[ad_1]

چندین برنامه طراحی شده برای کمک به آمریکایی ها که از نظر اقتصادی بر سر بیماری همه گیر ویروس کرونا مشکل دارند ، در پایان سال منقضی می شود مگر اینکه کنگره در مورد لایحه امداد جدید توافق کند.

بسیاری از افرادی که شغل خود را از دست داده اند به مزایای بیکاری همه گیر اضطراری ، که 13 هفته بیمه بیکاری اضافی ارائه می دهد ، و مزایای بیکاری همه گیر ، که به افرادی که خود اشتغال دارند یا نیمه وقت کمک می کنند ، اعتماد کنند. طبق آخرین آمار وزارت کار ، حدود 13.5 میلیون آمریکایی در حال حاضر از تسکین بیماری همه گیر بهره مند می شوند و انتظار می رود که این پرداخت ها در تاریخ 31 دسامبر با پایان برنامه ها متوقف شود.

مهلت قانونی اخراج اخراج شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در پایان سال به پایان می رسد ، همچنین صبر وام دانشجویی که پرزیدنت ترامپ با یک دستور اجرایی معرفی کرد ، پایان می یابد. بر اساس گزارش خدمات گزارش دولت ، بیش از 32 میلیون آمریکایی وام دانشجویی واجد شرایط پرداخت وام به حالت تعلیق را دارند.

اگرچه جو بایدن رئیس جمهور منتخب گفته است که وام های دانشجویی را خواهد بخشید ، اما وی تا 20 ژانویه روی کار خواهد بود و احتمالاً بازپرداخت وام در اوایل ژانویه از سر گرفته می شود.

بودجه همچنین به حوزه های قضایی ایالتی و محلی متوقف می شود و اعتبارات مالیاتی برای مرخصی استعلاجی با حقوق و مرخصی خانوادگی برای افراد مستقل منقضی می شود.

بیش از 11 میلیون آمریکایی به ویروس آلوده شده اند و تقریباً 250،000 آمریکایی بر اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند. به نظر می رسد همه گیری فقط در زمستان تشدید می شود و نگرانی در مورد نیاز احتمالی اقدامات برای مهار اقتصادهای محلی را افزایش می دهد. در ماه های گذشته میلیون ها نفر شغل خود را از دست داده اند و ناامنی غذایی بدتر شده است برای بسیاری از آمریکایی ها اگر افراد بیشتری به طور ناگهانی خانه خود را از دست بدهند یا مزایای بیکاری اضافی در ژانویه دریافت کنند ، این مشکلات تشدید خواهد شد. به نظر نمی رسد کنگره دستیابی به توافقی برای کاهش ویروس کرونا نسبت به قبل از انتخابات داشته باشد.

دموکرات های مجلس یک پیشنهاد 2/2 تریلیون دلاری را پذیرفت در ماه اکتبر ، نسخه ساده اسکناس 3.4 تریلیون دلاری که در ماه مه تصویب شد. این پیشنهاد شامل بودجه برای تمدید مزایای بیکاری همه گیر اضطراری و مزایای بیکاری همه گیر ، و همچنین تمدید تعلیق پرداخت وام دانشجویی ، تأمین اعتبار مرخصی استعلاجی با حقوق و مرخصی خانوادگی و تأمین اعتبار اضافی به دولت های ایالتی و محلی است. .

سخنگوی نانسی پلوسی قبل از انتخابات با استفان منوچین وزیر دارایی مذاکره کرد تا در مورد پیشنهاد کمک به توافق برسد ، اما حتی بعد از اینکه مانوچین پیشنهادی نزدیک به 2 تریلیون دلار ارائه داد ، این دو موفق به توافق نشدند. پلوسی گفت: موارد اصلی بحث در مورد میزان بودجه دولت های ایالتی و محلی و در نظر گرفتن اقدامات پاسخگویی است که برای میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا اولویت است. اگرچه آقای ترامپ از كنگره خواست كه از شر ویروس كرونا رد كند ، اما وی همچنین با در نظر گرفتن بودجه برای حوزه های قضایی ایالتی و محلی مخالف بود و دموكرات ها را متهم كرد كه می خواهند ایالت های آبی را نجات دهند.

در همین حال ، جمهوری خواهان در مک کانل و سنا لایحه ای به ارزش 500 میلیارد دلار را پیشنهاد کرده اند که در درجه اول تمدید مزایای بیکاری ، حمایت از مسئولیت و تقویت برنامه حمایت از دستمزد است که به مشاغل کوچک کمک می کند. این امر همچنین می تواند بودجه ای برای مدارس فراهم کند. اگرچه این قانون بود توسط دموکرات ها دو بار مسدود شده استمک کانل گفت که او را دوباره به صحن سنا می آورد. مک کانل روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که ارتباط مستقیمی با پلوسی ندارد.

چاک شومر و رهبر اقلیت سنا و پلوسی روز سه شنبه نامه ای به مک کانل فرستادند و از او خواستند که بر سر میز مذاکره حاضر شود.

“بلافاصله پس از انتخابات با نظرات شما دلگرم شدیم كه شما معتقد هستید كنگره باید بر اساس یك بسته دیگر امداد COVID-19 عمل كند و” این احتمال وجود دارد كه ما برای دولتهای ایالتی و محلی اقدامات بیشتری انجام دهیم. سومر و پلوسی نوشتند: “ما با شما موافقیم.” “ما در حال نوشتن نامه ای هستیم تا از شما بخواهیم این هفته در میز مذاکره به ما بپیوندید تا بتوانیم روی یک توافق نامه دوجانبه دو جانبه برای کاهش COVID-19 برای خرد کردن ویروس و نجات جان آمریکایی ها کار کنیم.”

با این حال ، مک کانل دائماً مخالفت خود را با قوانین بیشتر اعلام کرده و گفته است که تمرکز وی بر تصویب قوانین خودش است.

مک کانل روز سه شنبه گفت: “من برای یک حساب هدفمند باز هستم ، تقریباً مبلغی که ما توصیه می کنیم ، یعنی نیم تریلیون دلار ، که هیچ چیز نیست.” “من در این مورد بسیار صریح هستم ، اما هنوز شواهد را ندیده ام ، زیرا چندین نفر از همكاران من اظهار نظر می كنند كه در این مورد صریح هستند.”

چشم انداز تصویب قانون برای کاهش ویروس کرونا قبل از پایان سال با این واقعیت که هنوز کنترل احزاب بر سنا مشخص نیست ، پیچیده است. گرچه دموکرات ها اکثریت خود را در مجلس حفظ کردند و به مقام ریاست جمهوری دست یافتند ، اما سرنوشت سنا به آن بستگی دارد. دو دور دوم در گرجستان در 5 ژانویه ، تا زمانی که آنها بفهمند چه کسی اکثریت سنا را در ژانویه به دست می آورد ، رهبران کنگره تمایل کمتری برای مصالحه دارند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر