بایدن ، رهبران کنگره خواستار تسکین COVID هستند ، اما هنوز در معاملات عقب مانده اند


با موارد ویروس کرونا همچنان افزایش می یابد و تاریخ انقضا برنامه های مهم امدادی آیندهبایدن ، رئیس جمهور منتخب و رهبران کنگره معتقدند که ملت برای مقابله با پیامدهای اقتصادی همه گیر پیش از پایان سال به قانون بیشتری نیاز دارد. اما به نظر می رسد این باور تنها چیزی است كه جمهوری خواهان و دموكرات ها در آن توافق دارند. آنها هنوز از یکدیگر فاصله دارند که هزینه آن باید چقدر باشد.

اینکه آیا این لایحه می تواند قبل از پایان سال تصویب شود ، در حال حاضر با این سوال که چه کسی با آغاز کنگره جدید در سال آینده اکثریت سنا را برگزار می کند ، پیچیده است؟ با این حال ، نتیجه هر دو کنترل خواهد شد مسابقات دور دوم سنا در جورجیا در اوایل ژانویه. در مجلس نمایندگان ، نانسی پلوسی رئیس جمهور اکثریت کمتری را در ژانویه رهبری خواهد کرد زیرا چندین دموکرات درجه یک انتخاب مجدد خود را در این سال از دست دادند.

آقای بایدن هفته گذشته با پلوسی و رهبر اقلیت سنا چاك شومر دیدار و در مورد اولویت های قانونی خود گفتگو كرد ، و سه “توافق كردند كه كنگره باید یك بسته اضطراری دو طرفه را در جلسه اردك لنگ تصویب كند” ، قرائت مشترك در جلسه ای که گفتم آنها می خواهند قانون بعدی شامل “منابعی برای مقابله با بیماری همه گیر COVID-19 ، کمک به خانواده های کارگر و مشاغل کوچک ، حمایت از دولت های محلی و ایالتی برای تلاش برای حفظ کارگران در خط مقدم ، افزایش بیمه بیکاری و مقرون به صرفه” باشد. مراقبت های بهداشتی برای میلیون ها خانواده. “

در ماه اکتبر ، مجلس قانونی را تصویب کرد که بیش از 2 تریلیون دلار هزینه برای این اولویت ها داشت ، اما توسط جمهوری خواهان در سنا رد شد زیرا بسیار پرهزینه بود و با مقررات غیر مرتبط با همه گیری روبرو بود. رهبر اکثریت سنا ، میچ مک کانل ، لایحه خود را با بخشی از هزینه این لایحه – حدود 500 میلیارد دلار – معرفی کرد ، اما دو بار توسط دموکرات ها که فکر نمی کنند به اندازه کافی طولانی شود ، مسدود شد.

پلوسی قبل از انتخابات هفته ها با استفان مانوچین ، وزیر دارایی ، درمورد پیشنهادی برای امدادرسانی در گفتگو بود ، اما این دو موفق به دستیابی به توافق نشدند ، حتی پس از اینکه مانچین پیشنهادی نزدیک به 2 تریلیون دلار ارائه داد. پلوسی گفت که موانع اصلی این است که چه مقدار بودجه می تواند به دولت های ایالتی و محلی اختصاص یابد و شامل حمایت از مسئولیت ها برای McConnell در اولویت است. گرچه رئیس جمهور ترامپ از کنگره خواست که ویروس کرونا را بپذیرد ، اما وی همچنین با در نظر گرفتن بودجه برای حوزه های قضایی ایالتی و محلی مخالف بود و دموکرات ها را متهم کرد که می خواهند ایالت های آبی را نجات دهند.

Mnuchin با جمهوری خواهان در کنگره ملاقات هفته گذشته، اما به کنگره دموکرات صحبت نمی کنم.

مک کانل و پلوسی در نظر گرفتن قانون پیشنهادی دیگری بی علاقه به نظر می رسیدند. مک کانل هفته گذشته به خبرنگاران گفت که تمرکز وی بر تصویب لایحه ای است که پیشنهاد می کند شامل بودجه مدارس ، برنامه حمایت از حقوق و دستمزد و اصلاح مسئولیت است.

“من نسبت به یک لایحه هدفمند ، تقریباً مبلغی که ما توصیه کردیم ، نیم تریلیون دلار ، که هیچ چیز نیست ، برای مدارس ، ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ، PPPs و البته اصلاحیه پاسخگویی برای جلوگیری از درگیر شدن آمریکا درگیر است مک کانل گفت: “یک اپیدمی پرونده های حقوقی در پاشنه همه گیر ، که بسیار آزاد است ، اما من هنوز شواهد را ندیده ام ، زیرا چندین نفر از همکاران من اظهار داشتند که در برابر آن باز هستند.”

پلوسی روز جمعه به خبرنگاران گفت که او و مک کانل در حال حاضر در حال مذاکره در مورد کمک به ویروس کرونا نیستند و وی مک کانل را “مانع” این معامله خواند.

پلوسی گفت: “فقط یک مانع بزرگ در سنا وجود دارد ، میچ مک کانل … و مانع دیگر رئیس جمهور ترامپ است.”

کنگره تا هفته بعد برای شکرگذاری تعطیل است.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*