر می تواند برای رفت و آمد ، ناهار و لباسشویی هزینه کند ، به این معنی که مالیات “آنها را در وضعیتی بدتر از آنچه برای ورود به دفتر کار انتخاب می کنند” نخواهد گذاشت. این مطالعه نشان می دهد که می تواند در ایالات متحده 48 میلیارد دلار جمع کند.

اما بسیاری از اقتصاددانان به سرعت این پیشنهاد را رد کردند.

جارد والزاک ، معاون رئیس دولت در پروژه های بنیاد مالیات محافظه کار ، آن را “کلیک” خواند.

والچاک گفت: “مالیات پیشنهادی کار از راه دور مشکلی را حل نمی کند ؛ حتی مشکلی را که شایسته رفع است مشخص نمی کند. به سادگی مجازاتی را برای کسانی که می توانند از راه دور کار کنند اعمال می کند.”

اندرو هانتر ، بنیانگذار موتور جستجوی شغل Adzuna ، پیش بینی می کند که مالیات فوق العاده محبوب نباشد.

هانتر به آسوشیتدپرس گفت: “وی شرکتهای پیشرو و کسانی که دارای فرزند یا مراقبتی هستند که در طی همه گیری مسئول بوده اند ، که قبلاً هزینه های بیشتری متحمل شده اند و با ماندن در خانه به محیط زیست کمک می کنند ، مجازات می کند.” “بیایید صادق باشیم ، روشهای بسیار بهتری برای افزایش مالیات وجود دارد!”

آسوشیتدپرس در این گزارش همکاری داشت


منبع: elitenews.ir