بایدن می گوید تیم وی در حال مذاکره با نمایندگان دولت ترامپ است


حالا که اداره خدمات عمومی تعیین کرده است رئیس جمهور منتخب بایدن ممکن است به ابزار گذار دولت فدرال دسترسی داشته باشد و گفتگوهای رسمی بین تیم بایدن و مقامات دولت ترامپ در حال انجام است ، رئیس جمهور روز سه شنبه گفت.

اندکی پس از تأیید CBS News مبنی بر دسترسی معاون سابق رئیس جمهور به جلسه توجیهی روزانه رئیس جمهور ، آقای بایدن در مورد دسترسی تیمش به مقامات دولت فعلی به لستر هولت از NBC گفت پس از نامه تأیید GSA دوشنبه شب ، آقای بایدن گفت که بلافاصله با مقامات امنیت ملی تماس گرفته است و افزود که او اکنون به جلسات توجیهی روزانه دسترسی دارد و تیم وی در حال توسعه جلسه ای با ویروس کرونا برای توزیع واکسن با کاخ سفید است. .

آقای بایدن به هولت گفت: “و من باید بگویم كه اطلاع رسانی صادقانه است.”

اوایل روز سه شنبه ، هنگامی که خبرنگاران از او پرسیدند که آیا در صورت پیشنهاد دیدار با رئیس جمهور ترامپ را قبول می کند ، بایدن گفت: “البته او اگر س askedال کند می پرسد.” تاکنون آقای ترامپ هیچ نشانی از دعوت آقای بایدن به کاخ سفید نداده است و او حاضر به عقب نشینی نشده است.

چندین مقام کاخ سفید به CBS News گفتند که رئیس ستاد کاخ سفید ، مارک میدوز ، یادداشتی را به کارمندان خود ارسال کرده و به آنها گفته است که کاخ سفید “تمام اقدامات لازم برای اطمینان از انتقال روان قدرت را رعایت خواهد کرد.” . بلومبرگ ابتدا وجود این یادداشت را اعلام کرد.

در این یادداشت آمده است: “مگر اینکه به پرسنل مجاز خاص اجازه داده شود که مستقیماً با یکی از اعضای تیم انتقال بایدن یا با هماهنگ کننده انتقال فدرال صحبت کنند.”

همکاری GSA همچنین بدان معنی است که تیم بایدن می تواند 6.3 میلیون دلار فعالیت انتقالی و همچنین دفاتر فدرال دریافت کند.

تیم بررسی آژانس بایدن ، متشکل از ده ها داوطلب اکنون می توانند با آژانس ها تماس بگیرند تا به اطلاعات مهم دسترسی پیدا کنند در مورد فرآیندهای نمایندگی و آخرین کار آنها.

FBI می گوید اکنون می تواند تحقیقات در مورد منصوبان احتمالی را پس از دریافت درخواست های کتبی از دفتر رئیس جمهور منتخب آغاز کند. FBI در تلاش است تا در اسرع وقت از نامزدها تحقیق کند. نتایج بازرسی مقدماتی به آژانس درخواست کننده ارائه می شود.

اندی تری از CBS News در تهیه این گزارش مشارکت داشته است


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*