برای کارگران سیاه پوست ، محل کار ناخواسته بر روی موهای آنها تمرکز دارد


معلم پیش دبستانی ، دوین مارشال یک روز صبح با کار در موهای خود در قفل های محکم پیچ خورده که از دو طرف صورتش به سمت شانه هایش افتاده بود ، به کار خود آمد. اندکی پس از ورود وی ، مارشال به دفتر رئیس خود احضار شد.

مارشال به سرپرست خود گفت: “به من گفتند كه موهایت بیش از حد برای محل كار اسراف است.” “او گفت ،” اگر فقط می توانی آن را قطع کنی “و پیشنهاد داد که آن را در یک صف قرار دهم.”

مارشال ، 35 ساله ، که در لس آنجلس زندگی می کند ، گفت که حادثه 2015 احساس یک حمله شخصی بود. وی افزود: “این واقعاً بر من تأثیر گذاشت.” “من احساس کردم که بیش از حد بر این که هستم کنترل دارم.”

img-0680.jpg
دوین مارشال ، یک معلم پیش دبستانی در لس آنجلس ، کالیفرنیا ، گفت که به او گفته شد مدل موی طبیعی او برای محل کار مناسب نیست.

با احترام از Devin Marshall


ده ها سیاهپوست آمریکایی داستان های مشابه را به کارفرمایان خود گزارش می دهند که موهایشان را با فرهای انحرافی ، لباس ، درختان ذرت و سایر مدل های موی طبیعی قضاوت می کنند که مدتهاست در محل کار و جاهای دیگر محل بحث و مجادله است.

“این یک باغ وحش نیست.”

تورکویا ویلیامز ، 29 ساله ، گفت که چهار سال پیش هنگامی که به دفتر مدیر خود فراخوانده شد ، یک مجری عالی در یک آژانس خدمات اجتماعی مینیاپولیس بود. ویلیامز ، که موهای خود را در یک موی فر فر می پوشید ، گفت که به او گفته شده است که “با موهای صاف” ظاهر “بیشتری دارد” این اتفاق هفته ها بعد توسط همكاران كه سعی داشتند موهای او را لمس كنند ، رخ داد و آنها را “بزرگ” و “كرک” خواند.

ویلیامز گفت: “من دوست ندارم وقتی مردم احساس می كنند می توانند در مورد ظاهر من اظهار نظر كنند وقتی كه من فقط سعی می كنم وجود داشته باشم.” “این یک باغ وحش نیست.”

اشتغال فرهنگی با موهای سیاه در خارج از کار نیز ظاهر شد. در سال 2018 ، یک دانش آموز دبیرستانی در نیوجرسی مجبور شد قفل های خود را برای رقابت در کشتی کوتاه کند. سال گذشته ، یک تشویق کننده 11 ساله در کلرادو توسط یک تیم خصوصی بریده شد زیرا او مانند هم تیمی های وایت و لاتین خود موی دم اسبی نمی پوشید. و دو دانش آموز دبیرستانی از تگزاس در اوایل سال جاری به دلیل امتناع از قطع قفسه های خود از مدرسه اخراج شدند.

با این حال ، این تغییر ممکن است اتفاق بیفتد زیرا بیشتر ایالت ها قوانینی را تصویب می کنند که صریحاً تبعیض موهای طبیعی و تمرکز مجدد بر روی موضوعات نژادی را ممنوع می کند ، این امر ناشی از ترور جورج فلوید و اعتراضات بعدی توسط زندگانی سیاه است.

از اصالت استقبال می کند

یکی از کارفرمایان بزرگ – United Parcel Service – قبلاً آن را دارد خط مشی خود را به روز کنید. یو پی اس ، زمانی به دلیل قوانین محدودکننده در ظاهر کارمندان شناخته می شد ، در اوایل ماه جاری گفت که اکنون “طیف گسترده تری از مدل های مو ، موهای صورت و سایر موارد شخصی” را برای کارمندان فراهم می کند.

روهال دولی ، مشاور دانش در انجمن مدیریت منابع انسانی ، پیش بینی می کند که شرکت های دیگر UPS را در “موجی که به سرعت اتفاق خواهد افتاد” دنبال می کنند. وی افزود ، تبلیغات منفی در مورد هرگونه بحث و جدال درباره مدل موهای تقویت شده در شبکه های اجتماعی کارگران مو سیاه می تواند اعتبار شرکت را خدشه دار کند و جذب کارمندان رنگارنگ را دشوار کند.


کالیفرنیا تبعیض علیه طبیعت را ممنوع می کند …

05:21

در پایان ، شرکت ها در سیاست های خود تجدید نظر می کنند زیرا “Generation Z و Millennials چنین چیزهایی را می خواهند”.

وندی گرین ، استاد حقوق دانشگاه درکسل گفت ، از آنجا که شرکت های مشهوری مانند نایک و توییتر به دنبال اعتراضات Black Lives Matter Mature نژادپرستی را به طور علنی محکوم کرده اند ، شرکت ها همچنین به دنبال به روزرسانی سیاست های داخلی خود و حذف زبان ضد سوگیری هستند او گفت که یو پی اس که از موهای طبیعی استقبال می کند فقط یک نمونه از این موارد است.

گرین گفت: یک کارفرما که مدل های طبیعی مو را قبول می کند به کارمندان سیاه پوست می گوید: “آنها در معتبرترین شرایط خود استقبال می کنند و شما مجبور نیستید بخشی از خود را بپوشانید و آنها را سرکوب کنید.”

در سال 2019 ، کالیفرنیا شد حالت اول برای جلوگیری از تبعیض علیه موهای طبیعی در محل کار و مدارس. نیوجرسی ، نیویورک و ویرجینیا به سرعت دنبال کردند.

گرین گفت: “یک تغییر فرهنگی واقعی وجود دارد زیرا این امر مربوط به درک مدل های طبیعی مو است و با آنچه در دهه 50 و 60 بود متفاوت است.”


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*