[ad_1]

رئیس جمهور منتخب جو بایدن و تیمش در مورد تماس وی با دولت های خارجی از زمان انتخابات بسیار محتاط هستند و رویکرد محتاطانه مبارزات انتخاباتی خود را ادامه می دهند.

در حالی که وزارت امور خارجه ترامپ از تسهیل تماس رسمی با تیم رئیس جمهور منتخب امتناع ورزید ، دولتهای خارجی که خواهان درخواست تبریک از آقای بایدن بودند مستقیماً به آنتونی بلینکن ، معاون سابق وزیر امور خارجه و تیم وی مراجعه کردند. گفتگو. تماس ها از طریق خطوط تلفن بدون امنیت و بدون کمک معمول مترجم رسمی یا مرکز عملیات وزارت امور خارجه انجام می شود.

به گفته یکی از آشنایان به این گفتگوها ، بلینکن ، که بعضاً آنلاین می ماند ، به عنوان یک رهبر در سمت وزیر خارجه یا مشاور امنیت ملی شناخته می شود.

درخواست های پیشنهادی تماس تبریک آقای بایدن آنها اغلب از سفرا در ایالات متحده می آیند و توسط معاون دستیار سابق وزیر امور خارجه آماندا اسلوات برنامه ریزی می شود. برای برخی از کشورها ، این درخواست ها از دفاتر رسمی مانند خیابان 10 داونینگ استریت در انگلستان ارسال شده است.

این مرد افزود ، سایر درخواست ها از کشورهای کوچکتر و سفارتخانه های کمتر وابسته گاهی اوقات به عنوان ایمیل تصادفی به نظر می رسد که به دنبال گیرنده مناسب برای تماس با آقای بایدن است.

سه منبع دیپلماتیک به CBS News گفتند در حالی که تیم بایدن اجازه این گفتگوهای تبریک را می داد ، اما مطالب در حداقل بود. تمام تماس های دیگر بین مشاوران دولت ورودی و دولت های خارجی به شدت محدود است. این بدان معناست که حتی متحدانی که ایالات متحده موظف است از آنها دفاع کند ، کاملاً دراز هستند.

یک مقام موقت به سی بی اس نیوز گفت: “رئیس جمهور تازه انتخاب شده قاطعانه به این اصل معتقد است که فقط یک رئیس جمهور باید رهبری سیاست خارجی و امنیت ملی کشور ما را داشته باشد.”

پیش از این ، رئیس جمهور ترامپ ، دموکرات ها را به نقض قانون لوگان که به ندرت اجرا می شود ، متهم می کند ، که شهروندان خصوصی غیر مجاز را از مذاکره با دولت های خارجی منع می کند. به عنوان مثال ، وی وزیر امور خارجه سابق جان کری را به داشتن “جلسات زیاد و مکالمات تلفنی بسیاری با ایران بر خلاف قانون لوگان” متهم کرد. کری از دفاع از مذاکرات با جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در زمان دولت ترامپ دفاع کرد و گفت که امری معمول است که دبیران امور خارجه پس از پایان دوره کار خود با همتایان خارجی خود ادامه می دهند.

این احتیاط در درخواست های آقای بایدن با روند انتقال آقای ترامپ در تضاد است.

تیم بایدن آنچه را که در اواخر دولت اوباما در دسامبر 2016 اتفاق افتاد ، به یاد می آورد ، زمانی که دولت اسرائیل ، به رهبری نخست وزیر بنیامین نتانیاهو ، از داماد ترامپ و مشاور ارشد جارد کوشنر و مایکل فلین ، مشاور امنیت ملی ورودی خواست تا برای این کار لابی کنند دولتهای خارجی از طرف اسرائیل و برخلاف سیاست خارجی دولت اوباما. فلین تلاش کرد و نتوانست روسیه را به عقب انداختن رای گیری در سازمان ملل متحد که برای اسرائیل مضر است ، به تعویق بیندازد. فلین و کوشنر نیز به طور ناموفق در مورد این مسئله به لابی دیگر دولت ها پرداختند.

تعدادی از دولت های خارجی که معمولاً برای برقراری یک گفتگوی خوشامدگویی با آنها تماس می گرفتند ، این بار نیز فاصله خود را تا زمان روی کار آمدن یا استعفاs آقای ترامپ انتخاب کرده اند.

آقای بایدن در چهار روز نخست ریاست جمهوری منتخب خود ، طبق درخواست ها با 9 رهبر خارجی صحبت کرد.

آخرین تماس رئیس جمهور از سوی پاپ فرانسیس روز پنجشنبه قبل از آقای بایدن انجام شد رئیس دوم کاتولیک در صف، به خانه خود در ساحل در دلاور سفر می کند. با خواندن فراخوان گفته شد که بایدن با معظم له در مورد “مراقبت از حاشیه نشینان و فقرا ، مقابله با بحران تغییرات آب و هوایی و پذیرش و ادغام مهاجران و پناهندگان در جوامع ما” صحبت کرده است.

قبل از انتخاب ، آقای بایدن رویکرد خود را در مورد مسائل جهانی ارائه داد. وی در آیووا گفت: “مردم ، سیاست خارجی آمریكا ، به نظر من باید متمركز و الهام بخش باشد – مبتنی بر اهداف روشنی كه توسط استراتژی های محكم هدایت می شود – نه هیستری توییتر.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir