بایدن یک تیم امنیت ملی اعلام می کند


رئیس جمهور منتخب جو بایدن روز دوشنبه چندین سمت عالی در تیم امنیت ملی خود را اعلام کرد ، از جمله وزیر امور خارجه ، وزیر امنیت داخلی ، مدیر اطلاعات ملی ، سفیر سازمان ملل ، مشاور امنیت ملی و نماینده ویژه اقلیم ریاست جمهوری.

همانطور که توسط CBS News گزارش شده ، آقای بایدن انتخاب کرد آنتونی پلک وزیر امور خارجه بودن بلینکن آقای بایدن برای سال شناخته شده است و در دو دولت دموکراتیک آخرین خدمت کرده است، از جمله به عنوان مشاور معاون امنیت ملی و معاون وزیر امور خارجه. رئیس جمهور منتخب برای اولین بار بیش از 15 سال پیش ، زمانی که ریاست کمیته روابط خارجی سنا را برعهده داشت و بلینکن مدیر حزب دموکرات بود ، همکاری با بلینکن را آغاز کرد. بعداً بلینکن به عنوان مشاور امنیت ملی آقای بایدن در دوران دولت اوباما ادامه داد.

Avril Haynes مدیر اطلاعات ملی آقای بایدن ، اولین زنی است که در این نقش فعالیت می کند. وی از سال 2013 تا 2015 معاون رئیس سازمان سیا بود و همچنین معاون مشاور امنیت ملی بود و اولین زنی بود که هر یک از این سمت ها را به عهده داشت.

رئیس جمهور منتخب الخاندرو مایورکا را به عنوان وزیر امنیت داخلی ، اولین مهاجر و وزیر لاتین در تاریخ 18 ساله وزارت کشور معرفی کرده است. مایورکا متولد هاوانا و در دهه 1960 پس از سرنگونی انقلابیون چپ فیدل کاسترو ، فولگنسیو باتیستا و ایجاد یک رژیم کمونیستی ، با خانواده اش کوبا را ترک کرد.

در سال 2009 ، مایورکا به عنوان مدیر خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده به دولت اوباما پیوست. پرزیدنت اوباما در سال 2013 مایوركاس را به عنوان معاون وزیر DHS معرفی كرد و به بالاترین مقام كوبایی در دولت تبدیل شد. یک مشاور آشنا به برنامه انتقال آقای بایدن با تمجید از انتخاب مایورکاس ، گفت که وی “تجربه زیادی داشت ، این اداره را به خوبی می شناخت ، مورد استقبال جامعه و مجریان قانون قرار گرفت”.

لیندا توماس-گرینفیلد آقای بایدن را به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل انتخاب کرده و رئیس جمهور منتخب وی را به سمت کابینه خود ارتقا داده است. او برای انتقال کار می کند و می پوشد دهه ها تجربه برای کار. او کارمند سرویس خارجی بود که برای دولت ریگان کار می کرد ، و همچنین مدیرکل سرویس خارجی بود. توماس گرینفیلد همچنین به عنوان سفیر در لیبریا خدمت می کرد و از سال 2013 تا 2017 دستیار وزیر امور خارجه در امور آفریقا بود.

وی جیک سالیوان را به کاخ سفید منصوب کرد مشاور امنیت ملی. سالیوان در مورد سیاست داخلی آقای بایدن را راهنمایی می کند ، اما تجربه زیادی در زمینه سیاست خارجی دارد. در دوره دوم ریاست جمهوری باراک اوباما ، وی مشاور امنیت ملی آقای بایدن بود و هنگام برنامه ریزی وزیر امور خارجه هیلاری کلینتون رئیس برنامه ریزی سیاسی و معاون رئیس ستاد بود. سالیوان همچنین نقشی اساسی در مذاکره در مورد توافق هسته ای ایران داشت.

آقای بایدن همچنین جان کری وزیر امور خارجه پیشین را به عنوان اولین فرستاده ویژه این کشور در زمینه تغییرات آب و هوایی منصوب کرده است. این نقشی است که نیازی به تأیید سنا ندارد ، اما کری عضوی از شورای امنیت ملی خواهد بود. کری در مذاکرات توافق نامه آب و هوای پاریس برای کاهش انتشار آب و هوا نقش اساسی داشت. این اولین بار است که شورای امنیت ملی کارمندی را برای تغییر اقلیم تعیین می کند ، و این موقعیت نشان دهنده اعتقاد آقای بایدن است که تغییر آب و هوا یک مسئله امنیت ملی است.

کری به پیام روز دوشنبه با توییتی پاسخ داد:

در بیانیه ای ، آقای بایدن گفت که تیم جدید وی “در روز اول آماده خواهد بود تا به من کمک کند جایگاه خود را در راس آمریکا پشت میز بدست آورم ، تا جهان را برای پاسخگویی به بزرگترین چالش های پیش روی خود جمع کنم. ما با آن روبرو هستیم و امنیت ، رفاه و ارزشهای خود را بهبود می بخشیم. “او گفت افرادی را که انتخاب کرده ، با تخیل و سالها تجربه” منعکس کننده این ایده است که ما نمی توانیم با تفکر قدیمی و بدون تغییر چالشهای عمیق این لحظه جدید را برآورده کنیم عادات – یا بدون زمینه و دیدگاه متنوع.

بو اریکسون ، اد اوکیف و کامیلو مونتویا-گالوز در این گزارش همکاری داشتند.
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*