بهترین کاندیداهای کابینه جو بایدن در کانون توجه هستند


ویلمینگتون ، دلاور – کمی بیش از 60 روز قبل از شروع به کار ، به نظر نمی رسد که رئیس جمهور منتخب جو بایدن عجله ای در تعیین نامزدها برای کابینه های ارشد داشته باشد. اما این مانع از گمانه زنی – یا کاراکتر سوارکاری در دولت او نمی شود.

انتظار می رود که وفاداران نزدیک بایدن با انتصابات برتر جایزه بگیرند ، در حالی که رقبای سابق پیت بوتیگ و سناتور برنی سندرز همچنان ابراز علاقه به سمت های بالا را می کنند ، هم به صورت عمومی و هم از طریق دستیاران بایدن که در این روند مشارکت دارند. در ابتدا ، مقامات انتقالی تصور می کردند که بوتیگ منشی پیشکسوتان باشد ، اما اکنون وی در حال بررسی نقش سیاست خارجی است.

افراد مختلفی که با روند فعلی آشنا هستند نیز می گویند که تنوع – سن ، جنس ، نژاد و ایدئولوژی – عامل مهمی در تصمیم گیری نهایی خواهد بود ، بیشتر از انتقال های قبلی ریاست جمهوری دموکراتیک.

انتخاب نهایی آقای بایدن نیز براساس سیاست و تجربه قبلی نامزد احتمالی خدمات عمومی هدایت می شود. وفاداری یا سابقه همکاری با آقای بایدن نیز یک مزیت خواهد بود.

انتظار می رود طی چند هفته آینده این روند همچنان ناپایدار باقی بماند زیرا آقای بایدن به بحث و گفتگو با دستیاران ارشد خود ادامه می دهد و ابتدا بر روی پر کردن موقعیت های اصلی در بال غربی تمرکز می کند.

سیاست خارجی حوزه اصلی تمرکز است. به گفته سه تن از آشنایان با بحث های در حال حاضر ، تونی بلینکن ، بهترین مشاور آقای بایدن در مسائل جهانی ، وزیر امور خارجه را رهبری می کند.

آقای بایدن برای اولین بار بیش از 15 سال پیش هنگامی که ریاست کمیته روابط خارجی سنا را بر عهده داشت با بلینکن کار کرد و بلینکن به عنوان مدیر ستاد دموکرات ها فعالیت کرد. ارتباط آنها در کاخ سفید زمانی ایجاد شد که آقای بایدن معاون رئیس جمهور بود و بلینکن مشاور امنیت ملی وی بود. بلینکن تا پایان دولت اوباما به معاون وزیر خارجه رسید.

هفته گذشته سی بی اس نیوز گزارش داد که بلینکن اکنون به عنوان رابط جهانی آقای بایدن فعالیت می کند و به عنوان جدول زمانی اصلی مکالمات تلفنی رئیس جمهور منتخب با رهبران جهان که وی را تبریک می گویند ، عمل می کند. نقش بلینکن بسیار ضروری است زیرا وزارت امور خارجه از ارائه کمک با تماس های دولت ترامپ جلوگیری می کند.

در اولین جلسه توجیهی مجازی آقای بایدن ، روز سه شنبه ، بلینکن با 12 متخصص جهانی دیگر که در Zoom Box صف آرایی کرده اند ، ظاهر شد. اما پس از آن Blinken در کنار رئیس جمهور منتخب هنگام ترک جلسه توجیهی در The Queen’s Theatre در Wilmington ظاهر شد – یک ارتباط شخصی نادر در دوره انتقال عمدتا مجازی.

کار فعلی Blinken با شریک تجاری Michele Flournoy در شرکت مشاوره استراتژیک جهانی خود WestExec Advisors یک عارضه بالقوه است ، زیرا همچنین به طور گسترده ای به عنوان بهترین انتخاب برای دفتر بایدن در نظر گرفته می شود. فلورنوی ، معاون سیاسی وزیر دفاع سابق ، کاندیدای اصلی وزیر دفاع است و به گفته چهار نفر آشنا به مذاکرات انتقال ، اولین زن در این نقش خواهد بود.

حتما بخوانید:
چگونه رای دهندگان مذهبی به پیروزی بایدن کمک کردند

سوزان رایس ، مشاور سابق امنیت ملی اوباما نیز در ترکیب وزیر خارجه باقی مانده است. آقای بایدن از تجربه و خدمات وی در کاخ سفید به عنوان اولین سفیر اوباما در سازمان ملل ستایش کرد و این دو نیز وی را به عنوان یک کاندیدای بالقوه برای نامزد بایدن معرفی کردند. یکی از سالات رایس چالش کسب رأی تأیید در مجلس سنا به احتمال زیاد به رهبری جمهوری خواهان است ، جایی که او اغلب موضوع جمهوری جمهوری بوده است ، که وی را به دلیل اظهارات عمومی گذشته در مورد آنچه در حمله سال 2012 به کنسولگری رخ داده انتقاد کرده است. ایالات متحده بنغازی ، لیبی.

پیش بینی می شود یکی دیگر از مشاوران برجسته سیاست خارجی Avril Haynes باشد که به گفته سه نفر آشنا به روند ، بهترین نامزد مشاور امنیت ملی است. در زمان دولت اوباما ، وی معاون مشاور امنیت ملی و معاون رئیس CIA بود. هاینز روز دوشنبه با آقای بایدن به جلسه توجیهی امنیت ملی در ویلمینگتون رفت و او در حال کمک به او برای بیرون آمدن از جیپ دیده شد.

در همین حال ، بوتیگ به عنوان سفیر سازمان ملل در نظر گرفته می شود. به دستیارهای پیشکسوت ارتش و شهردار سابق South Bend ، ایندیانا گفته شد که برخی از مقامات گذار قصد داشتند به عنوان دبیر اداره امور سربازان قدیمی خدمت کنند. اما شهردار به همراه تیم خود به صراحت اعلام كرد كه ترجیح می دهد قبل از نهاد جهانی یا در جایگاه دیگری در كابینه نمایندگی ایالات متحده را داشته باشد ، در مورد دو نفر آشنا با مباحث كابینه توضیح داد. سخنگوی بوتیگیگ از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

یکی از عوامل انتخاب منشی VA یافتن شخصی با تجربه در مدیریت سازمانهای بزرگ ، با توجه به افراد درگیر در انتقال است. VA یکی از بزرگترین بخشهای فدرال و یکی از بزرگترین سیستمهای بیمارستانی در جهان است که نیاز به مدیریت صدها هزار کارمند دارد.

تعدادی از افراد آشنا با جستجوی مستمر بعید به نظر می رسد که این سوال که چه کسی می تواند به عنوان دادستان کل ، یکی از نشریات عالی رتبه و دارای حساسیت سیاسی فعالیت کند ، طی چند هفته پاسخ داده خواهد شد. حداقل چهار نام برای مقام های ارشد وزارت دادگستری در ترکیب هستند.

سه نفر گفتند ، داگ جونز سناتور دموکرات در حال اخراج در آلاباما ، که اخیراً نامزدی مجدد خود را از دست داده است ، از جمله کسانی است که به عنوان دادستان کل در نظر گرفته می شود. وی که یک وکیل آمریکایی در زمان دولت کلینتون بود ، با موفقیت دو عضو Ku Klux Klan را که در بمب گذاری در کلیسای بیرمنگام در سال 1963 شرکت داشتند تحت پیگرد قانونی قرار داد. سوابق حقوق مدنی وی عامل اصلی پیروزی جونز در انتخابات ویژه 2017 بود و آقای بایدن در همان سال برای مبارزات انتخاباتی برای جونز مورد تأکید قرار گرفت. بسیاری از افراد در کپیتول هیل معتقدند که این یک انتخاب مطمئن در یک سنا کاملاً تقسیم شده به دلیل ارتباط با اعضای هر دو حزب خواهد بود.

حتما بخوانید:
11/25: CBSN AM

اما معاون سابق دادستان کل سالی یتس نیز در لیست بالاترین مقام عدالت قرار دارد. یتس به دلیل عدم توانایی در اعمال به اصطلاح “ممنوعیت سفر مسلمانان” در روزهای نخست حکومت خود توسط رئیس جمهور ترامپ اخراج شد. در جریان مبارزات انتخاباتی ، یتس از آقای بایدن در ماه مارس حمایت کرد و حداقل سه جمع کننده کمک مالی مجازی را برای انتخابات حزب دموکرات میزبانی کرد.

همچنین در ترکیب وزارت دادگستری: فرماندار سابق ماساچوست ، دوال پاتریک ، که مدت کوتاهی مبارزات انتخاباتی خود را برای ریاست جمهوری انجام داد و به عنوان یک رقیب در نظر گرفته شد. وی به عنوان دستیار دادستان کل در زمان دولت کلینتون ریاست بخش حقوق مدنی را بر عهده داشت. اما کار قبلی او در Bain Capital ، یک شرکت مشاوره سرمایه گذاری و سرمایه گذاری پیشرو ، می تواند مانعی برای تأیید باشد.

چندین گروه ، از جمله گروه های مدافع لاتین ، همچنین خواهان دادستان کل کالیفرنیا ، خاویر بتزرا ، هستند که پس از کسب کرسی سنا جانشین معاون رئیس جمهور تازه انتخاب شده کامالا هریس شد. در صورت انتخاب ، بکرا اولین دادستان کل آمریکا یا سناتور آمریکای لاتین از کالیفرنیا خواهد بود.

به گفته چهار منبع آگاه از بحث های انتقال ، سناتور ورمونت ، برنی سندرز ، توسط متحدان مترقی خود به سمت دفتر سوق داده شده و در حال بستن نقش خود است ، به طور بالقوه به عنوان وزیر کار. این منابع توضیح دادند که این منطقه خاص است که آقای بایدن و سندرز بیشترین تنظیمات ایدئولوژیک را در آن داشته اند. این دو نفر پس از پیروزی آقای بایدن صحبت کردند و به گفته شخصی که با برنامه های انتقال آشنا بود ، از او برای کارهایی که در طول مبارزات انتخاباتی انجام داده تشکر کردند.

اما تیم بایدن تمایلی به عقب نشینی دموکرات ها از کنگره ندارد ، این امر احتمالاً به ضرر شانس سندرز یا سناتور ایلینوی ، تامی داکورث ، یکی دیگر از کهنه سربازان نظامی است که توسط چندین بحث آگاهانه به عنوان گزینه بالقوه مشاغل مختلف مطرح شد. فیل اسکات ، فرماندار جمهوری خواه در ورمونت ماه گذشته گفت که اگر قرار باشد سندرز برای خدمت در کابینه آقای بایدن معرفی شود ، معاون مستقلی را برای رهبری احزاب با دموکرات ها تعیین می کند.

سه منبع مطلع از تصمیمات ، لئل برینارد ، فرماندار فدرال رزرو ، دبیر ارشد وزارت خزانه داری است. فرماندار رود آیلند ، جینا رایموندو ، نیز در جستجوی این موضوع است ، اما برخی از آنها س haveال کرده اند که پس از قطع مزایای بازنشستگی کارمندان دولت در زمان خزانه داری ، مترقیان در مورد انتصاب وی چگونه نگاه می کنند

به گفته منابع ، فرماندار نیومکزیکو ، میشل لوسیان گریشام ، مطلوب است ، اما موضع صریح کابینه دقیق نیست.

جک تورمن در این داستان سهیم بود.


منبع: elitenews.ir