با این که تمامی استفاده هایی که در بالا به آنها اشاره شد قانونی هستند اما بهتر است بدانید در برخی موارد ممکن است استفاده از دستگاه ردیاب GPS شما را از لحاظ قانونی و حقوقی دچار مشکل سازد. ردیاب وسایل نقلیه برای کار کردن نیاز به یک منبع انرژی دارند. در انواع ردیاب خودرو مگنتی و شارژی با توجه به تامین نیروی مورد نیاز از طریق باطری می توان آنرا در قسمتهای مختلف خودرو توسط آهنربای قوی جاسازی و به عبارتی مخفی نمود. ردیاب های GPS زمان واقعی (Real-Time) قابلیت ارایه اطلاعات سرعت و موقعیت خودرو را به صورت آنی و لحظه ای دارند، در حالی که مدل های ارزان قیمت تر این اطلاعات را در خود ذخیره می کنند تا کاربر بتواند در زمان دیگری به این اطلاعات دسترسی داشته باشد. بدون هیچ گونه اغراق مکان یاب خودرو برند زنوتیک Xenotic بهترین و کاربردی ترین محصولی است که صاحبان خودرو برای تامین امنیت دارایی خود به آن نیاز دارند.ردیاب برند زنوتیک Xenotic دارای امکانات کامل ترین ردیاب های مورد استفاده برای خودروست و قیمت مناسبی دارد.

اگر یکی از دغدغه های شما همیشه این است که اتومبیل تان الان کجا هست یا اینکه قبلاً کجا بوده است، شما نیاز به یک دستگاه ردیاب خودرو دارید. تنها نکته این است که اکثر این ردیابها نیاز به خدمات موبایلی دارند تا اطلاعات مکانی واقعی را به شما ارائه دهند. دزدگیری که میخوام به شما معرفی کنم، یک دزد گیر دور برد هست. هنگامیکه یک دزد چراغ چشمکزن دزدگیر خودرو را میبیند اغلب از نزدیک شدن و باز کردن در خودرو شما منصرف میشود. حتی اگر در وهله اول متوجه نشوند که خودرو دارای سیستم دزدگیر است، با بلند شدن آژیر هشدار اغلب میترسند و فرار میکنند. به عنوان مثال اگر اتومبیل شما به سرقت رفته باشد و قبل از سرقت شما یک دستگاه ردیاب GPS در آن نصب کرده باشید به راحتی می توانید با پلیس تماس بگیرید و موقعیت دقیق خودرو خود را گزارش دهید. دستگاه های ردیاب خودرو می توانند تنظیم و پیکربندی شوند تا برای رویدادهای مهمی مانند سرعت بالا ، حرکت خودرو ، وارد شدن ضربه به خودرو ، روشن شدن خودرو ، باز شدن در خودرو و مواردی از این دست هشدار صادر کنند.

۱۳- امکان تنظیم اعلام حالتهای مختلف مانند سرعت غیرمجاز خودرو. با برخی از ردیاب های خودرو GPS حتی شما می تواند هشدارهای آنلاین را تنظیم کنید تا هر زمان که راننده از سرعت تعیین شده یا محدوده منطقه تعیین شده خارج شد به کاربر هشدار دهد. مزیت این نوع از ردیاب های GPS این است که مستقیماً از طریق کانکتور به منبع تغذیه متصل می شوند. دستگاه از طریق نرم افزار و یا پیامک پیغامی مبنی برحرکت خودرو ارسال می کند. در برخی موارد استفاده از یک جی پی اس ساده نیز می تواند ما را به هدف مان نزدیک کند. یکی از تفاوت های اصلی منبع تغذیه ردیاب ها است، اما از این لحاظ هم کاربر می تواند قبل از خرید دستگاه ردیاب به دفترچه راهنمای دستگاه توجه کند تا از نوع تغذیه دستگاه مطلع شود. در صورتی که خودرو شما به سرقت رفته باشد، در همان لحظه استارت خودرو، دستگاه با شما تماس گرفته و با اعلام هشدار شما را با خبر می کند و همچنین درصورتی که خودرو بدون استارت ( در حالت خاموش ) جابجا شد از طریق تماس هشدار را دریافت خواهید کرد.

بعضی از ردیاب های خودرو GPS هم توسط باتری خود دستگاه تغذیه می شوند، به این معنی که این ردیاب را تقریباً در هر قسمتی از اتومبیل می توان قرار داد و استفاده کرد. برخی از ردیاب های GPS خودرو به صورت سوکتی طراحی و تولید می شوند که به راحتی می توان دستگاه را در زیر داشبورد و در قسمت پای راننده نصب کرد. این ردیاب را می توان در هر جای خودرو مانند داشبورد،صندوق عقب، سقف،صندلی و … با زیاد شدن تعداد کاربران نیز، افت سرعت در سرورهای آنها مشاهده میشود. داده های تاریخ مسیر همچنین ابزاری عالی و فوق العاده برای بررسی اعضای نوجوان و جوان خانواده و عادات رانندگی آنها است . یا یکی از اعضای خانواده شما توانخواه باشد و همیشه نگران باشید که در محیط بیرون از خانه اتفاق ناگواری برایش به وجود نیاید. نحوه استفاده از یک دستگاه ردیاب GPS در خودرو معمولاً بسیار آسان است، اما نحوه استفاده بسته به نوع دستگاه ردیاب متفاوت می باشد.

هنگامی که یک ردیاب ماشین GPS قابلیت ارایه موقعیت مکانی خود را دارد، آن ردیاب معمولاً دقیقاً از همان تکنولوژی استفاده می کند که شما در تلفن همراه برای صحبت کردن یا اتصال به اینترنت استفاده می کنید. هدف اصلی یک ردیاب GPS خودرو این است که به شما همیشه از وضعیت خودرو اطلاع دهد و این اطلاعات می تواند دارای قابلیت ها و سناریوهای مختلف و مفیدی برای کاربر باشد. میتوان گفت نمونههای سیمی متداولترین نوعی هستند که توسط افراد و مجموعههای مختلف در جهان مورد استفاده قرار میگیرند. برای نصب انواع ردیاب خودرو آهنربایی از قسمت شاسی یا باک خودرو استفاده می شود که کمتر در معرض خرابی و صدمات قرار دارد. هنگامی که دستگاه ردیاب GPS را در خودروتان نصب کردید شما می توانید توسط نرم افزارهایی که روی تلفن همراه هوشمند یا تبلت یا رایانه خود نصب کرده اید، هر لحظه موقعیت مکانی و وضعیت خودرو خود را مشاهده کنید. به طوری که با نصب صحیح این دستگاه در اتومبیل فرزند، هر لحظه که والدین اراده کنند می توانند به صورت آنی در همان لحظه از موقعیت خودرو و همچنین مکان ها و مسیرهایی که فرزندشان رفت و آمد داشته است و حتی از اینکه از سرعت مجاز تخلف کرده اند یا خیر، مطلع شوند.

ایندکسر

کولر گازی اقساطی