[ad_1]

پروژه های CBS News جو بایدن آرا elect انتخاباتی کافی را بدست آورده است چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده شود، رئیس جمهور ترامپ را شکست داده و کاخ سفید را پس از یک کارزار شدید که اختلافات عمیق در این کشور را آشکار کرد ، به دست گرفت.

رئیس جمهور منتخب بایدن صبح روز شنبه ، چهارمین روز پس از روز انتخابات ، برتری قریب به اتفاق در پنسیلوانیا را به دست آورده است. پیروزی وی در ایالت کیستون 273 رأی انتخاباتی به وی داد و از 270 اکثریت لازم برای کسب ریاست جمهوری پیشی گرفت.

بایدن در بیانیه ای گفت: “من از اعتمادی كه مردم آمریكا به من و رئیس جمهور منتخب هریس قائل شده اند ، افتخار كرده و فروتنم. “در مواجهه با موانع بی سابقه ، تعداد بی شماری از آمریکایی ها رأی دادند. بار دیگر ثابت کرد که دموکراسی در قلب آمریکا می تپد.”

آمریکایی ها برای تجلیل از پیروزی در خیابان های شهرهایی مانند نیویورک و واشنگتن سیل زدند ، در حالی که جمعیت زیادی در میدان تایمز و نزدیک کاخ سفید گرد هم آمدند تا شکست بلند آقای ترامپ را با صدای بلند جشن گیرند.

آقای ترامپ که هنگام اعلام مسابقه در زمین گلف خود در ویرجینیا حضور داشت ، بلافاصله از تصدیق پیروزی امتناع ورزید و قول داد که به اعتراض به اعتبار آرا قانونی در چندین ایالت ادامه دهد. مبارزات انتخاباتی ترامپ برای به تأخیر انداختن شمارش آرا ، مجموعه ای از پرونده های قضایی را آغاز کرده است ، اما این دادگاه تاکنون بی نتیجه بوده است.

پیروزی بایدن یک است مرحله تاریخیکمال هریس ، معاون تازه انتخاب شده به عنوان معاون رئیس جمهور ، اولین زن و اولین فرد سیاه پوست و آمریکایی آسیایی-آمریکایی خواهد بود که به عنوان معاون رئیس جمهور خدمت می کند.

نتایج را برای همه مسابقات در پیدا کنید مرکز انتخاب اخبار CBSو به روز رسانی وضعیت کلیدی در اینجا:

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر