به جهانیان نشان دهیم که ایران و سوریه در هنر هم همکاری دارند * سرخات نیوز


حضور یک هنرمند سوری در ایران بر این باور است که هنرمند مانند پرنده‌ای است که نمی‌توان آن را در قفس گرفت. هنرمندی که به جاهای مختلف، فعال و پویا سفر می کند و در عین حال ابراز امیدواری می کند که همه هنرمندان جهان آزاد باشند. و نقش هنرمند در مبارزه مهم است. “مانند یک سرباز در جنگ لباس بپوش.” پس طلال بیتار، אשראת הדים סרבה סכלה אסט ו בא אתראש بدون هیچ کلمه و تعبیری

طلال بی تار نقاش، نقاش و استاد دانشگاه در رشته نقاشی است. وی در سفر به ایران در خبرگزاری دانشجویان ایران (سرخط نیوز) گفت و گو کرد غدیر با سوریه گفت و گو کرد.

هنرمند همیشه یک سرباز است

این هنرمند در ابتدا چیست و در پاسخ به این سوال که ماهیت هنر فیزیکی در زمان جنگ، مدت کوتاهی پس از جنگ و مدت ها بعد از جنگ چیست؟ شونین изхать кер: زیرا بدون نیاز به ترجمه معنای خود را می رساند. هنرمند فیزیکال نقش مهمی در جنگ ایفا می کند، همانطور که سرباز در جنگ. هنرمندان از تأثیر جنگ بر مردم و جامعه صحبت می کنند. هنرمند همیشه روی سربازان تأثیر زیادی دارد. زیرا حقیقت جنگ را به ویژه برای کسانی که درگیر جنگ نیستند آشکار می کند. آنها حقیقت را به سادگی روی میز می بینند، بدون حرف و تفسیر.

وی ادامه داد: تابلویی چه در حال جنگ باشد چه نباشد پیام تلقی می شود و پیام آن فقط محیط زیست کشور نیست. این پیام های تصویری واقعی و صادقانه هستند. زیرا برگرفته از عواطف و احساسات هنرمند و برخاسته از گذشته است. هنرمندان احساسات زیادی دارند. آنها احساسات درونی خود را با اشکال و خطوط روی تابلو منتقل می کنند.

این هنرمند گفت: در جنگ، تصویر اهمیت بیشتری دارد، زیرا تصویر آنچه را که در جهان می گذرد نشان می دهد و یک زبان جهانی است. آنچه در سال های جنگ اتفاق افتاد، هنرمند با احساسات خود به تصویر منتقل می کند. هنر همیشه پایدار، اجتماعی و حامل پیام است. در زمان جنگ، تعداد هنرمندان افزایش می یابد، زیرا هنرمند احساسات و ناامیدی خود را بر روی بوم منعکس می کند. هنرمند در مقابل نقاشی خود مقاومت می کند.

به گفته دونی نشام دامین، ایران و سوریه در زمینه هنر نیز همکاری دارند

بی تار همچنین افزود: هنر بعد از جنگ، هنر عطیه است. این هنر در مرحله اول نشان می دهد که هنرمند چگونه از این جنگ بیرون آمده و ثبات را نشان می دهد. اگر بعد از نبرد تغییراتی در جلسه و شهر ایجاد شود، علائم پس از نبرد آن تغییرات را منعکس خواهند کرد. بعد از جنگ تابلی به کیشاد کیشور کیک داد و به سمت چپ کیشر و شهرخ و سمت چپ شیرک و شهرخ رفت. بعد از جنگ، ثبات زندگی مردم، لذت خروج از جنگ و ورود به شهرک، حالتی متفاوت از زمان جنگ برای هنرمند ایجاد می کند. در این زمان، هنرمند در مدارس مختلف هنری تصویر جدیدی خلق می کند و نمایشگاه جدیدی ترتیب می دهد که احساسات متحول خود را در مورد شادی پس از جنگ نشان می دهد. نحوه ورود به موسسه در این زمان، هر مدرسه ای یک سفره زیبا دارد.

حتما بخوانید:
ورزش ایکس بادی چیست ؛ مزایا و معایب این ورزش

هنرمند خشم خود را در تصویر منتقل نمی کند

بی تار در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما مقدمه ای وجود دارد که عربی در کار هنری داشته باشد؟ وی گفت: هنرمند اسلحه ندارد اما همیشه مسالمت آمیز رفتار می کند. و اگر اعتراض کند به هنر خود مشغول است. وقتی مخالف حکومت یا سیاست باشد، خشم و انزجار خود را در هیئت خود ابراز نمی کند، بلکه با مهربانی و ملایمت نصیحت می کند. یک هنرمند فقط احساسات دارد. و با نشانه های خود به کشورهای جهان نشان می دهد که مردمش مظلوم بودند.

و ادامه داد: عکس با تابلوی معروف “گرنیکا” به جهانیان نشان داد که در اسپانیا چه گذشت اما تابلو نه مخالف دولت بود و نه مخالفت با دولت. هنرمند عشق و عاطفه زیادی دارد و پیامی انسانی دارد. هنر زیباست و هیچ بدی در آن نیست. یک کاریکاتوریست می تواند خشم خود را در آثار هنری خود منتقل کند، اما یک نقاش نمی تواند در نقاشی هایش این کار را انجام دهد.

به گفته دونی نشام دامین، ایران و سوریه در زمینه هنر نیز همکاری دارند

گودیر نه تنها مذهبی، بلکه انسانی است

مفهوم غدیر فقط دینی نیست; بلکه انسان و نزدیک به تفکر محسوب می شود. وقتی پادشاهی حضرت علی (ع) توسط حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) اعلام شد و همه جهان و پیروان همه ملتها دیدند که حضرت علی (ع) امام اندیشه و بشریت است. یشان سرنوشت عشق این و دنیا را به تو داد. امام علی (ع) مانند هنرمندی است که نقاشی می کشد. پیاده. نمایندگان فرقه های مختلف سوریه به جشن غدیر دعوت شده اند. مردم سوریه از این منظر روشن فکر هستند، مردم از مذاهب مختلف مانند ایرانی ها در صلح و آرامش در کنار هم زندگی می کنند. همانطور که در ایران جشنی در کل کشور برگزار نمی شود، اما وقتی شیعیان جشن می گیرند، مردم از مذاهب دیگر نیز دعوت می کنند.

تصاویر امام علی (ع) و امام خمینی (ره)

بی تار همچنین جزئیات نقاشی هایش را که به نمایشگاه ایران آورده است گفت.

و او: “این عکس را با خودم آوردم.” دو نفر از آنها امام علی (ع) و امام خمینی (ره) هستند. تصویر اول کودکی را در کفر حضرت علی (ع) نشان می دهد. من او را امام بشریت نامیدم زیرا حضرت علی (ع) قبل از هر چیز انسان خوبی بود که تفکر و محبتش با نوشته هایش به جهانیان منتقل شد. و نصیرا کلام عاشقانه است. تعالیم امام علی (ع) در همه علوم پذیرفته شده بود. آدمی که ادعای هنرمندی و فرهیختگی دارد اما از حضرت علی (ع) چیزی نخوانده است واقعاً هنرمند فرهیخته واقعی نیست.

و ادامه داد: تابلوی امام علی (ع) به تهران است. پشت سرش خانه ای نیست و روبرویش شهر تهران است. شهری در درد که رو به امام می کند. جدول 3 اشاره به حضرت خمینی (ره) دارد که از یاران حضرت علی (ع) است. و برای همه ادیان در پانل سوم می بینید که فلسطینی ها کشته شدند و امام خمینی (ره) دستان خود را به حمایت از حرم بلند کردند. سبک نقاشی ها اکسپرسیونیسم است نه رئالیستی.

حتما بخوانید:
وقتی حیوانات خانگی ما شبیه ما هستند

این هنرمند درباره سبک کار خود افزود: با رنگ و خطوط ساده احساساتم را بیان می کنم. اما برداشت مردم از نقاشی متفاوت است و به حس زیبایی شناختی هر فرد بستگی دارد. شاید کسی رنگ قرمز را دوست داشته باشد و اگر آن رنگ را در عکس نبیند، عکس را به خوبی نمی بیند.

به گفته دونی نشام دامین، ایران و سوریه در زمینه هنر نیز همکاری دارند

بی تار اکنون مشغول کاشت، بارگیری بسته های کود است

توصیه هایی برای هنرمندان ایرانی

نقاشی را می توان در مدرسه یاد گرفت، اما هنرمند با عشق به خدا متولد می شود. من نمی توانم آن را درست انجام دهم. مدارس می توانند به شما کمک کنند بهتر نقاشی کنید، اما خلاقیت هدیه ای از جانب خداوند است. هنرمند آنچه را که می بیند نقاشی می کند و هنرمند آنچه را که در درونش است مطابق مکتب ادبی خود نقاشی می کند. بیشتر هنرمندان برای یادگیری هنر به مدرسه نمی روند. اگر هنرمند یک نمایشگاه واقعی ترتیب دهد، آنگاه کسانی که فقط طراحی را در مدرسه یاد گرفته اند از او تقلید خواهند کرد. اما مردم تقلید را قضاوت می کنند. به عنوان مثال، کوبیسم و ​​اکسپرسیونیسم در یک تصویر ترکیب شده اند، گویی این تصویر توسط رایانه کشیده شده است. البته پنل هنری خاصی به نام کولاژ وجود دارد که کتاب های مختلف را با هم ترکیب می کند، اما هر هنرمندی نمی تواند چنین نقاشی بکشد.

وی ادامه داد: هنرمندان سوری چند سال بعد از جنگ در نمایشگاه هایی در کشورهای مختلف شرکت کردند و به زبان دنیا که زبان نقاشی هنری است صحبت کردند. در ابتدا که دانشگاه هنرهای فیزیک در سوریه ساخته شد، ما هنرمند زیادی نداشتیم و از کشورهایی مانند مصر هنرمندان می آوردیم، اما اکنون هنرمندان سوری در اکثر کشورهای عربی و حتی در دانشگاه سوربان تدریس می کنند. اکنون هنرمندان سوری در همه جای دنیا شناخته شده اند، از کشورهای مختلف دعوت می شوند، اما حاضر نیستند به کشوری بروند و آن را یک معامله تجاری می دانند.

نگاه این هنرمند به نمایشگاه هنر اسلامی با محور مقاومت: استاد دو تور در سوربا هم داشتند. نقاشی با موضوع مقاومت برای یک هنرمند سخت است اما سعی می کنیم هنرمندانی را که در این زمینه فعالیت می کنند جذب کنیم.

به گفته دونی نشام دامین، ایران و سوریه در زمینه هنر نیز همکاری دارند

و در اختر کینی کورد با تحسین ایرانی گفت: هنرمندی که آزاد باشد و به جاهای مختلف سفر کند فعال و پویا می شود. امیدوارم همه هنرمندان جهان آزاد باشند. باید کارگاه های مشترکی برای هنرمندان سوری و ایرانی راه اندازی کنیم و به دنیا نشان دهیم که در هنر همکاری و ارتباط داریم. هنرمند به دنبال انسانیت است و در همه جای دنیا جنگ را نمی پذیرد.

انتهای پیام