[ad_1]

رئیس جمهور منتخب جو بایدن از رهبران خارجی خواست تا پیروزی قابل پیش بینی وی در انتخابات ریاست جمهوری را به وی تبریک بگویند و اذعان کند متحدان اصلی ایالات متحده آمادگی خود را برای دولت جدید آماده می کنند ، حتی اگر رئیس جمهور ترامپ از پذیرفتن شکست خودداری کند.

دفتر انتقال بایدن گفت رئیس جمهور منتخب روز سه شنبه با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس ، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه ، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و تائشیچ میشل مارتین ایرلندی صحبت کرد. آقای بایدن روز دوشنبه با جاستین ترودو نخست وزیر کانادا صحبت کرد.

بایدن روز سه شنبه در دلاور گفت ، پس از اظهار نظر در مورد مراقبت های بهداشتی ، برای اولین بار به عنوان رئیس جمهور منتخب س questionsالاتی را مطرح کرد و گفت: “من به آنها اطلاع می دهم كه آمریكا بازگشت. ما به بازی باز خواهیم گشت.”

علی رغم امتناع دولت ترامپ از اقدامات رسمی لازم برای اطمینان از انتقال روان قدرت ، آقای بایدن و معاون تازه انتخاب شده كاملا هریس با انتقال 71 روزه به كاخ سفید تا زمان تحلیف رو به جلو هستند.

طبق قانون ، تیم های انتقالی بایدن-هریس نمی توانند جلسات رسمی را با مقامات فعلی دولت شروع کنند یا به امکانات اطلاعات طبقه بندی شده امن دسترسی داشته باشند تا زمانی که رئیس اداره خدمات عمومی (GSA) که چندان شناخته نشده است ، تشخیص دهد که زن و شوهر احتمالاً رئیس جمهور و معاون بعدی است. مدیر GSA از تصمیم گیری خودداری کرد.

یک مقام انتقال ناشناخته بایدن-هریس دوشنبه شب طی یک جلسه تلفنی تلفنی با خبرنگاران گفت: “ما معتقدیم زمان آن فرا رسیده است که مدیر GSA بلافاصله جو بایدن و کمالا هریس را به عنوان رئیس جمهور تازه انتخاب شده و معاون رئیس جمهور انتخاب کند.” اگر دولت به تعلیق ادامه دهد ، می تواند گزینه های قانونی را دنبال کند.

یکی از پیامدهای عدم تمایل GSA به “تعیین” یک برنده این است که تماس های تلفنی تبریک که بایدن از رهبران جهان دریافت می کند بدون کمک وزارت خارجه رخ می دهد، به گفته یک کارمند انتقالی.

خود آقای بایدن گفت که تاخیر در رسمیت شناختن نتیجه ریاست جمهوری “زیاد مهم نبود”.

آقای بایدن گفت: “ما در حال شروع انتقال هستیم. ما در مسیر خوبی هستیم.” اما وی همچنین از اجازه اعتراف آقای ترامپ به “خجالت” امتناع ورزید و اظهار داشت که “این به میراث رئیس جمهور کمک نمی کند”.

آقای ترامپ از به رسمیت شناختن انتخابات امتناع ورزید زیرا انتظار می رفت که بایدن روز شنبه پیروز شود و مبارزات انتخاباتی وی در چندین کشور مورد شکایت قرار گرفته و نتایج را به چالش می کشد. این کارزار هیچ شواهدی از تقلب گسترده رای دهندگان در مقیاسی که نتایج انتخابات را تغییر دهد ، نشان نداد.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر