بایدن تیم امنیت ملی را از بلینکن ، مایورکاس ، توماس-گرینفیلد ، سالیوان و کری اعلام کرد


رئیس جمهور منتخب جو بایدن روز دوشنبه چندین سمت ارشد در تیم امنیت ملی خود را اعلام کرد ، از جمله وزیر امور خارجه ، وزیر امنیت داخلی ، مدیر اطلاعات ملی ، سفیر در سازمان ملل ، مشاور امنیت ملی و نماینده ویژه ریاست جمهوری در زمینه تغییرات آب و هوا.

همانطور که توسط CBS News گزارش شده ، آقای بایدن انتخاب کرد آنتونی پلک وزیر امور خارجه بودن بلینکن سالهاست که آقای بایدن را می شناسد و در دو دولت گذشته دموکراتیک از جمله به عنوان معاون مشاور امنیت ملی و معاون وزیر خارجه خدمت کرده است. رئیس جمهور منتخب برای اولین بار بیش از 15 سال پیش ، زمانی که ریاست کمیته روابط خارجی سنا را برعهده داشت و بلینکن مدیر حزب دموکرات بود ، همکاری با بلینکن را آغاز کرد. بعداً بلینکن به عنوان مشاور امنیت ملی آقای بایدن در دوران دولت اوباما ادامه داد.

Avril Haynes مدیر اطلاعات ملی آقای بایدن ، اولین زنی است که در این نقش فعالیت می کند. وی از سال 2013 تا 2015 معاون رئیس سازمان سیا بود و همچنین معاون مشاور امنیت ملی بود و اولین زنی بود که هر یک از این سمت ها را بر عهده داشت.

رئیس جمهور منتخب الخاندرو مائورکاس را به عنوان وزیر امنیت داخلی ، اولین مهاجر و دبیر لاتین در تاریخ 18 ساله وزارت کشور معرفی کرده است. مایورکا متولد هاوانا و پس از سرنگونی انقلابیون چپگرای فیدل کاسترو ، فولگنسیو باتیستا و ایجاد یک رژیم کمونیستی ، در دهه 1960 با خانواده اش کوبا را ترک کرد.

در سال 2009 ، مایورکا به عنوان مدیر خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده به دولت اوباما پیوست. پرزیدنت اوباما در سال 2013 مایوركاس را به عنوان معاون وزیر DHS معرفی كرد و به بالاترین مقام كوبایی در دولت تبدیل شد. یک مشاور آشنا به برنامه انتقال آقای بایدن از انتخاب مایورکاس تمجید کرد و گفت که وی “تجربه زیادی داشت ، این اداره را به خوبی می شناخت ، مورد استقبال جامعه و مجریان قانون قرار گرفت”.

توییت های Mayorkas روز دوشنبه که ایالات متحده در جوانی “به خانواده من پناهندگی داد”.

وی نوشت: “من هم اكنون به عنوان دبیر DHS نامزد شده ام و محافظت از همه آمریكایی ها و کسانی را كه به دنبال زندگی بهتر برای خود و عزیزانشان از آزار و اذیت فرار می كنند ، مشاهده می كنم.”

لیندا توماس-گرینفیلد آقای بایدن را به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل انتخاب کرده و رئیس جمهور منتخب وی را به سمت کابینه خود ارتقا داده است. او برای انتقال کار می کند و می پوشد دهه ها تجربه برای کار. او کارمند سرویس خارجی بود که برای دولت ریگان کار می کرد ، و همچنین مدیر کل سرویس خارجی بود. توماس گرینفیلد همچنین به عنوان سفیر در لیبریا خدمت می کرد و از سال 2013 تا 2017 دستیار وزیر امور خارجه در امور آفریقا بود.

آقای بایدن جیک سالیوان را به کاخ سفید منصوب کرده است مشاور امنیت ملی. سالیوان در مورد سیاست داخلی آقای بایدن را راهنمایی می کند ، اما آموزش های گسترده ای در زمینه سیاست خارجی دارد. وی در دوره دوم ریاست جمهوری باراک اوباما ، مشاور امنیت ملی آقای بایدن بود و هنگام برنامه ریزی وزیر امور خارجه ، رئیس برنامه ریزی سیاسی و معاون رئیس ستاد هیلاری کلینتون بود. سالیوان همچنین نقشی اساسی در مذاکره در مورد توافق هسته ای ایران داشت.

آقای بایدن همچنین جان کری وزیر امور خارجه پیشین را به عنوان اولین فرستاده ویژه این کشور در زمینه تغییر اقلیم منصوب کرده است. این نقشی است که نیازی به تأیید سنا ندارد ، اما کری در شورای امنیت ملی خواهد نشست. کری در مذاکرات توافق نامه اقلیم پاریس برای کاهش انتشار آب و هوا نقش اساسی داشت. این اولین بار است که شورای امنیت ملی کارمندی را برای تغییر اقلیم تعیین می کند ، و این موقعیت نشان دهنده اعتقاد آقای بایدن است که تغییر آب و هوا یک مسئله امنیت ملی است.

کری به توییت روز دوشنبه پاسخ داد:

در بیانیه ای ، آقای بایدن گفت که تیم جدید وی “در روز اول آماده خواهد بود تا به من کمک کند جایگاه خود را در راس امریکا بدست آورم ، تا جهان را برای پاسخگویی به بزرگترین چالش های پیش روی خود جمع کنم. ما با امنیت ، رفاه و ارزشهای خود روبرو هستیم و بهبود می یابیم. “او گفت که افرادی که انتخاب کرده است ، با تخیل و سالها تجربه” بیانگر این ایده است که ما نمی توانیم با تفکر قدیمی و بدون تغییر چالشهای عمیق این لحظه جدید را برآورده کنیم عادات – یا بدون زمینه و دیدگاه متنوع. “

بو اریکسون ، اد اوکیف و کامیلو مونتویا-گالوز در این گزارش همکاری داشتند.
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*