برای بسیاری از رستوران ها ، بسته شدن جشن شکرگذاری به سختی قابل بلع است


شکرگذاری یکی از پردرآمدترین روزهای سال برای رستوران Tavern در لس آنجلس ، کالیفرنیا بود. اما نه امسال – رستوران های محلی برای صرف شام در داخل خانه بسته بودند و از روز چهارشنبه نیز مجبور به این کار هستند عملیات تغذیه در فضای باز خود را بسته است به عنوان موارد ویروس کرونا در کشور پرش می کند.

آخرین فشار آخرین ضربه به رستوران های ایالات متحده است که هزاران نفر از زمان شیوع همه گیر در بهار امسال ناپدید شده اند. کارولین استین ، رستوران دار مشهور و صاحب میخانه که روز پنجشنبه مجبور شد درهای خود را ببندد ، گفت: “این واقعاً ویرانگر است. شکرگذاری اگر کار کنید ، شبی است که ماه های کندتر سال را جبران می کند.”

به طور معمول ، این رستوران حدود 600 نفر را در خود جای می دهد و در روز شکرگذاری 120،000 دلار درآمد کسب می کند. امسال ، تیم پذیرایی Tavern با ارائه بسته های تغذیه ای بخشی از این جستجو را انجام می دهند. سفارشات رسیده اند ، اما نمی توانند خلل بزرگی را در رستوران های تجاری که امسال با آن روبرو هستند جبران کنند.

استین گفت: “ما برای جبران آن به چیزی پس از یک روز خارق العاده فروش نیاز داریم.”

“Super Bowl Sunday” در وعده غذایی

در نیویورک ، ران و خانه فریمن ، که در کوچه ای آرام در پایین شرقی ساید منهتن پنهان شده است ، معمولاً در روز شکرگذاری شلوغ ترین روز سال را دارند.

ویلیام تایگرت مالک گفت: “روز شکرگذاری برای ما مانند Super Bowl Sunday است. ما معمولاً یک کار دیوانه وار انجام می دهیم. ما ساعت 11 صبح باز می شویم و تا ساعت 11 شب یا نیمه شب مستقیم می رویم.”

این رستوران در حال حاضر برای شام داخل سالن با ظرفیت 25٪ باز است. امسال او از مهمانان شکرگذاری استقبال خواهد کرد ، اما معمولاً این اتفاق مهم نخواهد بود مگر اینکه فروش الکل جهش کند.

freemans-private-blue-room.jpg
رستوران فریمن در منهتن ، نیویورک ، انتظار دارد حدود 25 درصد از کارهایی را که معمولاً در روز شکرگذاری انجام می دهد ، به پایان برساند.

عکاس: استیو فرهیون / تونگ


تایگرت گفت: “من انتظار دارم كه حدود 20-25٪ مشاغلی را كه معمولاً انجام می دهیم انجام دهم مگر اینکه مردم تصمیم بگیرند هزینه های زیادی را برای مصرف الكل خرج كنند.” “این واقعیت که ما در حال انجام برخی از تجارت هستیم بسیار شگفت آور است.”

اندرو ریگی ، رئیس اتحادیه مهمان نوازی نیویورک ، که نمایندگی رستوران های محلی و مکان های شبانه است ، گفت که افزایش اخیر عفونت های COVID-19 نمی تواند در اوضاع بدتری برای رستوران ها رخ دهد.

ریگی گفت: “معمولاً روز خیلی شلوغی است زیرا شما ظروف را با قیمت ثابت می فروشید و كنترل بهتری بر هزینه های غذای خود دارید. و مردم مشروبات الكلی می نوشند و معمولاً نوك كننده بهتری هستند كه برای كارگران بسیار مناسب است.”

ترکیه برای یک

هلندی ها که در منهتن نیز قرار دارند ، معمولاً حدود 800 مهمان را در روز شکرگذاری پذیرا هستند. اما سرآشپز اندرو کارملینی روز پنجشنبه فقط حدود یک چهارم این تعداد بازدید کننده را شخصاً می بیند. غذاهای شخصی را با بسته های آماده ، از جمله شام ​​بوقلمون برای یک غذا ، تکمیل می کند.

کارملینی گفت: “حدس می زدم سال چنان عجیبی باشد که گروه های کوچکتری از مردم حضور داشته باشند و این محبوبیت زیادی در بین ما دارد.”

“از نظر مالی ، من هنوز مطمئن نیستم كه چگونه پایان می یابد. از نظر احساسی ، روز بزرگی برای ما هلندی ها است – معمولاً كارمندان ما می نشینند و یك وعده غذایی شكرانه می خورند و بخشی از آن دور نخواهد بود. اما ما این كار را می كنیم. ما شخم می زنیم “.


شهرستان LA خوردن شخصی را به 3 …

01:13

حتی رستوران هایی که معمولاً غذاهای شکرگذاری ارائه نمی دهند برای تلاش برای کسب درآمد برای روز ترکیه آماده می شوند ، اما امسال می توانند. رستوران شیکاگو و برنده جایزه جیمز ریش کوین بوهم هرگز در روز شکرگذاری افتتاح نشد. در سال های اخیر ، او چندین وعده غذا درست کرده است که امسال دو برابر آنها را وعده های غذایی داده است.

بوهم گفت: “در حال حاضر فرصت های بسیار کمی برای کسب درآمد وجود دارد ، بنابراین این یکی از معدود مواردی است که ما از آن استفاده خواهیم کرد.”

وی گفت: “این یک تغییر بزرگ نیست ، اما امسال ما صادرات تهاجمی تری داریم.” “من فکر می کنم امسال مطمئناً از محبوبیت بیشتری برخوردار بود زیرا مردم اینقدر سر نمی پزند و همچنین آنها سعی می کنند بفهمند چگونه به رستوران ها کمک کنند. و این یک روش آسان برای آنها است که می توانند آشپزی را به شخص دیگری منتقل کنند. “


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*