بایدن برای تعیین جیک سالیوان به عنوان مشاور امنیت ملی


واشنگتن – به گفته دو منبع نزدیک به انتقال ، بایدن رئیس جمهور منتخب جیک سالیوان را به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید منصوب خواهد کرد.

سالیوان در مورد سیاست داخلی آقای بایدن را راهنمایی می کند ، اما آموزش های گسترده ای در زمینه سیاست خارجی دارد. وی در دوره دوم ریاست جمهوری باراک اوباما ، مشاور امنیت ملی آقای بایدن بود و هنگام برنامه ریزی وزیر امور خارجه ، رئیس برنامه ریزی سیاسی و معاون رئیس ستاد هیلاری کلینتون بود.

وی همچنین یکی از گروه کوچکی از مقامات آمریکایی بود که در سال 2013 برای آغاز تماس دیپلماتیک مخفیانه با مقامات ایرانی ملاقات کرد که در نهایت منجر به توافق برجسته هسته ای شد.

سیمون سندرز ، مشاور ارشد بایدن گفت ، رئیس جمهور منتخب نامزدها را برای کابینه خود اعلام خواهد کرد “در برابر ملت بایستید” یکشنبه

وی گفت: “در حال حاضر ، من نمی توانم به شما تعداد و كیان بگویم ، اما می توانم به شما بگویم كه رئیس جمهور منتخب شروع به تشكیل كابینه خود كرده و مردم آمریكا در نگاه اول روز سه شنبه آن را می بینند.”

انتظار می رود آقای بایدن تونی بلینکن ، دیپلمات قدیمی و از اعضای نزدیک وی را به عنوان وزیر امور خارجه اعلام کند و لیندا توماس-گرینفیلد به عنوان سفیر سازمان ملل انتخاب شود.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*