[ad_1]

سازمان ملل – برای تقریباً نیم قرن ، سنگ بنای سیاست خارجی رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، دقیقاً مانند سیاست داخلی وی ، دستیابی به مسیر ایجاد اجماع و مشارکت بوده است. اما در مورد چندین مسئله اصلی که آقای بایدن معتقد است نمی تواند صبر کند ، او قول داده است که “مسیر” را به مسیر روز 1 ریاست جمهوری خود تغییر دهد.

آقای بایدن اظهار داشت که برای پیوستن مجدد به توافقنامه آب و هوای پاریس بلافاصله اقدام خواهد کرد ، و با ده ها کشور دیگر برای کاهش سرعت علل تغییرات آب و هوا و تجدید همکاری ایالات متحده با سازمان بهداشت جهانی همکاری خواهد کرد. سازمان (WHO) برای مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا.

روز دوشنبه ، تیم آقای بایدن از ایجاد یک کارگروه مشورتی در مورد COVID-19 خبر دادند و تأکید کردند که وی و معاون تازه انتخاب شده کامالا هریس روی بحران بهداشت عمومی که بیشتر از هر کشور دیگر به ایالات متحده ضربه زده است ، توجه خواهند داشت.

اما چالش های جهانی بی شماری دیگر وجود دارد که انتظار می رود دولت بایدن با متحدان خود به سرعت و به سختی درگیر شود تا بسیاری از رهبران جهان که آنها به او تبریک گفتند.

آنتونی بلینکن ، مشاور ارشد سیاست خارجی بایدن ، چند ماه پیش به CBS News مارگارت برنان گفت: “از نظر توانایی و تعهد جهانی ، دولت بایدن برخلاف آنچه دولت ترامپ انجام می دهد ، انجام خواهد داد”.

در این راه ، آقای بایدن اهداف سیاست خارجی را بیان کرد که به حمایت از توافق نامه های بین المللی و سازمان های سازمان ملل از جمله توافق نامه آب و هوای پاریس ، WHO ، توافق هسته ای با ایران ، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و خود سازمان برمی گردد. سازمان ملل

ریچارد گوآن ، مدیر سازمان بین المللی بحران (ICG) ، گفت: “ترامپ در حملات خود به آژانس های سازمان ملل مانند WHO چنان سختگیرانه عمل کرده است که بایدن برای نشان دادن اینکه او رهبر متفاوتی است مجبور نیست خیلی سخت کار کند.” مخزن “من فکر می کنم ما خواهیم دید که ایالات متحده نکات مهمی را برای همکاری مجدد با سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا ، بهداشت جهانی و حقوق بشر ارائه می دهد.”

گوآن به CBS News گفت که انتظار دارد دولت بایدن “درگیر شود ، درگیر شود ، درگیر شود”.

همه گیری

صبح روز دوشنبه ، تیم بایدن-هریس “تشکیل هیئت مشاوران انتقال COVID-19 ، تیمی متشکل از متخصصان برجسته بهداشت عمومی که به رئیس جمهور منتخب بایدن ، رئیس جمهور منتخب هریس و کارکنان COVID-19 ترانزیشن مشاوره می دهند ، خبر دادند. “

آقای بایدن از جانبازان بهداشت عمومی ، دکتر دیوید کسلر و دکتر ویوک مورتی ، و همچنین دکتر مارسلا نونس اسمیت ، اپیدمیولوژیست ییل ، ​​برای هدایت تیم شنید و تأکید کرد که “مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا” یکی از مهمترین نبردهایی که دولت ما با آن روبرو خواهد شد و من توسط دانشمندان و کارشناسان مطلع خواهم شد. “


بایدن یک هیئت مشورتی را به COVID-19 اعلام می کند

03:22

قبل از روشن شدن انتخابات ، بلینکن در گفتگو با CBS News نگرانی در مورد واکنش زودهنگام WHO به اپیدمی ویروس کرونا را تأیید کرد – به ویژه ادعاهایی که توسط دولت ترامپ مبنی بر چسبیدن آن به چین و تأخیر در اعلام بیماری به عنوان یک تهدید بزرگ تأیید شده است. برای بهداشت عمومی در سراسر جهان

“بدیهی است که سازمان بهداشت جهانی چنین کرده است مواردی که می توان از نظر واکنش اولیه آنها پاسخ داد تا زمان شیوع COVID19 ، اما در عین حال نقش مهمی در واکنش داشته و دارد همچنین بسیاری از کارهای مهم در جهان را انجام می دهد “، بلینکن گفت ، با مخالفت با سازمان – حتی قصد دارد جلوی همکاری ایالات متحده با او را بگیرد – کاخ سفید ترامپ “فقط خلا a ایجاد می کند که شخص دیگری آن را پر خواهد کرد ، و چین اکنون دست خود را بلند کرده است … این ممکن است برای ما خیلی هوشمندانه نباشد.”

بلینکن گفت که ایالات متحده باید در حمایت از اصلاحات WHO پیشقدم شود و هشدار داد که “بازگشت” به جای آن “یک اشتباه بزرگ” است. اینکه آیا بایدن هنگام تعامل مجدد با WHO برای اصلاحات و شفافیت بیشتر تلاش خواهد کرد بدون پاسخ باقی مانده است ، اما او نتیجه گرفت که برای مقابله با بیماری همه گیر نیاز به یک سازمان جهانی است.

گوآن از گروه بحران بین الملل گفت: “تیم بایدن از WHO می خواهد كه به اشتباهات COVID خود رسیدگی كند ، اما همچنین به تلاش های بین المللی واكسن كه ترامپ نادیده می گیرد نیز پیوست.”

آب و هوا

با یک رکورد از آتش سوزی ویرانگر جنگل و طوفان های شدید، آب و هوا در حال تبدیل شدن به یک مشکل بزرگتر برای بسیاری از آمریکایی ها است ، و تغییرات آب و هوایی دائماً به بالای برنامه رای دهندگان بایدن نزدیک می شود.

حتی قبل از فراخوان انتخابات ، آقای بایدن متعهد شد كه به انتخابات برگردد موافقت نامه اقلیم پاریس 2015، برای تحت فشار قرار دادن آلاینده های بزرگ برای جاه طلبانه تر کردن اهداف کاهش انتشار خود ، و “جلوگیری از تقلب کشورها با استفاده از اهرم اقتصادی آمریکا”.

“آمریكا خوش آمدید!” آن هیدالگو ، شهردار پاریس روز شنبه در توییتی بدون اتلاف وقت به آقای بایدن و رئیس جمهور منتخب هریس تبریک گفت و گفت: “موفقیت در مبارزات انتخاباتی آنها” نماد نیاز ما برای همکاری بیش از همیشه ، با توجه به شرایط اضطراری آب و هوایی. ”

رئیس جمهور منتخب از Green New Deal به عنوان چارچوبی برای ایالات متحده حمایت می کند و می گوید که سلامت نه تنها کره زمین بلکه اقتصاد آمریکا به تغییر بازار کار و آغوش فناوری “از شهرهای ساحلی به مزارع روستایی به مراکز شهری” بستگی دارد.

بایدن در یک کارزار انتخاباتی گفت: “وقتی دونالد ترامپ به تغییر آب و هوا فکر می کند ، تنها کلمه ای که می تواند جمع کند کلاهبرداری است”. “وقتی به تغییر اقلیم فکر می کنم ، کلمه ای که فکر می کنم” شغل “است. مشاغل صنفی پردرآمد که باعث کار آمریکایی ها می شود. “

رهبری آمریکا

آقای بایدن پس از چهار سال از موقعیت “اول آمریكا” رئیس جمهور ترامپ ، طرحی را ترسیم كرد كه به گفته وی با ظهور پوپولیست ها ، ملی گراها و عوام فریب ها مقابله خواهد كرد ؛ افزایش قدرت نیروهای خودكامه و تلاش آنها برای تقسیم و دستكاری دموكراسی ها. و تهدیدات زمان ما ، از جمله تهدید دوباره جنگ هسته ای ، مهاجرت گسترده ، اثرات مخرب فناوری های جدید و تغییرات آب و هوایی. ”

به عنوان نمونه ای از نقش تاریخی ایالات متحده ، که بسیاری از کشورها امیدوارند دوباره شاهد آن باشند ، هند و پاکستان ، همسایگان مسلح به هسته رقابت در درگیری های مرگبار به وجود آمد طی سال گذشته ، هر دو ابراز خوش بینی کرده اند.


تنش های هند و پاکستان بر سر کشمیر در حال افزایش است

05:49

سفیر پاکستان ، منیر اکرم به سی بی اس نیوز گفت که انتظار دارد دولت بایدن رویکردهای چند جانبه را در زمینه کنترل و منع گسترش تسلیحات گسترش دهد.

وی گفت: “این همچنین به معنای کاهش رقابت و تنش بین قدرت های بزرگ و احیای همکاری های بین المللی است. این مورد استقبال گسترده ای قرار خواهد گرفت.”

سفیر هند ، سید اکبرالدین ، ​​که اخیراً از عضو سازمان ملل استعفا داده است ، به CBS News گفت: “به دلیل چند جانبه گرایی ، شرایط در حال تغییر است ؛ تعهد قوی تر ایالات متحده برای بازگشت به توافق نامه پاریس و سازمان جهانی بهداشت.”

برخوردهای هسته ای

آقای بایدن گفت که تهران باید به توافق هسته ای سال 2015 که دو سال پیش توسط پرزیدنت ترامپ رها شد ، برگردد ، اما واضح بود که اگر این اتفاق بیفتد ، دولت او “با استفاده از یک شرکت دیپلماسی و حمایت متحدان ما برای تقویت و گسترش آن ، در حالی که سایر فعالیتهای بی ثبات کننده ایران را به طور موثرتر دفع می کنیم. ”

رئیس جمهور منتخب مصمم است که توافق سال 2015 “مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای می شود … با این حال ترامپ تصمیم گرفته است آن را کنار بگذارد و از ایران می خواهد برنامه هسته ای خود را مجدداً آغاز کند.”

با این حال ، این بازگشت آرام به جایی نیست که باراک اوباما ، رئیس سابق بایدن ، چیزهایی را ترک کرد. وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه بار دیگر تأکید کرد که این ایالات متحده است که از توافق خارج شد و به ایجاد آن کمک کرد ، و اگرچه تهران ممکن است از واشنگتن برای بازگشت به آن استقبال کند ، اما علاقه ای به تغییر شرایط ندارد.


تأثیر انتخابات آمریکا بر ایران

03:56

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: “ساده لوحانه خواهد بود اگر تصور کنیم که امکان مذاکره مجدد در مورد برجام وجود دارد. جلسه مطبوعاتی روز دوشنبه در تهران.

با توجه به تهدید ناشی از کره شمالی، سیاست اعلام شده آقای بایدن این است که مذاکرات را برای “تسریع” در روند راکد هسته ای سازی راکد افزایش دهد. رژیم کیم جونگ اون تحریم و تحریم های سازمان ملل را نقض کرد توانایی سلاح های هسته ای خود را بهبود ببخشید بعد از اجلاسهای دو جانبه ناموفق با آقای ترامپ.


تنش ها بین کره شمالی و کره جنوبی در حال افزایش است

01:40

یکی از مهمترین راههایی که آقای بایدن قصد دارد کارها را مجدداً پیش ببرد ، بازگرداندن متحد اصلی کیم به چین در گفتگوهای واشنگتن با شمال است.

ایالات متحده نیز بود مذاکرات با روسیه برای تمدید پیمان جدید شروع ، آخرین توافق نامه تسلیحات هسته ای دو جانبه بین طرفین ، که در ماه فوریه منقضی می شود.

سیاست بایدن این است که به دنبال تمدید باشد و “اقدامات دیگری را برای نشان دادن تعهد ما در کاهش نقش سلاح های هسته ای انجام دهد.”


مذاکرات درباره آرسنیک هسته ای روسیه و چین …

04:11[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر