بایدن هنوز به دنبال وزیر دفاع است


جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، چندین نفر از اعضای تیم ارشد امنیت ملی خود را معرفی کرده است ، اما هنوز وزیر دفاع تعیین نکرده است و طبق بسیاری از منابع دموکرات ، جستجوی این تیم انتقالی برای این عضو عالی کابینه همچنان ادامه دارد. .

در حال حاضر چندین نامزد در دست بررسی هستند. معاون سیاسی وزیر دفاع سابق میشل فلورنوی کاندیدای اصلی است و اولین زنی است که این نقش را انجام می دهد. شریک تجاری وی در WestExec Advisors ، یک شرکت مشاوره استراتژیک جهانی ، آنتونی بلینکن ، آقای بایدن را به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب کرده است.

وزیر سابق امنیت میهن و مشاور ارشد دفاعی سابق جی جانسون نیز به گفته تعدادی از منابع دموکرات و همچنین لوید آستین ، رئیس سابق فرماندهی مرکزی ایالات متحده در لیست رئیس جمهور منتخب هستند.

آستین فرمانده کل یک ژنرال آمریکایی در عراق در جریان کاهش عمده نیروهای ارتش در دوران اوباما بود و آقای بایدن هنگام سفر به عراق در سال 2011 با آستین دیدار کرد. آستین همچنین در جلسات توجیهی امنیت ملی شرکت کرد آقای بایدن هنگامی که هنوز جلسه توجیهی روزانه رئیس جمهور را دریافت نکرده بود ، از متخصصان خارج از دولت پذیرایی می کرد.

با این حال ، اگر آستین انتخاب شود ، با موانع متعددی روبرو می شود. او در هیئت مدیره پیمانکار دفاعی ریتون است. و او همچنین همان استعفا از كنگره را كه جیمز ماتیس از طرف رئیس جمهور ترامپ برای وزیر دفاع معرفی كرد ، خواستار شد. برای خدمت به عنوان وزیر دفاع ، كنگره مجبور به رای گیری برای معاف كردن وی از قانونی است كه پیش بینی می كند افسران نظامی قبل از خدمت به عنوان رئیس پنتاگون باید به مدت هفت سال فعالیت خود را متوقف كنند.

در صورت انتخاب آستین یا جانسون ، اولین وزیر دفاع آفریقایی-آمریکایی خواهد بود.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*