بایدن انتظار داشت تونی بلینکن را به عنوان وزیر امور خارجه اعلام کند


رئیس جمهور تازه انتخاب شده جو بایدن انتظار می رود اعلام شود تونی چشمک می زند، یک دیپلمات قدیمی و از اعضای نزدیک آقای بایدن ، به عنوان وزیر امور خارجه وی ، بسیاری از افراد آشنا به این تصمیم را CBS News تأیید کردند. انتظار می رود آقای بایدن این خبر را روز سه شنبه اعلام کند.

علاوه بر این ، دو نفر آشنا به این تصمیم به CBS News تأیید کردند لیندا توماس-گرینفیلد انتخاب شده است به عنوان سفیر سازمان ملل

بلینکن در دو دولت دموکراتیک گذشته ، از جمله به عنوان معاون مشاور امنیت ملی از 2013 تا 2015 و به عنوان معاون وزیر خارجه از 2015 تا 2017 خدمت کرده است.

آقای بایدن بیش از 15 سال پیش وقتی ریاست کمیته روابط خارجی سنا را برعهده داشت و بلینکن بعنوان مدیر ستاد دموکراتها کار می کرد با بلینکن کار خود را آغاز کرد. ارتباط آنها در کاخ سفید زمانی ایجاد شد که آقای بایدن معاون رئیس جمهور بود و بلینکن مشاور امنیت ملی وی بود. بلینکن تا پایان دولت اوباما به معاون وزیر خارجه رسید.

اخبار CBS قبل گزارش داد که بلینکن بود در حال حاضر به عنوان رابط جهانی آقای بایدن عمل می کند ، و به عنوان جدول زمانی اصلی مکالمات تلفنی رئیس جمهور منتخب با رهبران جهان که تبریک خود را ارائه داده اند ، عمل می کند. نقش بلینکن بسیار ضروری است زیرا وزارت امور خارجه از ارائه کمک با تماس های دولت ترامپ جلوگیری می کند.

یک مقام انتقال بایدن به درخواست نظر CBS نیوز پاسخ نداد.

در ماه سپتامبر ، بلینکن به مایکل مورل ، تحلیلگر اطلاعات CBS News گفت که انتظار دارد آقای بایدن “رهبری آمریکا را با دیپلماسی ما بازیابی کند”.

“در حقیقت ، ما روز به روز دوباره ظاهر خواهیم شد. اما برای درگیر کردن جهان ، نه مانند سال 2009 یا حتی در سال 2017 ، زمانی که ما آن را ترک کردیم ، بلکه همانطور که هست و انتظار داریم چنین باشد: نیروهای در حال رشد ، بازیگران جدید ، فوق العاده قدرت گرفته از فناوری و اطلاعات مورد نیاز ما. بلینکن در پادکست مورل “مسائل اطلاعاتی” گفت.

سوزان رایس ، مشاور امنیت ملی پیشین نیز برای این سمت در نظر گرفته شد.

آنتونی پلک
تونی بلینکن در 2 مارس 2016 دیده شده است

فاتح ارل / آژانس آناتولی / گتی ایماژ


اد اوکیف ، نیکول کیلون و کارولین لینتون در تهیه این گزارش همکاری داشتند.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*