بسیار موثر، عمیقا ناخوشایند * صحت نیوز


منتقد مجله «ورایتی» به نقد و بررسی فیلم «شب، درون، دیوار» پرداخت که اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره داشت.

به گزارش سرخط نیوز، «جسیکا کیانگ» از مجله ورایتی پس از تماشای فیلم «شب، داخلی، دیوار» که بخشی از بخش رقابتی اصلی جشنواره 2022 است، درباره این فیلم نوشت: «شک وحید جلیلوند جوباد. ترکیبی عجیب از درام متحرک، از نظر روانی پیچیده و تقریباً علمی تخیلی، جسورانه در فیلمسازی، می توانید آن را هوس کنید و دلیلی برای دنبال کردن آن داشته باشید.

او در سال 2017 بدون تاریخ بدون امضا (که برنده بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد شد)، جامعه ای طبقه بندی شده را در آستانه سقوط حقوقی و اخلاقی به تصویر کشید، اما در فیلم جدیدش، ین جامیمی، کاملاً فرو می ریزد. ریشت و کارگردان مخاطب را به آن سطح می برند.

این منتقد پس از بررسی تاریخچه این فیلم در بخشی دیگر از این مقاله می نویسد: نوید محمدزاده (بازیگر علی) و دیانا حبیبی (بازیگر لیلا) تا آخرین افشاگری به نقش خود بسیار دلبسته هستند که ناامید کننده و در عین حال ناامید کننده است. فوق العاده احساسی اما ستاره واقعی این فیلم صدای علیرضا علویان است که به طور ویژه لحظات تروما محوری را که نشان دهنده گذار بین واقعیت و تخیل قهرمان داستان است، به تصویر می کشد. همچنین باید به تیم گریم و کارگردانی ادیب سبحانی که شب، داخلی، دیوار را سریع و سریع ساختند و در عین حال تأثیر دوستانه ای بر مخاطب داشت، اعتبار بخشید.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: زنی نابینا به نام علی با آمدن بیشتر می میرد.

حتما بخوانید:
نیسان بار و اتوبار کاشانی 02144042378

نوید محمدزاده، امیر آقایی، علیرضا کمالی، سعید داخ با معرفی دیانا حبیبی و دانیال خیرهی برخی از بازیگران و بازیگران این فیلم هستند.

انتهای پیام

Leave a Comment