[ad_1]

ویروس کرونا

ویسکانسین پاییز امسال یکی از بدترین شیوع COVID-19 را در کشور تجربه کرد. به گفته وزارت بهداشت ، از اول سپتامبر ، موارد در ویسکانسین تقریباً 3 برابر افزایش یافته است و مرگ از 1130 در 1 سپتامبر به بیش از 2000 مرگ تجمعی ناشی از ویروس از 1 نوامبر رسیده است.

همانطور که در میشیگان اتفاق می افتد ، ویسکانسین در سال 2018 فرماندار دموکرات را به نام تونی اورس انتخاب کرد ، اما جمهوری خواهان کنترل هر دو مجلس را حفظ کردند. مانند فرماندار گرچن ویتمر در میشیگان ، اورس نیز با رد جمهوری خواهان روبرو می شود و ادعا می کند که با اعمال اقدامات ضد COVID از قدرت خود سو استفاده می کند.

در تاریخ 13 مه ، دادگاه عالی ویسکانسین دستور اداره امنیت خانه وی را لغو کرد. Evers همچنین در ماه ژوئیه برای سرتاسر کشور مجوز ماسک صادر کرد و آن را حداقل تا 21 نوامبر تمدید کرد. وی اخیراً محدودیت هایی را در اجتماعات عمومی ایجاد کرده است ، اما این امر با چالش های قانونی روبرو شده است. با این حال به نظر می رسد رای دهندگان ویسکانسین پذیرای چنین اقداماتی هستند. اکتبر CBS News Battleground Tracker دریافت که تعداد بیشتری از رای دهندگان ویسکانسین گفتند که بایدن ، که می گوید چنین اقداماتی را نیز به شدت ترویج می کند ، در مقابله با شیوع ویروس کرونا (53٪ -34٪) کار بهتری انجام می دهد. وی همچنین نشان داد که 92٪ از رای دهندگان بایدن گفتند که او COVID-19 را به عنوان “فاکتور بزرگی” در دلیل رای دادن به وی کنترل خواهد کرد. چهل و دو درصد از رای دهندگان ترامپ گفتند که رئیس جمهور COVID-19 دلیل رای دادن به وی است.

نظرسنجی Battleground News توسط CBS در ماه سپتامبر نشان داد که 61٪ از رای دهندگان ویسکانسین گفتند ویروس کرونا ویروس “عامل اصلی” در رای گیری پس از اقتصاد (81٪) و بهداشت (66٪) است. این بررسی همچنین نشان داد که افراد بیشتری به بایدن برای ساخت واکسن ایمن اعتماد دارند (45٪ -33٪).

اقتصاد

CBS News در تاریخ 18 اکتبر Battleground Tracker به آقای ترامپ با اندکی مزیت نشان داد که در اقتصاد بهتر عمل خواهد کرد ، با 47٪ از رای دهندگان احتمالی اظهار داشتند که او می تواند با اقتصاد بهتر عمل کند ، و 46٪ گفتند که بایدن بهتر خواهد بود اکثر رای دهندگان ترامپ – 92٪ – اظهار داشتند که اقتصاد عامل مهمی در رای دادن به رئیس جمهور است. و 72٪ از رای دهندگان بایدن گفتند که نحوه اداره او از اقتصاد عامل بزرگی در رای دادن به او است.

تولید

همانند سایر ایالت های غرب میانه ، منتقدان معاملات تجاری را مسئول از دست دادن شغل می دانند. طبق آمار اداره کار ، مشاغل تولیدی از ژانویه 1994 ، سال امضای NAFTA ، بیش از 9 درصد کاهش یافته و به 484200 نفر در فوریه 2020 رسیده است (قبل از COVID).

مشاغل در سالهای اولیه دولت اوباما افزایش یافت ، قبل از اینکه در اواسط سال 2010 افزایش یابد ، و سپس در دولت ترامپ دوباره افزایش یافت. اتاق بازرگانی ایالات متحده با بیان اینکه تجارت بیش از 800000 شغل در ویسکانسین را تحت تأثیر قرار داد ، جنگ تجاری و سیاست تعرفه رئیس جمهور را تشریح کرد. ویسکانسین مشاهده کرد که مشاغل تولیدی در طی COVID کاهش یافت ، اما شروع به جهش کرد.

یکی از معاملات تولیدی آقای ترامپ که به وعده های اولیه خود عمل نکرد ، کارخانه فاکسکان در مونت بود. خوب ، درست در خارج از میلواکی. مجبور شد 13000 کارگر استخدام کند و حداکثر 3 میلیارد دلار یارانه مالیاتی دریافت کند. رئیس جمهور ترامپ در مراسم حفاری 2018 آن را “هشتمین عجایب جهان” خواند. در سال 2019 ، رویترز گزارش داد که فاکسکان در حال بررسی برنامه های خود برای ساخت صفحه نمایش در این مرکز است و قصد دارد “بیشتر مهندسان و محققان را استخدام کند ، نه نیروی کار تولیدی که پروژه در ابتدا وعده داده بود.” در ماه اکتبر ، ویسکانسین به فاکسکان اطلاع داد که به دلیل ایجاد اشتغال کافی ، واجد شرایط اعتبارات مالیاتی نخواهد بود ، اما طبق گفته مجله میلواکی Sentinel ، فاکسکان این تصمیم را به چالش می کشد.

بحران دامداری

به گفته اداره کشاورزی ایالات متحده ، در سال 2019 ، ویسکانسین 10٪ از مزارع تولید لبنیات خود را از دست داد ، و بر اساس ورشکستگی مزرعه ، کشور را رهبری می کند. رادیو عمومی ویسکانسین گزارش می دهد که “یک دوره طولانی با قیمت پایین شیر از 2014 تا 2019” تعدادی از مزارع را مجبور به فروش گله های خود کرده است.

نابرابری نژادی

یکی از نکات مهم در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در 23 آگوست رخ داد ، زمانی که یک افسر پلیس کنوشا هفت بار به پشت ژاکوب بلیک شلیک کرد و بلیک را فلج کرد. این تیراندازی باعث اعتراض در کنوشا شد ، شهری که 11.5٪ سیاه پوست است و شبهای بعد از غروب آفتاب خشونت رخ داد.

فرماندار برخی از اعضای گارد ملی را به این کشور اعزام کرد ، اما رهبران محلی گفتند که این برای کنترل اوضاع کافی نیست. در برخی مشاغل سرقت و آتش سوزی رخ داد. در تاریخ 25 آگوست ، كایل ریتونهاوس ، جوان 17 ساله ایلینوی ، در حالی كه با گروهی از افراد مسلح بود ، دو معترض را هدف گلوله قرار داد و كشت.

پس از سفر آقای ترامپ به کنوشا ، CBS News Battleground Tracker در ماه سپتامبر دریافت که 45٪ از مردم دستکاری آقای ترامپ در اعتراضات در مورد نحوه برخورد پلیس سیاه پوستان با پلیس را تأیید می کنند ، در حالی که 55٪ مخالفت می کنند. بیشتر رای دهندگان گفتند که وی تلاش می کند تا جنگ را تشویق کند (43٪) تا آرامش اوضاع (40٪). پنجاه درصد احساس می كردند كه بایدن سعی دارد اوضاع را آرام كند. اکثریت قریب به اتفاق ، 88٪ ، گفتند که در این نظرسنجی از معترضان صلح طلب حمایت می کنند و 80٪ نیز از پلیس محلی حمایت می کنند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir