[ad_1]

واشنگتن – رئیس جمهور منتخب جو بایدن روز دوشنبه اعلام کرد تیمی از متخصصان و دانشمندان بهداشت عمومی که وی و معاون تازه انتخاب شده کامالا هریس را در پاسخ به پاندمی ویروس کرونا.

هیئت مشاوره COVID-19 متشکل از 13 پزشک و دانشمند است و ریاست آن را دکتر دیوید کسلر ، کمیسر سابق اداره غذا و دارو ، دکتر ویوک مورتی ، جراح سابق ایالات متحده و دکتر مارسلا بر عهده خواهند داشت. نونس اسمیت ، استاد دانشگاه ییل. از دیگر اعضای این گروه کاری می توان به دکتر ریک برایت ، رئیس سابق سازمان تحقیقات و توسعه زیست پزشکی (BARDA) ، دکتر حزقیال امانوئل و دکتر آتول گاوند اشاره کرد.

برایت ، یک متخصص واکسن ، اوایل سال جاری از سمت خود به عنوان مدیر BARDA برکنار شد و شکایتی را مبنی بر بی نظمی ، با توصیف اقدامات اشتباه دولت ترامپ در برخورد با ویروس کرونا ، مطرح کرد. وی گفت مقامات ارشد به هشدارهای مربوط به ویروس توجه نکردند و پس از مخالفت وی با درمان COVID-19 تبلیغ شده توسط رئیس جمهور ترامپ ، به آنها پاسخ دادند.

آقای بایدن در بیانیه ای اعلام کرد که هیئت مدیره گفت: “مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا یکی از مهمترین نبردهایی است که دولت ما با آن روبرو خواهد شد و من از طرف دانشمندان و کارشناسان به من اطلاع خواهم یافت.”. “هیئت مشورتی به من کمک می کند تا رویکرد من در مدیریت افزایش عفونتهای گزارش شده را شکل دهم. اطمینان از واکسن هایی که ایمن ، موثر و به طور موثر ، به طور مساوی و رایگان توزیع می شوند. و محافظت از گروه های خطرناک “.

به گفته دانشگاه جان هاپکینز ، موارد ویروس کرونا در بیش از سه ده ایالت در حال افزایش است و تعداد عفونت های تایید شده در ایالات متحده به 10 میلیون نفر نزدیک می شود. بیش از 237000 نفر بر اثر ویروس کرونا در ایالات متحده جان خود را از دست داده اند

آقای بایدن پس از برنامه ریزی برای پیروزی در کاخ سفید در روز شنبه گفت که یکی از اولین اقدامات وی به عنوان رئیس جمهور منتخب نامگذاری گروه ویژه ویروس کرونا برای کمک به آماده سازی دولت وی برای مقابله با بیماری همه گیر است. پس از روی کار آمدن

آقای بایدن در ماه مارس کمیته مشورتی بهداشت عمومی را تشکیل داد و همچنان در جریان انتخابات توجیهات همه گیری را دریافت می کرد.

رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور منتخب صبح روز دوشنبه اولین جلسه توجیهی خود را از هیئت مشورتی جدید دریافت می کنند و پس از آن انتظار می رود که آقای بایدن درباره COVID-19 اظهارنظر کند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر