[ad_1]

در حالی که بحران سلامت عمومی COVID-19 و تأثیر آن بر اقتصاد ایالات متحده جو بایدن رئیس جمهور منتخب را در هفته های نخست حضور خود بر عهده خواهد گرفت ، انتظار می رود دولت دموکرات نیز به سرعت برچیدن برنامه مهاجرت رئیس جمهور ترامپ را آغاز کند.

پس از قسم خوردن آقای بایدن در ژانویه ، دولت وی اقدامات لازم را برای بازگرداندن كامل برنامه دوران اوباما كه از 640،000 مهاجر فاقد اسناد و مداركی كه در دوران كودكی به آمریكا آورده شده اند ، در برابر اخراج از كشور محافظت می كند و تلاش های ناموفق آقای بایدن را متوقف می كند. ترامپ برای پایان دادن به آن ، افراد آشنا با این برنامه ها به CBS News گفتند. دولت جدید همچنین قصد دارد محدودیت های سفر و مهاجرتی آقای ترامپ در 13 کشور عمدتا آفریقایی یا مسلمان را لغو کند.

آقای بایدن تلاش خواهد کرد تا 100 روز اخراج دیپورت را اعمال کند در حالی که دولت وی دستورالعمل هایی را برای محدود کردن افرادی که می توانند توسط مأموران مهاجرت دستگیر شوند صادر می کند. یادداشت های دوران اوباما که اولویت اخراج مهاجران با محکومیت های جنایی اخیر است و کسانی که بیش از یک بار به طور غیرقانونی وارد کشور شده اند توسط آقای ترامپ در سال 2017 لغو شد ، بنابراین هیچ کس غیر مجاز نیست یک مهاجر از کشور بازداشت و برکنار نخواهد شد.

یک منبع آگاه از برنامه های آقای بایدن گفت که این دستورالعمل جدید برای جلوگیری از به اصطلاح “حکم بازداشت” که دستگیری مهاجرانی است که مشمول عملیات مهاجرت و اجرای گمرک ایالات متحده نیستند ، تهیه می شود. ) ، اما با این وجود بازداشت می شوند زیرا در کشور فاقد وضعیت قانونی هستند.

آقای ترامپ مهاجرت را به عنوان موضوع اصلی کارزار شورشی و موفقیت آمیز خود در سال 2016 قرار داد. علیرغم پرونده های قضایی مکرر ، دولت وی طی چهار سال موفق به کسب موفقیت نادر در این جبهه شده است و از طریق بیش از 400 تغییر برجسته و کم نظیر ، سیستم مهاجرتی ایالات متحده را تغییر شکل داده است. در سیاست

با این حال ، تمام اقدامات مهاجرتی ترامپ ، از اصطلاح “ممنوعیت سفر” و تلاش برای پایان دادن به برنامه اقدام تأخیر ورود کودک (DACA) گرفته تا الزامات جدید کارت سبز و محدودیت پناهندگی برای مهاجران آمریکایی مرز جنوبی – بدون کنگره توسط اعلامیه ها ، یادداشت های سیاسی ، مقررات یا سایر اقدامات اجرایی به تصویب رسید.

با شکست وی ، تغییرات در سیاست مهاجرت آقای ترامپ در حال حاضر آسیب پذیر است – و تیم آقای بایدن آماده شروع روند لغو اکثر آنها است.

“همه این کارها از طریق اداری انجام شده است [president’s] مدیر عامل و بنابراین یک مدیرعامل جدید اساساً می تواند آنها را رد کند و از ابتدا شروع کند ، “یک منبع آشنا با برنامه های تیم بایدن به CBS News گفت.

رقابت های انتخابات 2020-دموکرات ها
امید دموکراتیک وقت رئیس جمهور جو بایدن با معترضین علیه موضع وی در مورد اخراج در گرینوود ، کارولینای جنوبی ، در روز پنجشنبه ، 21 نوامبر 2019 صحبت کرد.

مگ کینارد / AP


در مرزهای جنوبی ، بایدن متعهد شده است که به سیاست دولت ترامپ در مورد الزام مهاجران غیر مکزیکی برای انتظار در مکزیک برای مدت پرونده پناهندگی خود در ایالات متحده پایان دهد. با این حال ، مشخص نیست که به پرونده هزاران پناهجوی که در حال حاضر در شمال مکزیک منتظرند ، رسیدگی می شود و آیا به هر یک از آنها مشروط می شود و اجازه ادامه دادرسی در ایالات متحده را می دهد یا خیر.

یک منبع مطلع از برنامه های بایدن گفت که دولت جدید از سه توافق نامه دو جانبه ای که ترامپ با گواتمالا ، السالوادور و هندوراس میانجی گری کرده و به ایالات متحده اجازه می دهد پناهجویان رد شده را به آن کشورها بفرستد ، خارج خواهد شد. برای پناه بردن به آنجا

دولت جدید همچنین می تواند ابتكار دولت اوباما را بازگرداند كه به برخی از كودكان در معرض خطر در آمریكای میانه اجازه می دهد تا به عنوان پناهنده یا آزادی مشروط درخواست كنند و در صورت اجازه والدین برای حضور در این كشور ، با خانواده های خود در ایالات متحده متحد شوند. منبع گفت. دولت اوباما در پاسخ به افزایش گذرگاه های مرزی توسط کودکان مهاجر بدون همراه ، برنامه نوجوانان آمریکای مرکزی را در سال 2014 تاسیس کرد ، اما آقای ترامپ آن را در سال 2017 خاتمه داد.

احیای بالقوه این برنامه ، همراه با افزایش کمک های خارجی به آمریکای مرکزی ، بخشی از رویکرد گسترده دولت بایدن برای مقابله با مهاجرت غیر مجاز از منطقه است ، وظیفه دیپلماتیک که بایدن در طول آن وظیفه داشت آن را رهبری کند. دولت پرزیدنت اوباما.

تیم آقای بایدن همچنین قصد دارد روند خاتمه قوانین “هزینه عمومی” اعمال شده توسط دولت ترامپ برای رد گرین کارت و ویزای مهاجرت به نامزدهایی را که مقامات ایالات متحده انتخاب می کنند به آنها اعتماد کنند – یا می توانند در آینده به کمک های دولتی مانند Medicaid ، تمبرهای غذایی و کوپن های بخش 8 اعتماد کنند. از آنجا که قوانین مربوط به سال 2019 از طریق یک فرآیند نظارتی معرفی شد ، کارشناسان انتظار دارند که لغو آنها بیش از دستورالعمل های ریاست جمهوری باشد.

آقای ترامپ با استناد به رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا ، از مدیر اجرایی خود خواست که مهاجرت قانونی و صدور ویزای کار موقت را محدود کند و این محدودیت ها هنوز برداشته نشده است.

دولت ترامپ همچنین ده ها هزار گذرگاه غیرمجاز مرزی از جمله کودکان بدون سرپرست را بدون جلسات دادگاه یا غربالگری پناهندگی به دستور مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) اخراج کرده است. در حالی که دولت ترامپ از این سیاست به عنوان سیاستی مبتنی بر بهداشت عمومی دفاع می كرد ، مقامات پیشین گفتند كه برای اجازه دادن به آنها تحت فشار قرار گرفته اند.

آقای بایدن هنوز نگفته است كه آیا دولت وی ادامه ، تغییر یا كاملاً رفع محدودیت های همه گیر آقای ترامپ در مورد ویزاهای مهاجرتی و كاری را برطرف خواهد كرد. مبارزات آقای بایدن وعده داده بود كه معاون رئیس جمهور پیشین CDC را به بررسی سیاست اخراج راهنمایی می كند ، “ضمن اطمینان از اقدامات مناسب COVID برای اطمینان از اینکه مردم فرصت درخواست پناهندگی را دارند. -19 “.

رئیس جمهور منتخب متعهد شده است با دور شدن از کمترین رکورد 15،000 صندلی تعیین شده توسط آقای ترامپ و افزایش حد مجاز به 125،000 پذیرش پناهندگان را به طرز چشمگیری افزایش دهد. آقای بایدن همچنین متعهد شده است که وضعیت حفاظت موقت (TPS) را اعطا کند. برخی از تبعیدی های ونزوئلا به ایالات متحده برای محافظت از آنها در برابر اخراج.

لئون رودریگز ، که در دوره ریاست جمهوری اوباما ریاست خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) را بر عهده داشت ، گفت که دولت بایدن باید بررسی تلاش های آقای ترامپ برای پایان دادن به حفاظت از TPS را با حدود 300000 مورد اولویت قرار دهد. مهاجران از السالوادور ، هائیتی ، نیکاراگوئه ، سودان ، نپال و هندوراس. در ماه سپتامبر ، دادگاه تجدیدنظر فدرال به دولت ترامپ اجازه داد برنامه ها را به حالت تعلیق درآورد ، اما ذینفعان TPS نباید دفاع خود را تا مارس 2021 از دست بدهند.

جنیفر مولینا ، سخنگوی ستاد انتخاباتی بایدن ، گفت که دولت جدید همچنین گروه ویژه ای برای کمک به یافتن صدها والد مهاجر که در سالهای 2017 و 2018 در مرز ایالات متحده و مکزیک از فرزندان خود جدا شده اند ، تشکیل می دهد و دست نیافتنی باقی بماند مولینا در بیانیه ای گفت: “رئیس جمهور منتخب جو بایدن نظم ، عزت و عدالت را در سیستم مهاجرت ما برقرار خواهد كرد. در اصل آن ، سیاست مهاجرتی وی بر اساس نیاز به حفظ خانواده ها هدایت خواهد شد.”

واکنش مهاجر کوبایی پس از گزارش رسانه ها مبنی بر پیروزی جو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 در سیوداد خوارس
پس از انتشار گزارش رسانه ها مبنی بر پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری در سیوداد خوارز ، مکزیک ، در 7 نوامبر سال 2020 ، یک مهاجر کوبایی تحت برنامه “در مکزیک بمان” واکنش نشان داد.

JOSEI LOUIS GONZALEZ / رویترز


در حالی که تیم آقای بایدن اختیار قانونی برای لغو سیاست های آقای ترامپ را دارند ، دوریس مایسنر ، کمیسر سابق سرویس تابعیت مهاجرت (INS) که اکنون از کار افتاده است ، گفت که این کار با توجه به الزامات بوروکراتیک کار ساده ای نیست. COVID-19 اضطراری در حال انجام و میزان تغییرات اعمال شده طی چهار سال گذشته.

مایسنر ، که همچنین یکی از اعضای ارشد موسسه غیرحزبی در زمینه سیاست های مهاجرت است ، به CBS News گفت: “دولت ترامپ به شدت درگیر مسائل مهاجرت بوده است ، و آنها توجه زیادی را به خود اختصاص داده اند و تنها بر روی مهاجرت تمرکز کرده اند.” “مدیریتی که می خواهد این تغییرات را لغو کند ، باید به همان مقدار زمان و تلاش بکشد – و شاید بیشتر به این دلیل که شما فقط نمی خواهید کارها را لغو کنید. شما همچنین می خواهید یک دستورالعمل فعال را پیش ببرید.”

لیندن ملمد ، كه در دوره دوم ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش بهترین وكیل USCIS بود ، گفت كه دولت بایدن باید مراقب باشد تا در تغییر سیاسی عجله نكند ، زیرا می تواند با همان چالش ها روبرو شود. دادگاههایی که مانع برنامه مهاجرتی آقای ترامپ می شوند.

ملمد به سی بی اس نیوز گفت: “در حالی كه سعی می كنند این موارد را برگردانند ، تمام آنها مورد حمله قرار خواهند گرفت.” وی افزود: “آنها باید واقعاً مراقب نحوه كناره گیری از برخی از این سیاست ها باشند ، در غیر این صورت مخالفان و حامیان سیاست های دولت ترامپ می توانند آنها را در دادگاه به دار آویختند.”

آقای بایدن قول داده است قانونی وضع کند که تقریباً به 11 میلیون مهاجر فاقد سند قانونی اجازه می دهد وضعیت خود را قانونی کنند ، اما چنین تلاشی – که برای دو دهه دست نیافتنی است – باید توسط یک کنگره تقسیم شده تصویب شود. هفته گذشته چندین دموکرات مجلس نمایندگان صندلی های خود را از دست دادند و اگرچه کنترل سنا به نتیجه دو مسابقه در گرجستان در ژانویه بستگی دارد ، اما اکثریت بالقوه دموکرات ضعیف خواهد بود.

یک منبع آگاه از برنامه ریزی آقای بایدن در پاسخ به سوالی درباره احتمال تمدید حفاظت موقت در برابر اخراج برخی از مهاجران بدون سند در صورت عدم اقدام کنگره ، گفت رئیس جمهور منتخب تمام گزینه های “قانونی موجود” را بررسی خواهد کرد.

ماریلنا هینکاپیر ، عضو یک گروه کاری از هواداران بایدن و برنی سندرز که یک سیستم مهاجرت واحد ایجاد کرده اند ، گفت که دولت جدید باید از “تمام اهرم های کنترل” برای محافظت از برخی از مهاجران بی شناسنامه ، از جمله COVID-19 استفاده کند. از اخراج

هینکاپی به CBS News گفت: “ما نمی توانیم همه این کارگران اصلی را که همزمان به آنها اعتماد داریم تحسین کنیم و آنها را به طور قانونی تشخیص ندهیم.” “بنابراین دادن نوعی محافظت و اجازه کار به آنها تا بتوانند بدون ترس از بازداشت یا اخراج از کشور ، کار خود را انجام دهند و در واقع می توانند در چارچوب قانون کار کنند ، نیز بسیار حیاتی است.”

در حالی که آقای ترامپ هنوز شکست را نپذیرفته است و یا به دولت وی اجازه نداده است بودجه تأیید شده توسط کنگره و منابع دولتی را برای تیم انتقالی بایدن آزاد کند ، کارکنان آقای بایدن همچنان برای انتقال قدرت آماده می شوند.

آقای بایدن روز سه شنبه گفت: “ما نمی بینیم كه چیزی سرعت ما را كند كند.”

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر