با وجود بایدن در کاخ سفید ، ترقی خواهان فرصتی برای تعادل دادگاه ها می بینند


واشنگتن – بعد از رئیس جمهور ترامپ تعریف میراث در دادگستری فدرال ، جو بایدن رئیس جمهور منتخب این فرصت را خواهد داشت تا با انتصاب افرادی که ترقی خواهان قاضی های لیبرال با تجارب حرفه ای متنوع هستند ، جای خود را در دادگاه ها بگذارد.

راه آقای بایدن برای تغییر شکل دادگاه های تجدیدنظر فدرال در ابتدا از طریق حقوق بازنشستگی در آینده به حداقل دوازده قاضی منصوب شده توسط پیشینیان دموکرات وی منتقل می شود. اما پیچیده تر کردن این تلاش ها و تلاش برای پر کردن جای خالی دادگاه منطقه ای فدرال می تواند بدنه ای باشد که رئیس جمهور منتخب 36 سال در آن خدمت کرده است ، زیرا کارشناسان پیش بینی می کنند سنا تحت کنترل GOP خنثی شود n بایدن برای تعیین وکلای لیبرال.

“برای بازگرداندن تعادل دادگاه ها پس از سالها آسیب از جانب ترامپ و مک کانل ، بایدن رئیس جمهور منتخب باید برای وکلای جوان تر و متنوع تری که شغل خود را صرف دفاع از حقوق کارگران ، حقوق مدنی و حقوق متهمان کرده اند ، مبارزه کند.” کریس گفت. کانگ ، بنیانگذار و مشاور ارشد Demand Justice ، یک قوه قضاییه مترقی. “انتخاب قهرمانان شجاع عدالت بهترین راه برای جلب اعتماد به دستگاه قضایی شکسته ما و مشارکت ترقی خواهان در مبارزه است.”

آقای ترامپ در نزدیک به چهار سال ریاست خود ، دادگاه عالی ایالات متحده و دادگستری فدرال را تغییر شکل داده و سه قاضی را به دیوان عالی کشور معرفی کرده ، اکثریت محافظه کار 6-3 را تلفیق کرده و بیش از 225 قاضی را به دادگاه های پایین تر منصوب کرده است.

از روز پنجشنبه ، فقط 58 جای خالی در دادگاه های منطقه ای و دادگاه های منطقه ای ایالات متحده وجود داشت ، اگرچه انتظار می رود 35 نفر از این فرصت ها نامزد شوند. و با تمرکز بی دریغ رهبر اکثریت سنا بر روی قضات ، احتمالاً بسیاری از این نامزدها قبل از کنگره بعدی تأیید خواهند شد ، علی رغم تأیید بی سابقه قضات سنا که توسط رئیس جمهور مستعفی در جلسه اردک لنگ منصوب شده است.

با این حال ، این احتمال را نمی دهد که آقای بایدن مهر خود را روی نیمکت فدرال بگذارد ، زیرا کارشناسان انتظار دارند قضات مسن تر منصوب شده توسط روسای جمهور دموکرات پس از سوگند رئیس جمهور منتخب ، از سمت خود کناره گیری کنند.

راسل ویلر ، یکی از اعضای ملاقات در موسسه بروکینگز که انتصابات قضایی را مطالعه می کند ، تخمین می زند که 38 قاضی در دادگاه های منطقه ای وجود دارد که توسط روسای جمهور دموکرات معرفی شده اند و واجد شرایط گرفتن به اصطلاح مقام ارشد هستند ، نوعی نیمه بازنشستگی که به قضات اجازه می دهد با به دست گرفتن کار ، حجم کار خود را کاهش دهید.

حتما بخوانید:
لزلی اوگومس همان مایل را ادامه خواهد داد

دادگاهی که بیشترین تعداد جای خالی را دارد ، نهمین دادگاه استیناف ایالات متحده است که با 10 قاضی منصوب شده توسط ترامپ ، در دوره ریاست جمهوری آقای ترامپ به برابری رسید. اما 9 قاضی دور نهم وجود دارد که توسط رئیس جمهور بیل کلینتون شنود می شود و ممکن است پس از روی کار آمدن بایدن از سمت خود کناره گیری کند.

مانند دور 9 ، دومین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده نیز در دولت ترامپ به سمت راست تغییر مسیر داد ، زیرا رئیس جمهور پنج قاضی را به دادگاه مستقر در نیویورک منصوب کرد. ویلر گفت ، چهار قاضی منصوب شده توسط دموکرات ها از زمانی که آقای بایدن سوگند یاد می کند ، می توانند به مقام ارشد برسند.

اگرچه وی هنوز رسماً روی کار نیامده است ، اما بایدن متعهد شده است اعضای کابینه ، منصوبان و قضاتی را که “شبیه آمریکا” هستند انتخاب کند. رئیس جمهور منتخب قول داد که در جریان مبارزات انتخاباتی اولین زن سیاه پوست را به دیوان عالی کشور معرفی کند ، اما تحقق این تعهد به وجود جای خالی بستگی دارد. قاضی استفان بریر ، که توسط رئیس جمهور کلینتون معرفی شده است ، مسن ترین عضو بلوک لیبرال سه نفره دادگاه عالی با 82 سال سن است.

ترقی خواهان امیدوارند که تنوع وعده داده شده توسط آقای بایدن تا پیشینه قانونی نامزدها گسترش یابد و رئیس جمهور آینده را ترغیب می کند تا نامزدهای معرفی شده را که مدافعان عمومی ، وکلای منافع عمومی و علمای مترقی حقوقی بوده اند ، در نظر بگیرد.

وانیتا گوپتا ، رئیس جمهور و مدیر عامل کنفرانس رهبری مدنی و حقوق بشر و رئیس سابق بخش حقوق مدنی وزارت دادگستری ، گفت که علاوه بر تنوع نژادی ، قومی و جنسیتی ، تنوع شغلی بسیار مهم است زیرا این تجربه نحوه نگاه و درک قضات را از مشکلات پیش رو شکل می دهد.

وی به سی بی اس نیوز گفت: “وی اطمینان حاصل می کند که گروه معرفی شده منحصراً دادستان ها و شرکای حقوقی نیستند ، بلکه دامنه وسیع تری دارند.” “افرادی … که بخش حقوقی گسترده تری از حرفه وکالت هستند که منحصراً در شرکت ها و دادستانی ها متمرکز نیستند ، و این طیف وسیعی از افراد هستند که باید در قوه قضائیه نیز نمایندگی داشته باشند.”

فضای آقای بایدن برای تعیین قضات مترقی بعید به نظر می رسد تا 5 ژانویه ، زمانی که جورجیا دو مرحله دوم را برگزار کرد تا تصمیم بگیرد کدام حزب سنا را کنترل می کند. اگر دموکرات ها جان اوسوف و رافائل وارنوک به ترتیب سناتورهای حزب جمهوری خواه دیوید پوردو و کلی لوفلر را شکست دهند ، سنا 50-50 تقسیم می شود و معاون منتخب رئیس جمهور کامالا هریس را به عنوان تساوی تساوی ترک می کند.

حتما بخوانید:
قیمت تور عمان 2022 + ویزا عمان

اما اگر جمهوری خواهان كنترل سنا را حفظ كنند ، طرفداران آقای بایدن در حال آماده شدن برای كاهش نامزدهای قضایی هستند تا كاملاً متوقف شوند.

گوپتا گفت: “سنای جمهوری خواه بسیاری از نامزدهای اوباما را با مشکل روبرو کرده است.” “نگرانی این است که این اتفاق دوباره رخ دهد ، و سوال این است که آیا در دولت بایدن تغییری ایجاد می شود یا خیر. و این یک سوال آشکار است.”

بر اساس تحقیقات ویلر ، در دو سال گذشته ریاست جمهوری باراک اوباما ، زمانی که جمهوریخواهان سنا را کنترل می کردند ، با افزایش جای خالی ، تأییدها سقوط کرد. تصمیم مجلس سنا تحت کنترل GOP برای تأیید نامزدهای آقای اوباما تعداد زیادی جای خالی را برای آقای ترامپ باقی گذاشت که وی پس از روی کار آمدن وی باید آنها را پر می کرد.

ویلر گفت: “من فکر می کنم ما در شرایطی گیر افتاده ایم که اگر به هر دلیلی دموکرات ها جورجیا را عقب نکشند ، فکر نمی کنم که تأییدها متوقف شود ، اما فکر می کنم سرعت آنها به طور چشمگیری کاهش یابد.” “من معامله ای نمی بینم كه مک كانل بگوید این دادگاهها گرسنه مقام قضایی هستند. این می تواند اتفاق بیفتد. اما از طرف دیگر ، آنها می توانند كاخ سفید را به رنگ صورتی رنگ كنند ، اما من فکر نمی كنم كه این اتفاق بیفتد.” “

ویلر برای رد تأثیر تغییر در دادگاه فدرال آقای ترامپ ، گفت كه بایدن می تواند كنگره را به تصویب قانونی برای افزودن كاركردهای قضایی به دادگاه ها و دادگاه های منطقه ای كه از سال 1990 گسترش نیافته اند ، تحت فشار قرار دهد.

اما وی گفت بعید است جمهوری خواهان بخواهند چنین قانونی را تصویب کنند و همچنین دموکرات ها به دنبال گسترش دادگستری فدرال نبوده اند.

ویلر گفت ، هنوز هم گذاشتن جای خالی در دادگاه های فدرال پیامدهای زیانباری برای طرفین به همراه دارد.

وی گفت: “شما برای صاحب مشاغل كوچك نیوجرسی تلاش زیادی نمی كنید كه پرونده حق ثبت اختراع را تنظیم كند.”

کلر هایمس در این گزارش همکاری داشته است.


منبع: elitenews.ir